Skocz do zawartości

Lenovo Y580 problem z grafiką!


Recommended Posts

Witam was drodzy forumowicze. Otóż od niedawna (2,3 tygodnie) jestem szczęśliwym posiadaczem laptopa Lenovo Y580.. aż do teraz. Od kilku dni zauważyłem drastyczne spadki fps-ów w grach, w których wcześniej osiągałem przyzwoite osiągi.

Podam przykład. Na początku mojej zabawy, grałem na bardzo wysokich ustawieniach w grę League of Legends - bez problemu uciągałem minimum 120 fps, ze względu, że ta gra nie jest zbytnio wymagająca. Od kilku byłem zmuszony zmniejszyć grafikę na średnio-niską i teraz wyciągam jakieś 40,30 fps, co sprawia, że po prostu nie mogę komfortowo grać. 

Domyślam się, że powodem jest praca zintegrowanej karty graficznej zamiast karty dedykowanej, ale powód dla którego tak się dzieję ? Nic nie robiłem z tym laptopem, po prostu nagle samoczynnie zaczęły pojawiać się spadki. W menu zarządzania baterią mam ustawione: "Dynamiczna grafika Lenovo", w ustawieniach globalnych nvidii dziś przestawiłem na procesor o dużej wydajności, żeby po prostu karta działała cały czas.

Nawet jak grę próbowałem odpalić: "PPM -> uruchom z procesorem graficznym -> procesor nvidia o dużej wydajności" to i tak nic się nie zmieniało. Boję się, że karta mogła się przepalić, ale to bardzo dziwne, ponieważ laptop leżał ciągle na dość chłodnym biurku... Proszę was o rady co mogę w takiej sytuacji zrobić i czy to może być spalona karta ? Jak to sprawdzić ? Z góry dziękuje

 

TL;DR Ogromne spadki fps-ów, prawdopodobnie działanie zintergrowanej karty graficznej, zamiast dedykowanej, możliwe przepalenie, prośba o rady ! 

Link to post
Share on other sites

Przeinstalowanie sterowników nic nie dało, w centrum zmieniłem żeby używało tylko karty graficznej Nvidia, ale i tak to nic nie dało. Sprawdziłem temperatury programem HWMonitor i o to efekty:

http://i.imgur.com/xZF8muF.png

Dziwi mnie tylko tak wysokie napięcie na karcie graficznej, min,średnie i max jest wszędzie takie samo, czyli dla mnie coś jest nie tak. Do Lenovo mogę zadzwonić dopiero w poniedziałek, ale i tak wygląda to nieciekawie. Nic na tym laptopie nie robiłem, poza graniem w słabo wymagająca grę, do tego na bardzo chłodnym biurku i to w ogóle możliwe, że karta się uszkodziła ? Dla mnie to troszkę niepojęte. 

Edytowane przez Antiax
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...