Skocz do zawartości

Laptop do 4tys. na Studia.


Recommended Posts

Witam.

 

Budżet : około 4 tys. ( może być taniej ). Została wprowadzona zmiana , po przeczytaniu wielu wątków uznałem że nie opłaca się dawać tyle za laptopa lepiej dać trochę mniej i wymienić go za 2 lata na nowy model, ponieważ rynek komputerowy szybko się rozwija i po czasie wszystko tanieje i można kupić lepszy sprzęt za mniejsze pieniądze zmiana budżetu  do 3 tys.

Potrzebuje laptopa na studia , laptop będzie wykorzystywany do tworzenia wirtualnych systemów w virtualboxie , programowania , czasem do zagrania w lola , zobaczenia jakiegoś filmu itp.

Matryca 13-15 , i  żeby bateria była w miarę wytrzymała.

 

mam na oku: 

http://www.x-kom.pl/p/161574-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y510p-i7-4700mq-16gb-1000-win8-gt750m-sli-fhd.html#

 

Kolejną propozycją jest :

 

http://laptopy.benchmark.pl/test-laptopa/asus-zenbook-ux31e-ry009v.html

Podoba mi się jego praca baterii , tylko że nie wiem czy poradzi sobie z wyżej wymienionymi zadaniami.

 

Pozdrawiam. i Dziękuje za pomoc.

Edytowane przez sh3v145
Link to post
Share on other sites

tak się teraz zastanowiłem i myślę że budżet sobie ograniczę do 3Tys , bo słyszałem ze nie opłaca się dawać dużo za lapka tylko lepiej np. wymienić go po 2 latach. 

 

moja nowa propozycja. 

http://sklep.benchmark.pl/product/119701/Laptopy/Laptopy_notebooki_/Asus_K53SV_SX055V.html

Edytowane przez sh3v145
Link to post
Share on other sites

Acer obecnie, a Acer kiedyś to niebo a ziemia. Obecnie Acer ma świetne centrum serwisowe i robi jedne z ciekawszych laptopów na rynku. Za to (dla kontrastu) tanie modele Toshiba i ich jakość sięgnęły dna (a kiedyś była to renomowana marka).

Link to post
Share on other sites

NIE do końca. k56cb jako jedyny ( chyba jedyny) model ma gt740 w wersjie nie okrojonej tj 128bit i taktowania identyczne co w gt730 acerowskim. Tylko, że płacić 2700zł za laptopa "matową matrycą" i i5 ulv ( czy wydajność identyczna jak i3 normalne) kiedy acer v3 z systemem to koszt 2100-2200 to lekkie wywalanie hajsu w błoto.

 

@autor

Jak koniecznie chcesz matową matrycę to Samsung 370r5e z i3 i hd8750

8750 ma wydajność gt640tki i jest wolniejsza niz 730 acerowe ale do lola to i tak overpover...

JEdyny mankament ( albo i nie ) to brak cd-romu...  ( ja np od zakupu laptopa użyłęm cdromu aż1 raz i to wcale nei do instalacji windowsa)

Link to post
Share on other sites

nie potrzebuję cd-romu , chodzi mi o to żeby laptop miał nawet wytrzymałą  baterie , ssd dysk , matowa matryce , i żeby bez problemu utrzymał na virtualboxie 2x system win 7 odpalony. 


Ten samsung który podałeś nie ma za słabego procka na postawienie 2 maszyn wirtualnych i komfortową prace na nich? 

co dysku ssd to raczej taki dodatek który nie jest konieczny , źle to ująłem wyżej.

Edytowane przez sh3v145
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...