Skocz do zawartości

Drukarka - laser czy atrament


Recommended Posts

Witam,

 

Jestem studentem i nieraz trzeba mi coś wydrukować, ale nie ma tego zbyt wiele i wydaje mi się że drukarka atramentowa zupełnie by do tego wystarczyła. Z drugiej strony drukarka laserowa przydałaby mi się do drukowania płytek PCB, nie musiałbym biegać do punktu xero gdzie efekt może być różny...

 

Mam już kilka na oku:

 

- atramentowa 3w1:

http://allegro.pl/brother-dcp-j315w-drukarka-skaner-4-tusze-wawa-i3673454377.html

 

- laserowa

http://allegro.pl/drukarka-laserowa-samsung-ml-2165w-wi-fi-fv-24h-i3661000317.html

 

Brother jest dość fajny i ma bardzo tanie tusze (zamienniki) + skaner. Samsung natomiast jest bardzo zgrabny, ale toner kosztuje ok 100zł

 

Może ktoś pomoże mi w wyborze odpowiedniej drukarki, poleci inny produkt?

Mogę przeznaczyć na zakup do 400zł

 

Link to post
Share on other sites

po paru wydrukach PCB uszkodzisz bęben światłoczuły i tyle będziesz miał z drukowania płytek i drukarki...

mam tego brothera, całkiem fajny jest, względnie szybko drukuje, niby można drukować z karty ale tylko zdjęcia, chyba że ja nie znalazłem opcji druku plików tekstowych

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi mi o wkładanie płytki PCB do drukarki, tylko o drukowanie na papierze kredowym albo na folii, rozchodzi się tu o toner który przykleja się do płytki PCB. Jeśli ktoś robił płytki termotransferem na pewno wie o co chodzi.

 

Może nie do końca sprecyzowałem o co mi chodzi.

Mianowicie, stanołęm w martwym punkcie gdyż nie mogę się zdecydować między drukarką laserową a atramentową, jedna jak i druga ma swoje plusy i minusy

 

Atramentowa:

+ druk w kolorze

+ tanie tusze (1.5 -2.5zł zamienniki)

+ skaner (raczej rzadko używam)

+ wi-fi

- brak tonera ( płytki PCB)

 

Laserowa:

+ rozmiar

+ toner (płytki PCB)

+ wi-fi

- cena tonera ( ok 100zł)

 

Patrząc z drugiej strony cene Brothera to ok 400zł, a Samsunga 260zł do tego toner 100zł czyli w sumie 360zł, niby taniej... tylko jak będzie się to póżniej przekładać na eksploatacje...

Link to post
Share on other sites

no chyba że w ten sposób, bo wiem że byli tacy co lekko przerabiali laserówki aby drukować na płytce i mieli gotową do trawienia

ale chyba tutaj musisz sam zadecydować co tak najbardziej jest ci potrzebne, bo jeżeli nie masz potrzeby druku kolor, nie masz potrzeby skanowania to może ci to jest niepotrzebne

a wifi w drukarce to tylko taki bajer imo, można drukować z lapa lub netbooka bo niestety połączenie telefonu/tableta żeby z niego drukować zdjęcia jest niemożliwe (mówię tutaj o tym brotherze) w przypadku samsunga wiem że da się połączyć ale tylko samsung-samsung czyli np z galaxy tabem itp

Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem się na drukarkę laserową :)

 

Mam dwie propozycje:

http://www.x-kom.pl/p/75389-drukarka-laserowa-samsung-ml-2165w.html

http://www.x-kom.pl/p/155489-drukarka-laserowa-brother-hl-1110e.html

 

Co o nich myślicie? Posiada ktoś może jedną z wymienionych drukarek?

W opini jednego użytkownika przeczytałem, że samsung nie może drukować na folii... :roll:  trochę to dziwne, ale czy to prawda?

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o atramentowe, to posiadam brother-a j140W. Bardzo tania w eksploatacji drukarka, problemów z nią nie ma, a często bywa że drukuje się na niej jakieś 5x100 stron w jednym dniu a potem stoi przez 2 tygodnie i wystarczy ze 3 razy włączyć czyszczenie i jest pięknie. Druk także przyzwoity, ale... niestety też mam problem z PCB... Osobiście swojej nie wymieniłbym na laser, bo czasem jest zbyt dużo druku i te śmiesznie niskie ceny atramentu to jest wielki plus. Jeśli robisz dużo płytek to oczywiście laser, ale przy brotherze zawsze masz kolor i jest to porządna drukarka. 

Link to post
Share on other sites

Mam atramentowego Brother'a tylko że w domu DCP-135C już chyba 5 lat i sparwuje się dobrze :)

Ostatecznie zdecydowałem się na brother'a HL-2135W, nie kosztuje majątku a cena zamienników jest niska, nie mówiąc już o proszku. Jest może i dużych rozmiarów ale coś za coś.

Dzięki wszystkim za pomoc :) 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...