Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Zastanawiam sie nad praktyczna roznica miedzy SATA 300, a SATA 600 w polaczeniu z SSD. Na wykresach roznica jest dosc widoczna, ale chcialbym wiedziec jak to jest w praktyce. Niestety mam kontroler SATA 300 i nie wiem jak bardzo ogranicza on mozliwosci mojego dysku.

 

Dzieki za odpowiedz.

Link to post
Share on other sites

Zależy w jaki dysk SSD celujesz. Jeśli myślisz o modelach z najwyższej półki wydajnościowej to taki dysk będzie się marnował na SATA II, ale średniaki i te z dolnej półki spokojnie można brać pod starszy standard SATA. Mam Plextora M5S 128GB podpiętego pod płytę z SATA II i choć nie robiłem benchmarków, to z czysto subiektywnego punktu widzenia mogę stwierdzić, że system wstaje jak wściekły królik na koksie a loadingi pomiędzy kolejnymi etapami gry (ostatnio na tapecie było Metro LL i CoH2) są bardzo krótkie. Jest wyraźnie odczuwalna różnica na plus po przesiadce na choćby przeciętny model SSD. Polecam.

Link to post
Share on other sites

Mam OCZ Vertex 4 120gb, początkowo pracował na SATA II i różnica między HDD a SSD była bardzo widoczna. Po modernizacji kompa przełączyłem ten dysk na pełne SATA III i szczerze mówiąc poczułem dodatkową "moc" ale różnica w codziennym użytkowaniu już nie była tak wielka.

Link to post
Share on other sites

 

 

Mam Plextora M5S 128GB podpiętego pod płytę z SATA II...

Dokladnie jestem w takiej sytuacji, Plextor M5S 128GG i SATA II...

 

 

...system wstaje jak wściekły królik na koksie...

Musze przyznac, ze system wstaje szybciej, ale do krolika na koksie bym tego nie porownal :) Z reszta, komputer startuje raz dziennie max, wiec oszczednosc kilku/kilkunastu sekund na dzien to zadna oszczednosc. Co to ladowania map w grach, 100% racji, BF4 laduje sie jak burza :)

 

 

...różnica w codziennym użytkowaniu już nie była tak wielka.

I to wlasnie chcialem uslyszec,

 

Dzieki Panowie za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...