Skocz do zawartości

Uwaliłem bios - pomocy :(


Recommended Posts

Panowie, dzisiaj robilem update metoda m-flash. Wszystko było pięknie do 80% az nagle system się zawiesil i kaplica. Nic nie wstaje, nie pomaga Clear CMOS. Powiedzcie co dalej mam zrobić ? Jakie sa opcje ?

Czy jakies serwisy bawia się w programowanie biosu ? Czy gwarancja uznaje takie przypadki ? Czy mi powiedzą : trzeba było nie ruszac.

 

Plyta to MSI z77a-g45, wczoraj kupiona. Patrze ze bios ma sprzed roku wiec chciałem dobrze ... :)

Link to post
Share on other sites

Mi też siadł bios na tej samej karcie co Tobie. Z tego co się dowiedziałem, to bez reklamacji nie da rady...

http://forum.benchmark.pl/topic/104598-b%C5%82%C4%85d-podczas-aktualizacji-programem-msi-update-5/

 

http://forum.benchmark.pl/topic/104842-awaria-p%C5%82yty-g%C5%82%C3%B3wnej/

Edytowane przez SpeediQ
Link to post
Share on other sites

Właśnie dlatego lepiej wybierać płyty z podwójną kością BIOS :)

 

Nie muszą być koniecznie mobasy z dual biosem. Ja swoją gene VI uwaliłem na 2 dzień, ale asus przewidział taką możliwość i zaimplementował opcje odratowania płyty. Wystarczy wsadzić usb-pena z biosem w wybrane złącze usb 2.0 i płyta automatycznie go wgra jeśli przez 10 sec nie wstanie bios

Link to post
Share on other sites

Jaka "karta" ?  :roll:

Wybacz, miałem na myśli płytę główną. Musiałem się troszkę zamyślić. 

Nie muszą być koniecznie mobasy z dual biosem. Ja swoją gene VI uwaliłem na 2 dzień, ale asus przewidział taką możliwość i zaimplementował opcje odratowania płyty. Wystarczy wsadzić usb-pena z biosem w wybrane złącze usb 2.0 i płyta automatycznie go wgra jeśli przez 10 sec nie wstanie bios

O to fajnie Asus załatwił sprawę. Szkoda, że MSI w G45 o tym nie pomyślało.

Edytowane przez SpeediQ
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale żeby ta metoda zadzialala musze spelnic te 2 warunki tj. nie mam ekranu post i musi mi beepczec ?

Najlepiej to sam już nic nie kombinuj , zanieś mobo do sklepu gdzie kupiłeś i niech idzie na serwis , kość biosu jest wlutowana więc nie wiem czy zwykły programator tu coś pomoże.Pytanie czy wgrałeś bios do tej płyty?

Link to post
Share on other sites

Jak się nie myśli przy zakupie i kupuje płyty z jedną kością BIOS, bez systemu awaryjnego flashowania - to takie są efekty.

Już bez przesadyzmu  :/ To, że ktoś się nie zna na komputerach nie znaczy od razu, że nie myśli przy zakupie. Takie stwierdzenie było nie na miejscu...

Link to post
Share on other sites
 

Czyli nie ma szans, że po takim incydencie karta zostanie w jakiś sposób naruszona i będą się z nią w przyszłości działy "dziwne" rzeczy? Bałem się, że oni coś tam będą lutowali itp...

 

 Prawdopodobnie będą lutowali ;)

Najlepiej to sam już nic nie kombinuj , zanieś mobo do sklepu gdzie kupiłeś i niech idzie na serwis , kość biosu jest wlutowana więc nie wiem czy zwykły programator tu coś pomoże.Pytanie czy wgrałeś bios do tej płyt

Bios trzeba wylutować, zaprogramować i wlutować z powrotem zwykłym programatorem. Taka jest standardowa procedura.a bym kombinował, może się uda, a zawsze to szybciej.

Edytowane przez filo301
Link to post
Share on other sites

Ale przecież twoja płyta ma :

M-Flash

Technologia M-Flash pozwala na łatwe zapisanie kopii BIOS-u na nośniku USB. W przypadku awarii systemu, informacje zapisane na urządzeniu USB pozwolą na powrót do oryginalnych ustawień BIOS-u, gwarantując wygodną i bezpieczną naprawę. BIOS płyty głównej jest również wyposażony w funkcje Memory-Z i CPU Specifications, dzięki którym overclockerzy odczytają szczegółowe informacje o pamięciach i procesorze.

Właściwości
- Kopia zapasowa/przechowywanie ustawień BIOS za pomocą dowolnego nośnika USB
- Unikaj niepotrzebnych napraw z powodu przypadkowej awarii podczas procesu aktualizacji
- Dłuższa żywotność BIOS przez redukcję niepotrzebnych nadpisań

 

 

http://pl.msi.com/product/mb/Z77A-G45.html

Edytowane przez Muchas
Link to post
Share on other sites

 

 
 

 

 

Bios trzeba wylutować, zaprogramować i wlutować z powrotem zwykłym programatorem. Taka jest standardowa procedura.a bym kombinował, może się uda, a zawsze to szybciej.

 

http://pl.msi.com/service/warranty/

 

Przypadki nie objęte gwarancją

Wymienione poniżej okoliczności wykluczają możliwość naprawy gwarancyjnej.

  1. Doszło do awarii lub uszkodzenia powstałego w wyniku klęsk żywiołowych lub nieszczęść spowodowanych działalnością człowieka (trzęsienie ziemi, pożar, uderzenie pioruna, niekorzystne czynniki środowiskowe).
  2. Zniszczeniu uległy etykiety produktu (wszelkiego rodzaju zmiany, przeróbki i fałszowanie etykiet, zagubiony, nieczytelny, zamazany lub nieprawidłowy numer seryjny produktu prowadzi do utraty gwarancji). Wszystkie numery seryjne produktów są umieszczone w bazie danych MSI w celu ich późniejszej weryfikacji.
  3. Nieautoryzowane zmiany na komponencie niepotwierdzone przez firmę MSI, modyfikacje, usunięcie elementów lub samodzielne naprawy sprzętu.
  4. Doszło do awarii lub uszkodzenia z winy użytkownika, spowodowanej nieprzestrzeganiem znajdujących się w podręczniku użytkownika zasad postępowania (włączając w to m.in. uderzenie, upadek, rozbicie, wysoką temperaturę, wysoką wilgotność, przedostanie się płynów do urządzenia, podłączenie do nieodpowiedniego napięcia, zabrudzenie, korozję, itp.).
  5. Wewnętrzne lub zewnętrzne akcesoria, które same w sobie stanowią osobne urządzenie, np. torby, słuchawki, kable.
  6. Urządzenia dodawane gratis to niektórych produktów MSI w ramach akcji marketingowych takie jak gamepady, myszki, kamery internetowe. Dodatki, takie jak opakowania produktów, instrukcje użytkownika, itd.
  7. Komponenty będące próbką marketingową lub nagrodą np.: w konkursie.
Link to post
Share on other sites

Ale przecież twoja płyta ma :

M-Flash

Technologia M-Flash pozwala na łatwe zapisanie kopii BIOS-u na nośniku USB. W przypadku awarii systemu, informacje zapisane na urządzeniu USB pozwolą na powrót do oryginalnych ustawień BIOS-u, gwarantując wygodną i bezpieczną naprawę. BIOS płyty głównej jest również wyposażony w funkcje Memory-Z i CPU Specifications, dzięki którym overclockerzy odczytają szczegółowe informacje o pamięciach i procesorze.

 

Właściwości

- Kopia zapasowa/przechowywanie ustawień BIOS za pomocą dowolnego nośnika USB

- Unikaj niepotrzebnych napraw z powodu przypadkowej awarii podczas procesu aktualizacji

- Dłuższa żywotność BIOS przez redukcję niepotrzebnych nadpisań

 

 

http://pl.msi.com/product/mb/Z77A-G45.html

zgadza się, plyta ma opcje m-flash i wlasnie ta opcja mi się wysypala podczas aktualziacji. nie robilem tego z windowsa tylko w biosie.

oczywiście ze zanim się zabrałem za flasha - zrobiłem kopie zapasowa biosu ale co z tego jak teraz i tak nie mogę tego wgrac bo ciemność widze ... nawet nic nie pipnie przy starcie - ciemność i złowieszczy szum wentylatorow :)

Link to post
Share on other sites

Wycwanili się producenci płyt i teraz lutują kości biosu, pamiętam jak na abit ip35 pro, padł mi biosł, nic nie pomagało, zawiozłem kość do faceta i za 10 zł wgrał mi bios. :menda:  Teraz robienie aktualizacji biosu bez dual biosu to strach. :D Na szczęście można tanio kupić płyty z dual biosem np Gigabyte i spać spokojnie. :menda:

Link to post
Share on other sites

zgadza się, plyta ma opcje m-flash i wlasnie ta opcja mi się wysypala podczas aktualziacji. nie robilem tego z windowsa tylko w biosie.

oczywiście ze zanim się zabrałem za flasha - zrobiłem kopie zapasowa biosu ale co z tego jak teraz i tak nie mogę tego wgrac bo ciemność widze ... nawet nic nie pipnie przy starcie - ciemność i złowieszczy szum wentylatorow :)

Wsadź pena z biosem do portu usb i może będzie tak samo jak u mnie w asusie ze flash biosu ruszy jak przez kilka sec nie będzie chciała wystartować kość biosu

 

Jak nic nie pomoże to wyślij mobasa na gwarancję i serwis wgra nowy bios przy pomocy takich szczypiec bez wylotowywania kości

Link to post
Share on other sites

Próbowałeś opcji ratowania BIOSu ?

Stronę wcześniej był do niej wklejony link.

Działa ona w ten sam sposób co na ASUSie.

Podstawa, to odpiąć wszystkie dyski i napędy od płyty, oraz urządzenia USB.

Może zostać tylko pen z BIOSem i ewentualnie klawiatura.

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...