Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam ostatnio przy waszej pomocy wybrałem asus google nexus 7 2gen który się sprawdza wyśmienicie ;p

Teraz proszę was o doradzenie tabletu dla mojej siostry do 300zł.

Moja siostra dużo czyta(głównie mangi ale także książki) i ogląda filmy na internecie a także dużo ogólnie siedzi na internecie więc o to wymagania:

-ekran 7cali

-przyzwoity wyświetlacz dobry do czytania

-wydajność pozwalająca użytkowanie internetu bez zacinania się 

-bateria która wytrzyma przynajmniej 8 godzin dziennego użytkowania(głównie czytania)

Jeżeli naprawdę nie ma tabletu spełniającego tych wymagań dołożę mojej siostrze trochę złotych i kupię prestigio pmp5870c.

Z góry dzięki za pomoc odpowiedzi nagradzane "+"

Edytowane przez normalgame
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Ja również poszukuję coś dla brata właśnie w okolicach 300 zł.

 

Również poszukuję czegoś co ma 7 cali. Ogólnie tablet służyłby do oglądania filmów na necie, na you tube i tvn player. Byłoby też miło, jakby bateria nie padała zbyt szybko.

 

Patrząc na różne tablety myślę, że najlepszym wyborem będzie pmp5870c. A wy jak uważacie?

 

Sorry, że napisałem pod twoim tematem, ale wolę już go odświeżyć niż drugi raz zakładać temat "tablet za 300 zł".

Link to post
Share on other sites
rozdzielczość powinna być 1024 x 600 pikseli

 

1024x600px na siedmiu calach da jakieś 170 PPI, a to jest za mało do czytania. Prestigio ma 215 PPI i trzy razy więcej RAM (870 vs ~350 MB).

Edytowane przez 14r33k
Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak wyżej. 350mb w tablecie, który ma służyć do przeglądania neta jest chyba jednym z rodzajem katorgi ;D

 

A jak sprawa wygląda w porównaniu pmp5870c do Lenovo IdeaTab A1000 L? Oba są w podobnej cenie, chociaż mi się wydaje, ze i tak wygrywa tu pmp, pomimo tego, że ma słabsza baterię. Jednak poczekam na wasze zdanie.

 

Edit: do up'a, masz tego pmp5870c? Chciałbym się dowiedzieć jak sprawa wygląda z baterią w tym tablecie.

Edytowane przez TeNieznany
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Jako ze już dawno nie jestem w temacie pozwole sobie podłączyć sie pod temat

I zapytać o aktualnie najlepszy 7-8 calowy tablet do bajek i gier dla 7 latka.

 

Czy Prestigio MultiPad 2 Pro Duo 7.0 PMP5670C bedzie dobrym wyborem ?

 

Zastanawiałem się też nad Lenovo IdeaTab A1000 i Acer Iconia Tab B1-A71 8GB, ale już doczytałem że to zły pomysł.

 

 Z koleji w Manta MID702 Duo Power Ultra odstrasza mnie firma.

 

Ogólnie chciałbym wydac do 400 - 450 zł nie więcej i prosiłbym o propozycje w tej cenie.


Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Tablet wydaje sie że bedzie ok, zastanawiam sie pomiedzy tymi dwoma.

 

Co myslicie ?

 

Prestigio MultiPad 7.0 Pro Duo PMP5570C

 

Ekran dotykowy: 7 cali, pojemnościowy

 

Rozdzielczość ekranu: 1024 x 600 pikseli

 

Procesor: Rockchip RK3066, 1,6 GHz

 

Pojemność: 8 GB

 

Pamięć RAM: 1024 MB

 

Modem: nie

 

System operacyjny: Android 4.0 Ice Cream Sandwich

 

Prestigio MultiPad 2 Pro Duo 7.0 PMP5670C

 

Ekran dotykowy: 7 cali, pojemnościowy

 

Rozdzielczość ekranu: 1280 x 800 pikseli

 

Procesor: Amlogic AML8726-MX, 1,5 GHz

 

Pojemność: 8 GB

 

Pamięć RAM: 1024 MB

 

Modem: nie

 

System operacyjny: Android 4.1 Jelly Bean

 

Ciekawi mnie tylko czy mozna dostać PMP5570C z Andkiem 4.1 bo czytałem takie opinie.

Link to post
Share on other sites

Nexus 7 jest do kupienia w tej cenie, z tym że używany kilka miesięcy. Mimo tego, jest to dobry wybór - jeżeli zaakceptujesz jego wady typu brak HDMI czy USB-OTG.

Edytowane przez 14r33k
Link to post
Share on other sites

@UP

Nie ma lepszego tabletu w tej cenie niż używany Nexus 7 - nawet patrząc na jego wady. No, chyba że ktoś kategorycznie używany sprzęt odrzuca ;)

To prawda. Oglądałem sporo tabletów w przedziale cenowym 300-400 zł, bo nie chciałem wydawać dużo kasy na sprzęt, który będzie dla mnie tylko zabawką, ale wszystkie były beznadziejne, dlatego ostatecznie zdecydowałem się na używanego Nexusa i nie żałuję.

Link to post
Share on other sites

Problem w moim przypadku jest taki że to ma być prezent wiec używka odpada, a nie chce wydać aż tyle żeby starczyło na nowego Nexusa. Wiec pozostaje mi bazować na tych tańszych na rynku.

Najlepiej chyba coś z Rockchip 3066 bo aż 4 rdzenie Mali, albo AML8726MX ale to już pozostawiam waszej decyzji, to wy się znacie a nie ja.

Po długiej analizie wybrałem z rynku te 4 ale niestety nie potrafię sie do końca zdecydować:

 

Prestigio MultiPad 2 Pro Duo 7.0 PMP5670C

 Lenovo IdeaTab A1000

-  Acer Iconia Tab B1-A71 8GB

Asus MeMO Pad ME172V 16GB

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...