Skocz do zawartości

Filmy na Youtube klatkują.


Recommended Posts

Witam,złożyłem z starych cześci,komputer do oglądania Youtube na TV i tu problem.

Youtube strasznie klatkuje,dźwięk leci porawnie a obraz z mocnym opóźnieniem lub zatrzymuję się na chwile.(film jest zbuforowany).Filmy z dysku działają bez problemu.

Najnowszy flash player,najnowsze kodeki,najnowsza przegladarka (Chrome i Firefox),system świeży dopiero zainstalowany,sterowniki najnowsze,dysk zdefragmentowany,ccleanerem przeczyściłem cały komputer.

Podzespoły:

CPU:Intel Celeron 2,8Ghz 400FSB PGA478

GPU:Ati Radeon 9550 SE

Ram:2x256MB SDRAM

Windows XP HE 32bit

Jakieś porady co jest przyczyną?

Link to post
Share on other sites

Pentium D to już LGA775,a ja mam pga478.

Najgorsze że moją płyta to strasny szrot i obsługuje maksymalnie procesory z FSB 400.

Mam jeszcze dość dobrą płytę pod socket A (Abit NF7) i może dokupić do niej Athlona XP 2500+ i kręcić i do niej mam 768 mb DDR1?

Link to post
Share on other sites

Niestety to wszystko jest stary szrot. Na athlonie będzie podobnie. Wiem z doświadczenia, że na AthlonieXP 2600+ Barton (@2250MHz) + gf 7600gt dało się oglądać 480p i to był max który uda się obejrzeć bez klatkowania na YT. 720 można było z dysku bo na yt już lekko przycinało (a przynajmniej jeszcze kiedyś się dało), co ciekawe dużą rolę odegra tutaj również karta graficzna. Na gf7600 jeszcze działało całkiem dobrze (~2 lata temu padł z bliżej nieokreślonych przyczyn), zmieniłem na 6600gt i od razu było trochę gorzej 480p zaczęło przycinać 360p jeszcze było ok, niestety niecałe pół roku temu musiałem zmienić na gf2 (6600 zimne luty odezwały się po raz kolejny :/) na którym już jest tragedia i zacinają również filmiki 360p. Ramu mam w tym zestawie 1,5GB przy win XP więc ram tu raczej nie jest ograniczeniem. Dodam, że właśnie po wymianie na gf2 mam tak jak ty:

 

dźwięk leci porawnie a obraz z mocnym opóźnieniem lub zatrzymuję się na chwile

 

Nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało że w twoim wypadku również wystarczy wymienić kartę graficzną bo ten 9550se to  wydajnością jest bliski gf2

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...