Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mój zestaw komputerowy wygląda następująco:

 

MOBO: MSI Z77A-GD55 (Socket 1155 Chipset Z77)

CPU: Intel Core i7 3770K (BOX)

GPU: Gigabyte GeForce GTX760 (4GB 256bit OC)

RAM: Kingston HyperX Beast (2x8GB 1600MHz CL9)

HDD: WD Green (1TB)

SSD: Samsung 840 EVO (120GB)

ODD: ASUS DRW-24F1ST

 

- Czym to zasilić? Chciał bym żeby zasilacz był w miarę cichy, no i może trochę pobawię się w podkręcanie więc trzeba będzie chyba jakiś mocniejszy zasilacz prawda? Na spokojnie wystarczy Be Quiet 730W Pure Power L8 BOX, czy może przesadziłem?

 

- No i w co wpakować to wszystko? Myślałem nad czymś przewiewnym. Może SilentiumPC Regnum L50 Pure Black (RG-L50)? A może macie coś co możecie polecić?

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

http://www.agito.pl/zasilacz-fractal-design-tesla-r2-650w-80-gold-221-683081.html?attr=1-466316

http://www.agito.pl/obudowa-fractal-design-arc-r2-czarna-91-858956.html?attr=1-466316

Zasilacz dałem mocny byś mógł ewentualnie zrobić kiedyś sli z 760tek ale jeśli chcesz mieć 100% pewności czy 650W starczy do sli z 760 to napisz pw do któregoś z ekspertów od zasilaczy np 06radcho.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

650W będzie wystarczające dla SLI z GTX760.

 

Godne polecenia również będą SF Golden Green Pro 650W lub 750W - http://www.angela.pl/p9477,super-flower-650w-golden-green-pro-sf650p14xe.html i Seasonic G-650 - http://proline.pl/?p=SEA+G-SERIES+G-650. Oba oparte są na przetwornicy DC-DC, ich sprawność potwierdzona jest certyfikatem 80+ Gold. Każdy posiada jedną, mocną linię 12V. W obu wykorzystane są japońskie kondensatory. Seasonic jest dodatkowo modularny, jednak może pojawić się w nim problem z piszczeniem cewek. 

 

Jeśli chodzi o obudowę, to tak jak napisał Rezerwuar - FD Arc Midi R2, ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na spokojnie wystarczy Be Quiet 730W Pure Power L8 BOX, czy może przesadziłem?

Starczy z palcem w nosie ale za ta kwotę kupiłbym bym coś innego

User nade mną podał bardzo dobra i cicha konstrukcje, co do obudowy jest także konkretna wiec śmiało można brać i jest lepsza od Regnum, całkiem inna liga.

Ja od siebie proponuje

Super Flower Golden Green PRO  650 W.

Fractal Design Newton R3

 

650-TKA starczy do SLI 760

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki panowie, chyba się zdecyduje obudowę FD Arc R2 i zasilacz FD Tesla R2 650W :)

 

W międzyczasie zrodziły się we mnie jeszcze trzy pytania, więc jeśli mogę to was pomęczę jeszcze chwile  :->

 

Pierwsze: Jeśli nigdy nie miał bym zamiaru podkręcać tego kompa i jedyną rzeczą jaką miał bym ewentualnie do niego dołożyć to dwie kolejne kostki ramu po 8GB (wiem że brzmi to strasznie), to zasilacza o jakiej mocy potrzebuję? I tu bym prosił o jakiś przykład takiego zasilacza o takiej mocy, który jest w miarę cichy (mam nadzieje że i cena będzie w okolicy 250zł).

 

Drugie: Jeśli bym do komputera włożył zasilacz o mniejszej mocy niż jest wymagana to co by się stało? Działał by wolniej, niestabilnie by wszystko pracowało, przypaliło by się coś?

Trzecie: To że zasilacz ma np. 500W to znaczy że pochłania cały czas (tak jak np. żarówka) tyle prądu, czy on sobie pobiera tyle ile mu potrzeba w danym momencie (ale nie więcej jak 500W), czy jak to działa?

Link to post
Share on other sites

Ram możesz dokładać ile chcesz nie patrząc na PSU

 

W przypadku zasilaczy bardzo niskiej klasy rzeczywiście występowała możliwość uszkodzenia zasilacza w sposób katastroficzny, pociągając za sobą zwykle zniszczenie płyty głównej lub innej części, my tu rozmawiamy o markowych zasilaczach wiec, komputera ci nie spali bo maja zabezpieczenia ale wkładając markowy ale zbyt slaby PSU to będzie się pocił, głośna praca ,spadki napięć na liniach pod obciążeniem, zawieszanie się aplikacji oraz resetowanie się systemu operacyjnego,wiec PSU nie będzie miał łatwego życia co wszystko przekłada się na żywotność.

Wiec lepiej za mocny niż za słaby ale z tym mocnym to nie przesadzajmy :)


Zasilacz pobiera tyle mocy ile musi zapewnić podzespołom. Jedyny myk jest taki, że istnieje tzw. "sprawność" która określa stosunek pobranej energii z sieci do dostarczonej podzespołom. Teraz króluje standard 80+ co oznacza, że jeżeli komp ciągnie 80W to zasilacz z sieci pociągnie około 100W

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Extra, dzięki  ;)  Rozwiałeś wszystkie moje wątpliwości :)

 

Dobrze powiedziane że "lepiej za mocny niż za słaby (nie przesadzając z tym za mocny)", a 650W chyba będzie najlepszym wyborem do mojego zestawu.

 

Dziękuje wszystkim jeszcze raz :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka, że tutaj bałby radę nawet porządny 350W.  Jednak zasilacz jest takim podzespołem, który zazwyczaj się kupuje na kilka lat. Dlatego warto mieć zapas, by nie był on zbyt mocno obciążony, a także na wypadek upgrade'u, np. dodania drugiego GTX760 do SLI. ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...