Skocz do zawartości

Artefakty czy coś innego ? GTA 4


Recommended Posts

Witam !

 

Zgłaszam się do was, gdyż jestem bezradny, ustawiałem na różne sposoby w ustawieniach w gta 4, instalowałem kilka razy sterowniki do różnych urządzeń w moim komputerze. Problem jest taki dziwny że nie wiem nawet jak go nazwać, ale pojmę to tak, jak gram w gta 4 to pojawia się problem który zamieściłem na zdjęciach. Mój sprzęt to

 

Phenom X4 965 3 ghz

crossfire 2 x Ati radeon 5870 1 gb

4 gb pamięci Patriot ddr3 1600 mhz

Raid 0 + 1 ,1 TB - 2 x samsung

Zasilacz 1000 w Volcano Modecom.

 

Microsoft windows vista ultimate service pack 1

Oto zdjęcia

 

http://img218.imageshack.us/i/schowek01uo.jpg/

 

http://img693.imageshack.us/i/schowek02in.jpg/

 

 

Proszę o pomoc. Dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Niestety instalacja sterowników nie pomogła. Hmm, czyżbym miał uszkodzone 2 karty graficzne ? Gram w NFS shift bez problemu, tak samo jak w gta san andreas, tylko w gta 4 mam problem. Zdziwiony też jestem czemu mi pokazuje 1 gb pamięci, skoro w crossfire mam 2 gb razem. Wszędzie tak w komputerze pisze, a gta 4 mi pokazuje 1024 mb. hmm, czyżby jakiś błąd podczas instalacji gta 4 ?

Link to post
Share on other sites

A spróbuj wyjąć jedną grafikę czy programowo wyłączyć CF (jeśli jest taka możliwość, nie wiem, bo nie mam). Może GTAIV ma problemy z obsługą CF. Nawet na jednej karcie będzie śmigać w maksymalnych ustawieniach.

Link to post
Share on other sites

Niestety CF tutaj nie ma do czynienia, dlaczego ? Wyłączam tryb crossfire, jest tak samo. I po drugie oglądałem na youtube jak grają w hd5870 w trybie crossfire, leci im bez problemu. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest. Ale próbowałem jechać jeszcze samochodem przed siebie, i wróciło do normalnego stanu, i skręcam to znowu to samo. Zauważyłem też że niektórym samochodom brakuje tekstur, np drzwi w taksówce, maska, wszystko. Jest tylko sama kabina z silnikiem i oponami. Hmm, spróbuje zainstalować od nowa.

Link to post
Share on other sites

Ciężka sprawa z tym rozmyciem.Mój problem wyglądał jak u ciebie na screnach i zaczął się po zmianie karty z 4670 na 5870.Instalowałem wszystko co znalazłem w necie,próbowałem zmieniać ustawienia,wyłączałem blur,zmieniałem stery na starsze i nic (benchmark gta4 działał ok).

Ostatnio odinstalowałem cały ati catalyst,restart i zainstalowałem wersję 10,4.Odpaliłem gta4 z ciekawości (grę odpaliło mi w roz 800x600) polatałem trochę było ok,zmieniłem ustawienia na 1920x1080 wszystko wysokie,restart gry....zwykle rozmywało mi po 20 sekundach a tu wszystko gra.

Mozliwe ze to przypadek z tymi sterami,bo ostatnio tez zaktualizowali mi gre na steam,troche się pozmieniało menu i zmniejszyło się zapotrzebowanie na pamięć karty w ustawieniach grafiki.

Link to post
Share on other sites

Okazało się że to była wina gry. Crossfire ma dalej problemy, ale to sterowników wina, teraz gram na pojedynczej. Ściągnałem patcha poprzez Windows Live i gra mi śmiga pięknie :P Wszystko na very high :D oto zdjęcie poniżej :

 

http://img269.imageshack.us/i/schowek02to.jpg/

 

 

Dziękuję wam za wszystkim za chęć pomocy. Pozdrawiam :o

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...