Skocz do zawartości

Problem z Sony Vaio - Instalacja Windows


Recommended Posts

Witam. Mam problem z laptopem Sony Vaio, ponieważ chciałem zainstalować system Windows 7, na laptopie standardowo była ''ósemka'' . No i ja wyjąłem dysk z laptopa włożyłem dysk do mojego peceta desktopa - dysk sformatowałem.
Niestety po uruchomieniu laptopa mam ciągle informację ''no operating system found'' 
Próbowałem botować komputer z płyty z windowsem 7, niestety nic się nie dzieje i pokazuje się informacja  ''no system operating found''  Jedyne co mogę zrobić to wejść do Vaio Assist.
Nie wiem co mam teraz zrobić. Spróbowałem zainstalować windows 7 za pomocą desktopa, ale też nie działa. Ciągle informacja ''no system operating found'' .
Myślę, że jest jakaś blokada czy coś. Czy mogę ponownie jakoś zainstalować windows 8 ? Bo nie wiem czy jak kupię teraz windows 8 to mi komputer wyczyta ósemkę czy będzie to samo -_- Ale jeżeli znacie sposób jak mogę odpalić Windows 7 na Sony Vaio to proszę o pomoc. Model laptopa : SVE1713S1EW

Link to post
Share on other sites

 

 

No i ja wyjąłem dysk z laptopa włożyłem dysk do mojego peceta desktopa

 

To na laptopie nie mogłeś zainstalować? Po co przenosić dysk? Masz boot'owanie z dysku DVD ustawione w biosie? Może uda Ci się odzyskać Win8 z ukrytej partycji odzyskiwania o ile przeżyła formata. 

Link to post
Share on other sites

To na laptopie nie mogłeś zainstalować? Po co przenosić dysk? Masz boot'owanie z dysku DVD ustawione w biosie? Może uda Ci się odzyskać Win8 z ukrytej partycji odzyskiwania o ile przeżyła formata. 

No niestety całościowo został wyczyszczony. Nie wiem co robić. Jak teraz zrobić tak, aby komputer wyczytał płytę hmmm :( 

 

Link to post
Share on other sites

Nie masz tam opcji odpowiedzialnej za wybór urządzenia z którego uruchomi się system. Np. DVD, HDD, First boot etc?

Robiłem już to, aby system botował się najpierw z płyty. Niestety to nic nie daje. 

 

kliknij w 

DSC 1064.jpg  

 

http://www15.speedyshare.com/stJpS/download/DSC-1064.jpg

 

Edytowane przez Gojtek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...