Skocz do zawartości

Zawieszenie się laptopa, wolna praca systemu


Recommended Posts

Witam, mój laptop nie należy do najlepszych sprzętów. Mianowicie chodzi mi o zawieszenie się dysku - takie są moje diagnozy. Opiszę mniej więcej sytuację, zostawiłem laptopa na 20 minut po czym wróciłem, otworzyłem przeglądarkę i w tym momencie odtwarzacz muzyki się zatrzymał, dzwięk się zatrzymał, kursor, po prostu wszystko. Już miałem tak pare razy, nie powiem jest to dość uciążliwe. Drugim problemem jest to, że podczas przeglądania np. facebooka przeglądarka się zatrzymuję wraz z nią youtube itp. Gdy zminimalizuję przeglądarkę laptop strasznie muli, w sumie normalny objaw, że muli, bo proces zaczyna mielić tylko dlaczego przeglądarka zaczyna świrować? Trzecim problemem  to gdy laptop ma uruchomiony komunikator i program, w którym programuję to laptop ma straszne ruchy, sprawdzałem wykresy w menadżerze to na dwóch wątkach jest strasznie zużycie pamięci. Defragmentowałem dysk, posprzątałem rejestr lecz praca laptopa się nie poprawiła. Przeglądarki, której używałem to Mozilla 12. Przedwczoraj zaaktualizowałem ją do najnowszej wersji, czyli 25 lecz dalej ma te bóle co w poprzedniej wersji. Dodam, że jeśli wcisnę prawy przycisk myszy na pulpicie w celu stworzenia nowego folderu to ta lista strasznie długo się otwiera. Ostatnim problemem to logowanie. Mianowicie, po wpisaniu hasła strasznie długo się loguje, wyczyściłem pulpit, wszedłem w msconfig, odznaczyłem nie potrzebne programy, logował się szybko przez dwa dni - potem długie logowania powróciły.

 

Specyfikacja laptopa:

 

System: Windows XP Professional Service Pack 3

Procesor: AMD Turion 64 X2 Mobile Technology TL - 52

Pamięć RAM: Dwie kości po 512mb, sloty DDR2

Karta graficzna: nVIDIA GeForce GO 7300

Dysk: TOSHIBA MK1637GSX

 

Proszę o wszelkie rady.

Edytowane przez simsons51
Link to post
Share on other sites

Na „dzień dobry"  pokaż nam status Smart dysku z Crystal Disk Info i zrób test (nie quick) w HD Tune.

Możesz też wrzucić screen z listy procesów (wszystkich użytkowników), skan Antimalware i antywirusem też nie zaszkodzi.

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich,

podczepię się pod temat ponieważ mam podobną awarię nie wiem czy to tylko dysko może warto wszystkie podzespoły sprawdzić jakimś programem, ale na pewno dobry to on nie jest.

 

Dodam że często się zawiesza bez przyczyny 2 bad blocki, miałem sytuacje że system nie chciał się odpalić ciągłe wczytywanie i słychać tylko było jak głowica od dysku cykała. Ale za którymś razem poszedł. Ustawiłem żeby system przerzucił dane na inną część dysku która i już było ok odpal się normalnie choć dosyć długo.

Ale zawieszanie nadal występuje czasem odczekam chwile i dalej można pracować a czasem trzeba restartować lapka.

Znacie jakieś dobre programy do diagnostyki całego laptopa żeby sprawdzić wszystkie podzespoły czy dobrze funkcjonują?

 


 


 


 


http://www.fotoszok.pl/show.php/1781653_hd-tuner.jpg.html

Link to post
Share on other sites

http://www.fotoszok.pl/index.php?&showlinks=1&viewmode=2&upload_session=3fbcd836f850


Medion erazer X6816


http://www.notebookcheck.net/Medion-Erazor-X6816-MD97888.57772.0.html


Kupiłem go od kolesia z allegro z ponad pół roku temu ściągnął je z Angli i dawał tylko miesiąc gwarancji a później wyszło szydło z worka :/


 

 

Możesz przetestować jakimś benchmarkiem lub OCCT, ale jak widzę problem leży po stronie dysku.

 

Jakim Benchmarkiem np.?

skanowałem PCmark 7 i nic nie wykazało.

 

Też mi się wydaję że to dysk ale wolał bym sprawdzić wszystkie podzespoły dla pewności.

Link to post
Share on other sites

 

 

Pamięć RAM: Dwie kości po 512mb, sloty DDR2

taka podales specyfikacje na poczatku, potem linka dałeś do laptopa z i7...

w każdym razie parametry C5 i C7 wyglądają podejrzanie. Może coś nie tak z taśmą łączącą dysk, albo z nim samym już niedobrze.

Jeśli nie chcesz OCCT to uruchom któryś z typowych benchmarków jak 3dmark 06,11 czy 13 lub coś w tym stylu.

Link to post
Share on other sites

Wiem że na początku tego nie było później się zaczęło sypać i to raczej ten dysk.

Ramu mam 8GB

Ten OCCT to ludzie pisali że przegrzewał im podzespoły więc wole nie próbować.

Taśmą dysku? chodzi ci o złącze na płycie główniej z dyskiem czy o sam dysk?

Link to post
Share on other sites

W takim razie albo taśma na płycie albo dysk :/

Ale coś wątpię że to taśma, czasem słychać chrobotanie w dysku jak by nie mógł czegoś odczytać albo się zawiesił.


wyskakuje mi taki error w 3dmark11

 

Workload Single init returned error message: File: device_resources.cpp
Line: 213
Function: class eva::com_ptr<struct ID3D11VertexShader> __cdecl eva::d3d11::device_resources::create_vertex_shader(const void *,unsigned __int64,struct ID3D11ClassLinkage *) const

Expression: m_device.native()->CreateVertexShader( shader_bytecode, bytes, linkage, result.receive()): DX11 call failed.

An invalid parameter was passed to the returning function
E_INVALIDARG: ID3D11Device::CreateVertexShader:


Najlepiej chyba będzie jak przełożę dysk z laptopa do stacjonarnego i sprawdzę czy jest ok.

Lub też nowy ssd sprawdzę jak się zachowa w lapku.


Podłączłem swojego plextora m5s 128gb do laptopa i nie wykazał żadnych błędów typu C5 czy C7 wszystkie pozycje były ok.

Prędkość w teście HD tuner też nie spadał, gdzie w tym samsungu często spadan nawet do 1.5mb/s...

 

Więc to raczej na pewno dysk a nie taśma.

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...