Skocz do zawartości

moje pierwsze podejscie do OC


Recommended Posts

wiec tak zamierzam chociaz minimalnie podkrecic CPU na sam poczatek usatyfakcjonowaloby mnie 3,0 ale cos czuje,ze bez pomocy forumowiczow daleko nie zajde z ,,moim oc,, wiec prosilbym o wszelkie rady porady uwagi sugestie i pomoce starych wyjadaczy i zgory prosilbym o wyrozumialosc jakbym kogos irytowal za bardzo :):wariat:

 

rozumiem ,ze wszystkie ponizej wartosci bede musial pozmieniac spisalem je aktulnie z biosu opcja Ai Overclock Tuner [Manual]

 

,,CPU CONFIGURATION,,

-BCLK FREQ 133

-PCIE FREQ 100

-DRAM FREQ AUTO

-UCLK FREQ AUTO

QPI FREQ AUTO

 

teraz AKTUALNE napiecia na:

-CPU 1.171

-CPU PLL 1.812

-QPI/DRAM CORE 1.197

 

mostki:

-IOH VOLT 1.138

-IOCH PCIE 1.508

-ICH VOLT 1.111

ICH PCIE 1.508

 

szyna pamieci:

DRAM BUS VOLT 1.508

 

czyli z tego co z zrozumialem aby moc cieszyc sie wiekszym taktowaniem procesora niz dala fabryka beda mnie interesowaly na poczatku takie opcje jak czestotliowosc zegara BCLK ustawiony teraz na 133 to za pomoca zmiany tej wartosci i pomnozeniu jej przez mnoznik znajdujacy sie w procesorze (QPI-mnoznik?) (BCLK-zegar glowny?) zmieni sie czestotliwosc taktowania procesora PCU czyli mam rozumiec jezeli podniose zegar glowny BCLK przypuscmy na 135 i pomnoze to przez QPI (930 ma mnoznik 25) wyjdzie mi 135*25=3375mHz?

 

czy dobrze zrozumialem i mniej wiecej na tym sie to opiera? a co z zmianami napiecia? i reszta opcji przeciez je tez bede musial zmienic i na jakie wartosci aby nie puscic z dymem kompa :D mam nadzieje,ze pomozecie

 

http://img193.imageshack.us/img193/6881/eeeeth.th.jpg

 

jak na screenie przegladajac teraz cpuz moja uwage zwrocilo cos takiego jak QPI/link (szyna pamieci dobrze mowie) podzielilem ta wartosc przez aktualny mnoznik 12 i wyszlo 200 czy to oznacza,ze w biosie mam ta wartosc ustawiona na 200? :jupi: i czy analogicznie podczas podkrecania tez bede musial ja zmienic

 

 

http://pclab.pl/art34220.html

Link to post
Share on other sites

QPI/Link nie odpowiada za taktowanie pamięci. Za to odpowiada BCLK - główna szyna na platformie 1366. 133 * 12 = 1596 (czyli ok. 1600).

 

 

Nie mnóż nic przez QPI !

 

Bazową szyną dla wszystkiego jest BCLK (z resztą jak sama nazwa wskazuje...). Dla konkretnego podzespołu jest liczone przez jego mnożnik: CPU - mnożnik CPU, RAM - mnożnik RAM, dla QPI - mnożnik QPI itd.

Link to post
Share on other sites

i udalo sie :P procek jak narazie podkrecony do 3,6 jak na pierwszy raz wynik w pelni mnie satysfakcjonujacy jednak OC nie jest takie trudne jak mi sie wydawalo chcociaz tak naprawde bardzoooooooo duzo bede musial sie jeszcze nauczyc kto wie moze niedlugo bede bawil sie w Ex-OC i bede dzialal z azotem ;):D dobrze by bylo jakby pekla psychologiczna bariera 4,0-4,2 :P

 

chcialem podziekowac uzytkownikowi @Dixon za poswiecenie swojego czasu wszystkie uwagi i rady masz u mnie piwo i w ogole mozesz uzywac mojej siostry jak bedziesz chcial ^^

Link to post
Share on other sites

TO zadam takie pytanie: jaki masz zasilacz/sprzęt ogolnie i czy do gniazdka masz podpięte uziemienie (czy bolec jest podpięty do uziemienia?). Wbrew pozorom jest to jedna z najwazniejszych, jak nie najwazniejsza sprawa przy OC :D

sprzet taki jak w sygnaturze czy mam uziemienie w gniazdku no mam jest w gniazdku bolec

 

 

i udalo sie ^^ procek jak narazie podkrecony do 3,6

jakie temperatury w stresie(occt, prime) i spoczynku przy obecnym taktowaniu?

 

temp po 30min katowaniu procka w occt i aktualne w idle

http://img203.imageshack.us/img203/5320/eeeeel.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img245.imageshack.us/img245/1797/yughghrtr.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to post
Share on other sites

maniuox mówię o max

to są tempy przy maksymalnym obciążeniu proca. w grach maksymalnie powinien mieć przy tych taktach 55-58.

 

autor: próbowałeś zejść niżej z napięciem na cpu? rewizja d0 raczej tyle papu nie potrzebuje do 3,6 (przynajmniej w moim przypadku ^^)

edytka: autor ile jaką masz temperaturę na mostku południowym w stresie i spoczynku? pytam z ciekawości :D

Link to post
Share on other sites

TO zadam takie pytanie: jaki masz zasilacz/sprzęt ogolnie i czy do gniazdka masz podpięte uziemienie (czy bolec jest podpięty do uziemienia?). Wbrew pozorom jest to jedna z najwazniejszych, jak nie najwazniejsza sprawa przy OC :P

Co? Gdzie? Jakie uziemienie? :)

U mnie sobie jakoś radzi Corsair bez uziemienia i bardzo stabilnie trzyma napięcia. Jednak uziemienie w planach.

Link to post
Share on other sites

A u mnie 1 dzien i takeme dosłownie zabrał sprzet siostry :P

Po roku 4ever pozbawił mnie grafiki.

Poza tym nie wiesz ile awarii bylo w innych kompach :P To, że u Ciebie nie bylo to tylko i wyłącznie mozesz sie cieszyc :)

Mimo wszystko lepiej jest miec uziemienie. Nie jest powiedziane, ze bez niego przy włączeniu kompa Ci wybuchnie :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...