Skocz do zawartości

OC i7-4770K (Be Quiet Dark Rock PRO2)


Recommended Posts

 

 

Na pewno ograniczał będzie podkręcanie cooler, bo do najwydajniejszych on nie należy.

 

 

Ty chyba sobie kpisz

 

http://chlodzenie.net/wp-content/uploads/2012/05/be-quiet-Dark-Rock-2-oraz-Dark-Rock-Pro-2-Wydajno%C5%9B%C4%87-@-45-GHz-576x561.jpg

 

 

Co do pytania autora tematu to nikt Ci nie powie jakie osiągi ma konkretnie Twój proc.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Ty chyba sobie kpisz

Spójrz na swój link do testu i już masz odpowiedź. To chłodzenie jest tylko o jeden stopień lepsze od Thermalright HR-02 Macho, który kosztuje 180zł. O ile mamy do czynienia z wersją ze 140mm wentylatorem, bo jak 120mm to 160zł. 180zł tyle to chłodzenie jest wartę i na takim poziomie ma wydajność, za to nadrabia wyglądem. Na tym teście nie masz żadnego topowego chłodzenia, więc nie dziw się, że Be Quiet! jest na pierwszym miejscu.

 

nie wydajny? WTF

Wydajny, ale na poziomie np. Thermalright HR-02 Macho za 180zł. Jak pytasz o maksymalne OC to Ci odpowiadam, że na pewno trochę za słaby cooler do Haswella i7. Wiem o tym chłodzeniu bardzo dużo, bo naprawdę mi się podobało, ale za sam wygląd nie będę płacił. Po za tym potrzebowałem chłodzenia bezgłośnego, a wydajnego.

Edytowane przez AndreoKomp
Link to post
Share on other sites
Napisz proszę jakie są według Ciebie najbardziej wydajne coolery powietrzne? Noctua NHD14? Termalright Silver Arrow? czy to też jest słabe i z zawyżoną ceną?

Noctua NH-D14 jest tak samo wydajna jak moje chłodzenie Thermalright True Spirit 140 tylko ok. 5db głośniejsza przy tej wydajności. Nie dałbym za to chłodzenie nawet 150zł, bo lepiej dać 180zł za TS140. Nawet nie jest ładna Noctua, żeby za wygląd płacić jak w przypadku Be Quiet!. Thermalright Silver Arrow SB-E to jak najbardziej topowe chłodzenie i warto nim się zainteresować. Trzeba jednak pamiętać, żeby cooler ten pokazał na co go stać, trzeba stworzyć dobre warunki i poddać go odpowiedniemu wyzwaniu. W teście powyżej Core i5 750 na 4GHz to słabe wyzwanie, dlatego nie odbił się od reszty stawki. Żeby nie było, że nic od siebie nie podałem, to dwie propozycje. Jedna mało znana Alpenföhn K2 i bardzo znana słynny Phanteks PH-TC14PE. Od siebie polecam Alpenföhn K2. Jak by nie TS140 to to chłodzenie bym kupił.

Nie wiem po co ciągnięcie tą dyskusje, jak nie o tym jest temat. Autor pyta o OC i7, a nie jakie chłodzenie ma kupić. Chłodzenie już ma i jak mocno nie będzie podkręcał, to mu wystarczy na pewno. Jak będzie chciał zrobić maksymalne możliwe OC tej sztuki, to cooler który ma stanie na przeszkodzie.

Edytowane przez AndreoKomp
Link to post
Share on other sites

Noctua NH-D14 jest tak samo wydajna jak moje chłodzenie Thermalright True Spirit 140 tylko ok. 5db głośniejsza przy tej wydajności. Nie dałbym za to chłodzenie nawet 150zł, bo lepiej dać 180zł za TS140. Nawet nie jest ładna Noctua, żeby za wygląd płacić jak w przypadku Be Quiet!. Thermalright Silver Arrow SB-E to jak najbardziej topowe chłodzenie i warto nim się zainteresować. Trzeba jednak pamiętać, żeby cooler ten pokazał na co go stać, trzeba stworzyć dobre warunki i poddać go odpowiedniemu wyzwaniu. W teście powyżej Core i5 750 na 4GHz to słabe wyzwanie, dlatego nie odbił się od reszty stawki. Żeby nie było, że nic od siebie nie podałem, to dwie propozycje. Jedna mało znana Alpenföhn K2 i bardzo znana słynny Phanteks PH-TC14PE. Od siebie polecam Alpenföhn K2. Jak by nie TS140 to to chłodzenie bym kupił.

Nie wiem po co ciągnięcie tą dyskusje, jak nie o tym jest temat. Autor pyta o OC i7, a nie jakie chłodzenie ma kupić. Chłodzenie już ma i jak mocno nie będzie podkręcał, to mu wystarczy na pewno. Jak będzie chciał zrobić maksymalne możliwe OC tej sztuki, to cooler który ma stanie na przeszkodzie.

zauwaz ze nei chce podkrecac do 5Ghz tylko gdzies do 4-4,2 :P

Link to post
Share on other sites

 

 

zauwaz ze nei chce podkrecac do 5Ghz tylko gdzies do 4-4,2 :P

Do takich wartości bez najmniejszych problemów podkręcisz. Nie wiem jak jest dokładnie z i7, ale i5 4670K na 4.3GHz da się każdy egzemplarz podkręcić. Jak mamy słabą sztukę to później zaczynają się dopiero problemy. Dużo sztuk 4670K podkręcić się da na 4GHz  bez podnoszenia napięć.

Link to post
Share on other sites

 

Nie wiem po co ciągnięcie tą dyskusje, jak nie o tym jest temat. Autor pyta o OC i7, a nie jakie chłodzenie ma kupić. Chłodzenie już ma i jak mocno nie będzie podkręcał, to mu wystarczy na pewno. Jak będzie chciał zrobić maksymalne możliwe OC tej sztuki, to cooler który ma stanie na przeszkodzie.

Nie chce nic mowić,ale dyskusje o chlodzeniu ty sam zacząłeś ;)

Link to post
Share on other sites

@autor

Ja ukręciłem swojego proca na 4.5 Ghz na napięciu 1.26V i maksymalna temperatura podczas wygrzewania w intel burn test to 81c  (chłodzenie takie samo jak twoje :) ). Ale musisz też brać pod uwagę "przewiewność" swojej obudowy. Więc moim zdaniem (jeśli procek na to pozwoli) ukręcisz te 4.2-4.3 ghz..

Edytowane przez Siwersus
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie chce nic mowić,ale dyskusje o chlodzeniu ty sam zacząłeś ;)

Nie wydaje mi się. Ja odebrałem temat autora w taki sposób, że on chce wyciągnąć ostatnie soki z i7, dlatego wypowiedziałem się na ten temat. To DarkFalcoN pierwszy podważył to co napisałem i rzucił testami. No ale nie ważne :).

 

 

Ty chyba sobie kpisz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@autor

Ja ukręciłem swojego proca na 4.5 Ghz na napięciu 1.26V i maksymalna temperatura podczas wygrzewania w intel burn test to 81c  (chłodzenie takie samo jak twoje :) ). Ale musisz też brać pod uwagę "przewiewność" swojej obudowy. Więc moim zdaniem (jeśli procek na to pozwoli) ukręcisz te 4.2-4.3 ghz..

przewiewnosc jest niezla mam na oknie 2 miejsca na wentylatory http://s.cdon.com/media-dynamic/images/product/electronics/electronics/image0/chassi-tower_aerocool_xpredator_x3_tower_no_psu_red_atx-21338204-xtra2.jpg   tylko ze nie mam wentylatorow :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...