Skocz do zawartości

gtx760 do 1000zl


Recommended Posts

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: na dniach, 1000zł
-Zastosowanie: gry, photoshop
-Model i moc zasilacza: OCZ mod 600w

-Reszta specyfikacji komputera win7 64bit, i7 2600k, 16GB ram i plyta asrock z68

-Rozdzielczość monitora w której grasz! 1680x1050

-Dodatkowe wymogi: wydajna, cicha i chlodna

 

 

witam

muszę kupić nową kartę graficzną, budżetu mam 1000zł.
dopiero co pozbyłem się hd7850 i jak na razie wystarczy mi mariaży z AMD, tak więc z góry dziękuję propozycję kart tej marki :P

 

przeglądając aktualny rynek zaintrygowałem się GTX760.
ma openCL, ma CUDA i ma phyx.

moją uwagę zwróciła szczególnie karta
MSI GeForce GTX 760 OC Twin Frozr IV Gaming 2GB DDR5 PCI-E BOX
http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-760-oc-twin-frozr-iv-gaming-2gb-ddr5-pci-e-box-84-864826.html

 

co sądzicie o niej ?
myślałem i analogicznym gigabyte, ale tyle co się nasłuszałem o piszczących cewkach, to pasuje.
Orientujecie się czy podobny problem występuje w konstrukcjach MSI ?
Jak jest z awaryjnością kart MSI ?
A jak ew z serwisem ?

Twin Frozr IV to dobre chłodzenie ? zapewni karcie odpowiedni chłód ?

Miłe by były również opinie właścicieli w/w karty.
Pozdrawiam
Michal

Link to post
Share on other sites

Jako ze gram wlasnie na tej rozdzielczosci czyli 1680X 1050 na gtx 760,ale od Gigabyte.

 

Na razie notuje szok zwlaszcza w plynnosci gier ale to z przesiadki z gt 720 m :)

 

wszystko na max detalach , w hd,az chyba na razie to za nadto w co gram .(Tomb Raider,Saint Row IV,czy TC GhostRecon)

 

dotego na morelach dostalem Batmana ,teraz daja 2 inne gierki.

 

do tysiaca złotych moge ci ja smiało polecic 

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-760-oc-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-dvi-box-rev-2-0-gv-n760oc-2gd-546589/

 

 

Wydajna, dobrze się kręci (taktowanie do 1090 MHz, pamięć do 1700 MHz lekką ręką z minimalnym wzrostem temperatur), tutaj Windforce nadrabia, bo mimo, że jest głośny w stresie (nie tyle głośny, po prostu huczy) to temperatury utrzymuje eleganckie bardzo przyzwoite.

Link to post
Share on other sites

Kocurze87 :) Jeśli kolega wyskrobie gdzieś 99 zika to za 1099 możesz zakupić MSI Gaming ale R9 280X i 760 zostanie w tyle

Absolutnie dziękuję AMD, uciekłem z ich tonącego statku jeśli chodzi o sterowniki. Ich ostatnie sprawne sterowniki na których porządnie działa Photoshop pochodzą z ponad roku temu !!! Dziękuje !

 

Panowie, jak to jest z tymi gigabyteami, co nie czytam o nich w necie, to ciągle są wzmianki o piszczących cewkach ?

Co wy na to ?

Link to post
Share on other sites

Absolutnie dziękuję AMD, uciekłem z ich tonącego statku jeśli chodzi o sterowniki. Ich ostatnie sprawne sterowniki na których porządnie działa Photoshop pochodzą z ponad roku temu !!! Dziękuje !

 

Panowie, jak to jest z tymi gigabyteami, co nie czytam o nich w necie, to ciągle są wzmianki o piszczących cewkach ?

Co wy na to ?

Może byś się pokusił o HAWK"a? :)

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-760-hawk-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dvi-dp-n760-hawk-600783/

To taka super odpicowana 760tka od MSI dosyc cicha i chlodna z bardzo ciekawym designem ^^,idealna do podkrecania.

Masz recenzje:

http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_760_msi_hawk_review,1.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

właśnie jakie są różnice w MSI GAMING OC vs. MSI HAWK ? taktowania są chyba takie same, chłodzenie też niby TF IV ?!


ps
widzę, że w wątku o gtx770 też powtarza się problem cewek w gigaszrotach, chyba odpuszczę sobie kartę od nich .
Czyli rozumiem, ze od MSI są warte uwagi ?

Link to post
Share on other sites

właśnie jakie są różnice w MSI GAMING OC vs. MSI HAWK ? taktowania są chyba takie same, chłodzenie też niby TF IV ?!

ps

widzę, że w wątku o gtx770 też powtarza się problem cewek w gigaszrotach, chyba odpuszczę sobie kartę od nich .

Czyli rozumiem, ze od MSI są warte uwagi ?

HAWK ma trochę wieksze taktowania(normalnie 1111 w trybie boost 1176 gaming ma 1085 i boost 1150) i jest przystosowane do mocnego OC :)

I troche wiecej bajerow np.podwojny bios jeden przystosowany do normalnej pracy (standard) drugi do podkrecania z uzyciem cieklego azotu (ln2) :D

Tutaj masz porownanie serii

http://event.msi.com/vga/2012/series-comparison/

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

nie no niby fajne, tylko te parę MHz takt jest  warte tej różnicy ?

acha, nie przewiduje podkręcania azotem :D

Wiedz,że te pare MHz daję +-5 FPSów na korzysc HAWKa :)

A zapomnialem HAWK ma tez bajerancki system samoczyszczenia(po wlaczeniu kompa przez pierwsze 30 sek wentylatory chodzą w drugą stronę i wydmu****ą z niej kurz)

A tak na serio na morelach hawk byl ostatnio jakos kolo 980zł,jak cena spadnie to go bierz bo warto,zawsze kilka fps się przyda a wtedy akurat hawk byl tanszy od gaminga :)

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

Skoro masz tą kartę, próbowałeś okiełznać chłodzenie zmniejszając obroty wentylatorków? Jeśli tak jakie wtedy były rezultaty jeśli chodzi o głośność i temperatury?

 

Dokładnie co masz na myśli? Z reguły wentylki u mnie chodzą na auto, bo i tak przeważnie muzyki na słuchawkach, po drugie lokatorka w mieszkaniu często hałasuje więc tutaj nawet chłodzenie karty w stresie nie jest uciążliwe  :D  Co do temperatury przy AUTO: IDLE 29-31 stopni,   Stres: 60 - 65 stopni (bf czeci), w furmarku miała bodajże 75 stopni.

Wiedz,że te pare MHz daję +-5 FPSów na korzysc HAWKa :)

 

 

Wiedz, że zrobienie takiej operacji na dowolnej karcie trwa ~10 sekund i nie kosztuje 80zł (różnica między Gigabytem a Hawx)

Link to post
Share on other sites

 

 

Wiedz, że zrobienie takiej operacji na dowolnej karcie trwa ~10 sekund i nie kosztuje 80zł (różnica między Gigabytem a Hawx)

Jeśli chodzi Ci o to "Wiedz,że te pare MHz daję +-5 FPSów na korzysc HAWKa" to wiedz,ze to porownanie nie bylo do gigabyte ale do MSI (wersji gaming) :)

Link to post
Share on other sites

Te MSI "Gaming" to sobie można o kant d**y rozbić :D 

 

lor3ddr8d

taktowania pamięci też się podnosi ;) Nie oszukujmy się: karty w wersji "gaming, oc, turbo i co tam jeszcze jest" to tylko chwyt marketingowy. Najlepiej widać to na przykładzie mojej karty. Niby Gigabyte gtx 760, ale z OC producenta. Takie taktowania można zrobić w referencie bez znacznej zmiany temperatury.

Link to post
Share on other sites

A ja ci polecę jeszcze EVGA 02G-P4-2765-KR bardzo dobrze wykonaną kartę graficzną, bardzo dobrą jakościowo, z dobrym chłodzeniem tutaj w najlepszej cenie http://www.neo24.pl/?p=evga_gtx760_sc_acx_2gb_02g_p4_2765_kr . Jeżeli chodzi o hawka moim zdaniem nie warto dopłacać, wolałbym kartę graficzną MSI GAMING IV, bo podkręcic zawsze można, a hawk jest nieco głośniejszy i przeznaczony bardziej dla overclokerów. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sprawa wyglada tak
agito:
Gaming OC - 960zł
Hawk - 1020zł

jak przejrzałem jakiś test to przy taktowaniach hawk'a, różnica w stosunku do 670 jest ok 0-1 fps, czyli błąd pomiarowy.


hawk jest nieco głośniejszy i przeznaczony bardziej dla overclokerów. Pozdrawiam :)

 w testach nie przekraczał 40 dB w stresie to racze nie jest zle, co ?

Link to post
Share on other sites

Sprawa wyglada tak

agito:

Gaming OC - 960zł

Hawk - 1020zł

 

jak przejrzałem jakiś test to przy taktowaniach hawk'a, różnica w stosunku do 670 jest ok 0-1 fps, czyli błąd pomiarowy.

Na Twoim miejscu poczekałbym trochę i kupił na morele.net tam są spore wachania cen i czasami mocno ceny spadają jw pisałem raz była ok.980złociszy :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...