Skocz do zawartości

Pierwsze chłodzenie wodne pomoc w wyborze węży,złączek,rezerwuaru


Recommended Posts

Witam.

Od nie dawna zainteresowałem się chłodzeniem wodnym i mam dylemat:

 

Póki co dam to co sam wybrałem

 

 
 
I proszę o pomoc w wyborze:
 
1.Ilości węży(Tygon) do tego zestawu?
2.Jakie złaczki potrzebuje/ilość ich?
3.Czy ten plyn jest dobry ?EK Water Blocks EK Ekoolant CLEAR 1000 ml 
4.Dam rade tym schłodzić i7 4770k po OC oraz później kupie blok na GTX 780 tez po OC?
5.Może jest lepszy rezerwuar w tej cenie ?
 
To ma wejść do obudowy 600T albo 650D gdyż 800D troche sporo kosztuje
 
Pomożecie ?
 
 
Link to post
Share on other sites

sam też teraz składam pierwszy układ chłodzenia wodą i z tego co wiem(co przeczytałem) to ,chłodnica będzie zamała,najlepiej powinneś zamontować takie dwie,lub 1x120 napewno ( tylko tu zależy w jakie temp. chłodzenia celujesz i ile zamontujesz wentyli na chłodnicach i z jakimi prędkościami będą się one obracały).

Budujesz wc żeby mieć cicho?

pompka styknie ek-dcp 2.2 wedy rezerwuar

https://www.cooling.pl/ek-water-blocks-ekdcp-22-xres,produkt,554358.html?from_category=28_148 tańższy o ponad 100zł

ilość złączek 2cpu,2gpu,2chlodnica(jeśli łączony w combo z rezerwuar) jeśli osobno to chyba następne 2?

rodzaj to gwint 1/4 a reszta zależy od grubości węża.

najlepiej rozrysuj sobie ten układ,wtedy będziesz wiedział czy wybrać proste czy kątowe

 

ps. czytałeś ten wątek na forum?

http://forum.benchmark.pl/topic/82784-chłodzenie-wodne/

 

Nie cytuj całych postów // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Tu jest zasadniczy błąd. Pompka to DCP4.0 a rezerwuar jest przeznaczony do pompek D5. Taki tandem nie zadziała bo nie jest ze sobą kompatybilny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie mam jakiegos limitu mysle aby na same czesci bez plynu,wiatrakow wydac cos do 1,2k zl

Bede zdejmowal IHS-a jak troche czasu minie.

 

Za 150zl jest Phantom 630 i tam mozna zamontować chlodzice na topie 3x120

Chce aby pociagnoł i7 4770k@4.5GHz i wiecej oraz maks oc gtx 780 jak zwoduje.

Edytowane przez majlord2
Link to post
Share on other sites

Wrócę rano z pracy to coś złoże bo na telefonie cieżko jest kombinować

Wróciłem z roboty i tak:

Łączna wartość produktów:
1 162,53 zł

Jedna z lepszych chłodnic (spokojnie poradzi sobie z dodatkowym blokiem), jeden z najwydajniejszych bloków CPU na poprzednie podstawki (nie widziałem testów na 1150,ale różnica nie może być jakaś gigantyczna), dobra,ale dość głośna pompa. Złączki i wąż również przyzwoite a płyn z dodatkami zabezpieczy układ przed glonami i ewentualną korozją. IMO najlepiej wykorzystany budżet jaki podałeś. Można dołożyć wentylatory (np. Gentle Typhoon) i będzie prawie 1200zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W sumie nie mam nic do dodania ponad post natsu. Chłodnicę masz pod niskoobrotowe wentylatory więc kup coś z dobrym łożyskiem pod prędkości w zakresie 800-1000 RPM. Masz świetny zestaw pod CPU który bez najmniejszego problemu uciągnie też podłączoną do tego grafikę. Polecać ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...