Skocz do zawartości

Podkręcanie gtx 470 SOC


Recommended Posts

Podczas podkręcania z podbitym napięciem z 975mV na 1000mV (700->830mhz) mam taki problem, że podczas testu FurMak-iem po 2 minutach karta graficzna po prostu się wyłącza. Sekcja zasilania krótko mówiąc parzy, gorąca jak nie wiem pomimo radiatorków na niej z obu stron. I takie mam pytanie czy wyłączanie karty jest spowodowane przegrzewaniem się sekcji zasilania czy zbyt dużym taktowaniem rdzenia? I czy zna ktoś jakiś sposób jak to jeszcze bardziej schłodzić?

A i na rdzeniu temp. według FurMark-a osiągają max 70*C.

Link to post
Share on other sites
A i na rdzeniu temp. według FurMark-a osiągają max 70*C.

 

A to nie przypadkiem mi się wyłącza karta graficzna, bo sekcja zasilania jest za gorąca? Bo jeśli tak, to podniesienie mV nic nie da dobrego.

 

Pamięć nie podkręcaj tylko rdzeń i zwiększaj stopniowo napięcie.

 

70*C to dużo przy tym chłodzeniu ? to co na to referent ;) i karty pracowały bez problemu.

 

Między sekcją zasilania a procesorem graficznym to różnica +/- 3-5*C

Masz tu przykład: GTX480 + Accelero Extreme Plus

http://obrazki.elektroda.pl/4514382100_1383545567_thumb.jpg

 

 na szybko

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@IronFe

Sam zmieniłem chłodzenie, bo na winforce po podniesieniu taktowań rdzenia do 770mhz bez ruszania napięć osiągał temp. ok. 90*C, a teraz przy takich ustawieniach max temp. 63*C. A 3dmark też obciąży przez dłuższy czas, a temp. podskoczą na sekcji i znowu wyłączy. Hmm... może większe radiatorki trzeba będzie przykleić? Jakiś pomysł jak ulżyć sekcji zasilania?

Edytowane przez BoloX17
Link to post
Share on other sites

wiec tak. Wyrzuc furmarka i sciagnij heaven benchmark, ten drugi najlepiej odzwieciedla to co sie dzieje z karta podczas gry. Podkrec ja najpierw o jakies 30-40mhz na rdzeniu i pamieci sprawdz benchmarkiem i pozniej jedziesz o 10 mhz zachowujac proporcje co do rdzenia i pamieci. Co kazde 10mhz sprawdzasz smarkiem i jesli karta go przejdzie to jedziesz dalej. Jesli wyskocza ci jakies artefakty lub smark sie zatrzyma schodzisz do ostatnich działajacych wartosci sprawdzasz smarkiem i jak przejdzie mozesz podniesc napiecie i jechac dalej z taktowaniami. Lecz uwazaj, bo te karty nawet na stocku sa niezłymi grzałkami. Radziłbym nie przekraczac 75*c albo ewentualnie 80* jakby miało dac Ci spora roznice wydajnosci.

Edytowane przez kaysindri
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że furmark nieźle ciśnie. A te temperatury co podałeś rozumiem, że sekcji zasilania? Jak podkręcać, podnosić taktowania to wiem, tylko nie wiem, jak zbić temperatury na sekcji zasilania, więc dalej czekam. Kiedyś było coś takiego:

http://chlodzenie.net/chlodzenie-powietrzem/thermalright-vrm-g2-czyli-ulga-dla-sekcji-zasilania-geforce-gtx480/

ale nie mogę znaleźć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...