Skocz do zawartości

karta Soundblaster Audigi SE vs Xonar DX vs integra


Recommended Posts

dzieki wam zakupilem sluchawki Superlux 681 ale do tej pory jechalem na zintegrowanej karcie dzwiekowej

 

Realtek ALC-892 (plyta MSI Z77A-G43)

W domu wygrzebalem SoundBlastera Audigy SE

a zastanawiam sie nad zakupem Xonara DX

 

Zastosowanie dzwieku glownie jest u mnie w grach, gram na sluchawkach SuperLux 681. Muzyka na zestawie glosnikow Creative 5.1

 

Tutaj rodza sie moje pytania. Czy aby nie jest to przerost formy nad trescia ?. Kupowac Xonara czy zostac przy tym co mam... Montowac Audigy ? czymoze integra, ktora niby ma jakies tam wypasione technologieTHX TruStudio

Link to post
Share on other sites

Audigy SE będzie w sam raz. Dokładając kolejne złotówki do Xonara nie usłyszysz dużej rużnicy.

 

 

 

Możesz zamontować Audigy SE i ściągnąć modowane sterowniki do niej.Karta dostaję lepszego kopa.Sam posiadam tą kombinację i na razie mi starcza

 Podaj linka dla kolegi ;)

Link to post
Share on other sites

Z chęcią bym podał ale te linki co działają to znajdują się na stronach podlegających pod Regulamin.Polecam googlować, łatwo to znaleść

 

Moze wiec na PW wyslij. Rozumiem ze modowane drivery sa w pelni bezpieczne w uzyciu a funkcjonalnosc karty wzrosnie

Z tego co ja znalazlem to narazie tylko pod win XP i Viste a mam W7 x64

Link to post
Share on other sites
Z tego co ja znalazlem to narazie tylko pod win XP i Viste a mam W7 x64

 

Możesz bez problemu ściągnąć pod Vistę będzie działać mam te same stery 

 

 

 

Rozumiem ze modowane drivery sa w pelni bezpieczne w uzyciu a funkcjonalnosc karty wzrosnie
 

 

tak dodali parę ulepszeń z serii X-FI

Edytowane przez desmon
Link to post
Share on other sites

Możesz bez problemu ściągnąć pod Vistę będzie działać mam te same stery 

 

 

 

 

 

tak dodali parę ulepszeń z serii X-FI

 

Kurcze mały update. Nie mogę znaleźć Audigy SE :(. Jaka więc karta muzyczna ? Ten Xonar DX pod PCI ?

Link to post
Share on other sites
Audigy SE będzie w sam raz. Dokładając kolejne złotówki do Xonara nie usłyszysz dużej rużnicy.

jak się ma ubytki w słuchu i kiepski sprzęt, to faktycznie małe różnice będą, oprócz barwy.

 

"Co z Creative Audigy SE i X-Fi Audio?

Wiele osób mylnie sądzi, że w klasie tanich kart bardzo dobrym wyborem są powszechnie dostępne Audigy SE, cała gama „mutantów” pokroju Audigy LE, SBxxxx niewymienionych w Polecanych, czy też X-Fi Audio. Audigy SE na ten przykład jest zwykłym kodekiem bez wsparcia sprzętowego (przy którym trzeba się jeszcze dodatkowo nagimnastykować z nieoficjalnymi sterownikami, aby uzyskać lepszą jakość niż oferowana przez sterowniki oryginalne), podobnie jak bardzo jej podobna kodekowa X-Fi Audio – nie mająca z prawdziwymi X-Fi nic wspólnego poza nazwą."

 

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-komputerowe-karty-dzwiekowe/

 

681HD+ Xonar DX będzie bardzo jasny dźwięk. Cieplejsza barwa powinna być przy X-Fi, Audigy 2ZS

 

Ten Xonar DX pod PCI

PCI-EX.D1 jest pod PCI

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jedyne zmiany jakie zauważyłem po włożeniu Audigy SE SB0570 do komputera to brak wolnego slotu PCI...

Dźwięk bez zmian, modowanie nie pomagało. Nowsze płyty główne grają równie dobrze, także sensu nie widzę w takiej operacji.

 

Czy wedlug Ciebie oplaca sie inwestowac w tego Xonara DG? chce wydac na karte do 100zl. Przypomne ze sluchawki mam Superlux 681 a glownie chodzi mi o jak najwieerowke mial bksza przestrzen w grach, audiofilem nie jestem.  Moja pyta i czip Realtek ALC-892 (plyta MSI Z77A-G43)

 

EDIT: Zauwazylem ze w postch wyzej walnalem literowke mial byc Xonar DG chyba ze DX bedzie w granicach 100 :D

Edytowane przez adasiex
Link to post
Share on other sites

Jeszcze w tym budżecie można kupić używaną Audigy Gold przejrzyj allegro.No chyba,że w grę wchodzą tylko nowe

Moze byc i uzywana byle w budzecie. Czyli ten Gold bedzie lepszy od Xonara ?.

Wyczytalem ze ten Xonar ma jakies wsparcie do gier/sluchawek by dzwiek byl bardziej 3d.???

Edytowane przez adasiex
Link to post
Share on other sites
Moze byc i uzywana byle w budzecie. Czyli ten Gold bedzie lepszy od Xonara ?.

raczej, kto jakie brzmienie polubi na tym sprzęcie.

Wyczytalem ze ten Xonar ma jakies wsparcie do gier/sluchawek by dzwiek byl bardziej 3d.???

wsparcie do gier, co rozumiesz przez to ?. Aby osiągnąć dźwięk "3D" musiałbyś wydać ,około 700 na układ dzwiękowy. Tańsze Xonary nie potrafią generować takiej sceny , to raczej domena dobrego stereo.Owszem są procesy DPS,(Dolby, CMSS-3D) ale one z reguły więcej zabierają jak dają, aczkolwiek nie każdy z tym się zgodzi.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem ile razy trzeba to pisać każdemu i z osobna.

Nie ważne jakie sterowniki się wgra do Audigy SE czy jego pochodnych, to i tak będzie grał tak samo.

 

Proponuje poczytać o tym na Forum Creative gdzie są udostępnione przez autora.

 

Placebo działa na każdego.

 

W przedziale do 100 zł można dostać:

Xonara DG

X-FI MUSIC

X-FI GAMER

X-FI TITANIUM (sb0880).

Link to post
Share on other sites

@Up.

 

Ja kupiłem za 30 zł. Wystarczy poszukać i mieć chęci a nie lecieć na gotowca.

 

Niemniej od kiedy kupiłem X-Fi HD (ta na USB) za 7 zł i wstawiłem do niego podstawkę pod nowe OPA to już przestałem używać integry :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...