Skocz do zawartości

Modernizacja zestawu dla fotografa i gracza (cena ?)


Recommended Posts

Witam,

posiadam obecnie zestaw:

Intel Core 2 Quad 9450

Gigabyte G41MT-USB3

8 GB Ram

Radeon HD 6950 2 MB od VTX

zasilacz chieftec 750W (CFT-740-14CS)

windows 7 home premium

 

Komputera używam do obróbki zdjęć (jest co obrabiać RAWy z nikona d800 - 1 plik raw ok 70MB), photoshop - praca na wielu warstwach, Capture NX2, oglądanie filmów i multimedia oraz do gier (BF3 i ostatnio :) ... BF4).

 

Jak widzicie koledzy update takiego zestawu? Chciałbym, aby mógł być on rozbudowywany w przyszłości.

Myślę o zmianie procka i płyty i włożeniu 16GB ramu (z możliwością dołożenia w przyszłości pamięci np. do 32 - kiedyś ;) i np. drugiej karty graficznej i scrossowaniu).

Narazie myślę o pozostaniu przy Radeonie 6950 (chyba, że doradzicie inaczej-może widzielibyście jednak zainwestowanie w lepszą kartę?).

Wiem, że dobrą sprawą jest dokupienie dysku SSD jako systemowy i do oprogramowania, ale to już w ramach rozszeżenia.

Jak widzicie możliwość rozsądnego przekomponowania bazy (płyta + procek + Wasze sugestie)?

Do nowej płyty będzie zapewne też potrzebna nowa obudowa.

Jeśli chodzi o koszty nastawiam się na 2000, ale absolutnie nie ograniczam się. Jełśi widzicie, że jest sens włożyć więcej to proszę o śmiałe sugestie. (Sens dla mnie oznacza rozbudowę zestawu do mocy/wydajności jaka będzie z lekkim zapasem na przyszłość nawet podwyższając koszty, a nie high endowego sprzętu za cenę samochodu ;) )

Aha - czy sprzęt będzie podkręcany? - nie zajmowałem się tym nigdy, ale z Waszą pomocą .. czemu nie? ;)

Chciałbym komputer rozbudować w przyszłości, a nie składać wszystko od nowa.

Z obecnego zestawu do wykorzystania napewno zasilacz 750W chiefteca, twardy dysk, karta graficzna (o ile nieporadzicie mi inaczej... :) ), napęd DVD,

 

Komputer na bazie obecnej płyty i procka złożę sobie jako tzw biurowy zapasowy.

 

Będę wdzięczny Wam za sugestie i pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Robert

Nikt nic nie podpowie?

Może podałem zbyt luźne kryteria, może cena na rozbudowę za mała? Proszę o jakieś sugestie. Chciałbym skomponować mocny zestaw dla gracza (bf4) i fotografa z możliwością wzmocnienia-rozbudowy go w przyszłości. Czy obecna karta się jeszcze sprawdzi czy opłaca się zainwestować w lepszą?

Edytowane przez jeremmy
Link to post
Share on other sites

za 2k za bardzo nie poszalejemy.
 
W twoim przypadku dobrze by było pójść w stronę LGA 2011 gdzie na początek możesz kupić bardzo przyzwoity CPU i7 3820 lub i7 4820K, bardziej skłaniałbym się do tego drugiego, za około 1100-1200zł.
Dlaczego akurat ta podstawka?
- zyskujesz wysoką wydajność na starczie 4 rdzenie z HT daje 8 Wątków, a to bardzo przydaje się w edycji zdjęć.
- zyskujesz możliwość dalsej rozbudowy sprzętu o sześcio rdzeniowe CPU które ogarniają aż 12 wątków, ale to na przyszłość
- obsługa czterokanałowej pamięci
 
Dalej płyta i tutaj jest taka sytuacja że najtańsze modele pod tą podstawke kosztują 700zł i więcej. Co oznacza, że cała założona kwota zostaje przeznaczona na CPU + MOBO.
 
W tej sytuacji jest konieczne rozszeżenie budżetu o kolejne 500-600zł na pamięci.
 
Kolejna rzecz to OC, czyli trzeba zaopatrzyć sie w dobrycooler czyli kolejne 300-350zł bo procki na LGA 2011 sa ciepłe ale do prawdłowej pracy lubia dość niskie temp. nieprzekraczające 70*C.
 
Poniżej moja propozycja:
www.morele.net/inventory/info/jzaoL1/
 
Mamy bazę ale jeszcze ta baza powinna być zamontowana w przewiewnej skrzynce a to kolejny wydatek jeśli obecnie nie posiadasz dobrej budy?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję za odpowiedź i zainteresowanie.

 

Link do propozycji pokazuje mi czysty koszyk.

Tak jak napisałem kwota 2000, ale z tego, co napisałeś wynika, że kwota ta zejdzie na płytę i procek - zatem się nie ograniczam ;) (tak celowałem, ale jeśli takie są obecnie ceny rynkowe za sprzęt z tej półki to ok.)

 

W innych tematach wyczytałem, że jeśli sprzęt ma być w przyszłości rozbudowany to dobrze zainwestować w Haswella - co Ty o tym sądzisz?

Czy jest sens inwestować także w droższe karty graficzne? Jak w obecnym momnecie sprawdzi się moja HD6950?

Budę mam ale słabiutka, bo to stara buda od PCF z ich zestawu. Także będę musiał nabyć jakąś z pożądnym chłodzeniem.

Czy ta płyta da mi w przyszłości możliwość dołożenia RAM'u poza te 16GB?

 

Nie cytuj całych postów // jg

Edytowane przez jacekgothic
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

poprawiłem link, teraz będzie działać.

 

Co do płyty to można na nią wsazc do 64 GB RAM :)

 

Hasswel jest narazie dostepny tylko na LGA 1150 i jeśli kupisz model i7 to w zasadzie już nic lepszego na ta podstawke nie wsadzisz, gdyz Hasswel refresz ma podobno miec nowszą podstawkę lub ta samą ale z innymi chipsetami i nie będzi wstecznie kompatybilny.

 

LGA 2011 zapewnia dużo wiekszą elastyczność w kwestii dalszej rozbudowy.

 

Obecnie posiadana przez ciebie grafika jest już troche słaba na maksymalne detale w nowych grach, ale jeśli niezalezy ci na wodotryskach to narazie spokojnie wystarczy :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bakak ogromnie dziękuję za podpowiedź ;)

Mam jeszcze kilka pytań :)

 

1. Czy zaproponowane przez Ciebie płyta główna ewentualnie w przyszłości pomieści 2 karty graficzne (SLI/CrossFire)?

2. Czy posiadany przeze mnie zasilacz chiefteca 750 W wystarczy obecnie?

3 Czy posiadany obecnie ww zasilacz nada się aby udźwignąć 2 karty graf. ( SLI/CrossFire)? Czy da się je podpiąć, bo chyba z tego co pamiętam moja obecna karta vtx3D hd 6950 podpięta jest pod 2 kabelki?

4. Jaką obudowę mógłbyś zaproponować?

 

Pozdrawiam

Jeremmy

Link to post
Share on other sites

 

 

1. Czy zaproponowane przez Ciebie płyta główna ewentualnie w przyszłości pomieści 2 karty graficzne (SLI/CrossFire)?

oczywiście

 

 

2. Czy posiadany przeze mnie zasilacz chiefteca 750 W wystarczy obecnie?
 

tak

 

 

3 Czy posiadany obecnie ww zasilacz nada się aby udźwignąć 2 karty graf. ( SLI/CrossFire)? Czy da się je podpiąć, bo chyba z tego co pamiętam moja obecna karta vtx3D hd 6950 podpięta jest pod 2 kabelki?

zależy jakie bo np nowych Radków R9 na pewno nie 

 

 

4. Jaką obudowę mógłbyś zaproponować?

a jaki budżet na obudowę? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Dziś wrócę z pracy to zmierzę miejsce pod biurkiem, bo najlepiej byłoby gdyby buda się tam właśnie znalazła. Jeśli chodzi o szerokość to nie ma problemu, jednak wysokość jest ograniczona.

 

Mam jeszcze pytanie: Bakak czy zaproponowana przez Ciebie baza czyli płyta plus procesor jest optymalnna Twoim zdaniem pod względem rozbudowy w przyszłości i ceny (tzn na obecną chwilę nie opłaca się kupować nic wyżej)? Jeśli chodzi o finanse to mogę sobie pozwolić na więcej pytanie czy jest sens, czy już nic nie kombinować i poprostu na tej bazie zbudować kompa.

Czy Twoim zdaniem dołożyłbyś do lepszej płyty głównej czy ta jest wystarczająca (szybkość, ilość gniazd itd.)

 

Dzięki i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy jak bardzo zaawansowane projekty robisz? 

Bo jeśli jest w tym bardzo dużo renderowania scen stworzonych w programach 3D lub bardzo dużych plików i/lub praca na wielu plikach to można pójść w najtańszego i7 49xx, który kosztuje 2K+ jednak po przesiadce z obecnego sprzętu, nawet w najtańszej opcji zobaczysz sporą różnicę.

 

Dodatkowo można pójść w dyski SSD do tego spięte w Raid0 i dodatkowe HDD również w raid, jako magazyn i backup danych na kolejnym dysku, ale jaka miałaby to być konfiguracja to już zależy od tego jak wygląda twoja praca i jakie konkretnie robisz projekty.

 

Mój kolega świetnie sobie radzi na kompie z AMD FX 8320, płytą za 300zł i radeonem 5770, a gra również w BF3 na tym kompie :P i mówi, że mu więcej do szczęścia nie potrzebna, a chłopak robi naprawdę fajne rzeczy tyle, że w zakresie Digital Painting, programach typu Painter, PS, Mud Box i 3Dmax studio. :)

Edytowane przez Bakak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bakak ja nie zajmuję się takimi projektami. Natomiast obrabiam jednocześnie duże pliki (fotografie) głównie w photoshopie cs5, Capture NX2, czasem lightroom. Pliki są spore (rawy z nikona d800 - 36,6 Mpx, 14bitowe), praca na wielu warstwach i druk w A3. Czyli głównie fotografia i praca na sporych plikach plus wymagające gry ;) Pytając się o sens inwestowania miałem na myśli oczywiście wydajność, ale także opłacalność (kwestia ceny procesora vs wzrost wydajności i mocy z uwzględnieniem aby konfiguracja była przyszłościowa).

Tak sobie myślę, że chyba Twoja propozycja "bazy" wystarczy mi na długo, ewentualnie można zainwestować w kartę graficzną.

 

Pod szufladami mam prawie na styk 43 cm od podłogi - odnośnie budy. ;)

Link to post
Share on other sites

To rzeczywiście jeśli nie renderujesz dużo w 3D a raczej wiele plików 2D obrabiasz to pchanie się w procka za ponad 2K nie jest najrozsądniejszym pomysłem. Tutaj więcej benefitów dadzą dodatkowe dyski spięte w Raid 0 lub 10

 

wszystko zależy od kwoty jaka możesz na to wydać bo najprostszy Raid 0 czyli 2 dyski do raida (np 1T) i 1 dysk (2T) do ręcznego backupu danych będzie o połowę tańsze niż Raid 10, gdzie muszą być przynajmniej 4 HDD (np 1T) + 1 HDD (2T) na ręczny backup danych  ale znów ten drugi jest bardziej bezpiecznym rozwiązaniem.

 

Natomiast co do grafiki to najlepszą opcją w tej chwili jest zakup czegoś w cenie 1000-1200zł, grafiki z tego przedziału maja tak duża wydajność, że pograsz komfortowo w każdą grę na maksymalnych detalach. Tutaj twoje zainteresowanie powinno skierować się w na produkty Nv, gdyż programy których używasz obsługują akceleracje GPU (CUDA), a w PS sa pewne funkcje które działają tylko i wyłącznie na kartach od Zielonych.

Powyżej tej kwoty, jedynym sensownym zakupem wydaje się R9 290 od AMD, wg ostatnich testów potrafi nieznacznie przegonić GTX 780 który jest od niej droższy o kolejne 300zł, ale w takim przypadku trzeba się pogodzić z pewnymi ograniczeniami w kwestii obsługi akceleracji GPU. Ale coś za coś, bardzo wysoka wydajność w grach kosztem komfortu pracy. No i na koniec pozostaje fakt że R9 pod dużym obciążeniem są głośne i byłoby wskazane, aby zmienić chłodzenie na coś ciekawszego i cichszego, to znów podnosi koszt zakupu o około 150zł (tyle kosztuje najtańszy sensowny cooler, który powinien pasować na tego radeona) HJednak biorac pod uwagę ten wydatek to już chyba lepiej kupić GTX 780 z referencyjnym chłodzeniem, bo do jego ceny już niedaleko, a kulturę pracy ma nienaganną :)

 

Co do obudowy to masz bardzo mało miejsca pod biurkiem. Wchodziła by grę opcja z kompem postawionym na biurku? Bo jeśli tak to proponował bym Ci Antec 1100 (Eleven Hundred). Bardzo przestronna (czytaj duża), solidna obudowa o dość klasycznym wyglądzie i bardzo dobrej wentylacji, kosztuje około 450zł.

Edytowane przez Bakak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że miejsce się znajdzie ... no może nie na biurku ale obok (zakupię jakąś szafeczko-podstawkę na kółkach lub coś w tym stylu i też będzie dobrze ;)

Bakak bardzo Ci dziękuję, bo naprawdę rozwiewasz moje wąpliwości. Z budżetem - napisałem 2k, ale to tak bardziej orientacyjnie - w gruncie rzeczy chodzi o to, żeby zmodernizować kompa i mieś spokój na dłuuugi czas ;) Kwota się zwiększy, ale za to będzie ok.

 

Reasumując baza i7 4820K + płyta MSI X79A-GD45 PLUS  jest ;) (chyba, że mógłbyś polecić jeszcze jakąś płytę godną uwagi do porównania i rozważenia ;) )

Chłodzenie CPU PHANTEKS PH-TC14PE

zasilacz chiefteca (który mam) 750W

grafika hd 6950 (ze zmianą na gtx780 za niedługo :) )

Pamięć Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V

Obudowa Antec 1100 (Eleven Hundred)

 

Buda bardzo mi się podoba, duża przewiewna i z tego, co właśnie wyczytałem cyrkulacja powietrza naprawdę efektowna.

 

w sumie wyjdzie ok 3500 (bez karty graficznej)

aha i nie uwzględniłem jeszcze RAID.

Kompletnie się na tym nie znam - czy pod RAID można podpiąć ssd jako systemowy? i czy RAID 0 obsłuży > 2 dysków? (pewnie zadałem jakieś śmieszne pytanie, ale kto pyta nie błądzi ;) )

Edytowane przez jeremmy
Link to post
Share on other sites

Inne płyty pod LGA 2011 robią się już przy drogie w stosunku do tego co oferują ta będzie optymalna, choć w przypadku tworzenia macierzy Raid 10 może być niewystarczająca, ale tutaj musisz się dokładnie określić czy jesteś w stanie wydać nawet 1300zł na same dyski. Do Raid 0 będzie w zupełności wystarczająca. Jak już zadecydujesz co wolisz wtedy można pmyśleć o innej płycie z większą ilością SATA.

 

Dysk SSD jak najbardziej można dać na System i podstawowe programy, minimum to 120 GB (polecam Plextora P5S) nie będzie kolidować z Raidem na talerzowcach.

 

Tutaj masz wyjaśnione jak działają poszczególne macierze: KLIK!

 

Zasilacz jest wystarczający.

 

pamięć weź od razu 32Gb - 4x8GB jeśli to nie jest byt duży wydatek. Powodem jest czterokanałowy kontroler pamięci i realne benefity z tego wynikające. Jeśli te 32Gb to za duży wydatek to przynajmniej 4x4Gb.

Edytowane przez Bakak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie zamierzasz wymienić procka w ciągu najbliższego roku na 6 rdzeniowca (4930K) to zakup platformy lga2011 mija się z celem. Paradoksalnie mainstreamowe platformy typu s1155 / s1150 prezentują minimalnie wyższą wydajność od i7 4820 i nie pytaj mnie czemu tak jest skoro LGA2011 na papierze wygląda znacznie lepiej (więcej cache, 4 kanałowy kontroler ram, większy przepust na linii CPU<>GPU). W rzeczywistości i7 4770K będzie wydajniejszy - nie są to zbyt duże różnice, ale po co przepłacać za s2011, który nie dość że droższy to ciupkę słabszy. 

Sytuacja się zmienia jeżeli planujesz w niedługim czasie wskoczyć na najwyższą półkę, czyli 4930K. W takim przypadku polecam pozostać na s2011. Co do samego 4930K - wydajność ma znacznie wyższą, problem, tylko w tym że PS, jak i LR bardzo rzadko pracują na pełnych obrotach i nie wykorzystują mocy w postaci dodatkowych rdzeni - inaczej mówiąc procek przyśpieszy pracę, ale w bardzo wąskim gronie zadań, co przełoży się na kilka sekund, może minut w ciągu godziny realnej pracy. Sumarycznie zakup 6 rdzeniowca typowo pod PSa to zabawa dla profesjonalistów dla których czas to pieniądz, spory pieniądz patrząc na cenę samego procka.

Zalety s1155 vs s2011

- niższa cena za mobo + CPU

- ciut wyższa wydajność na fabrycznych zegarach (bez OC)

Wady s1155 vs s2011 :

- max. 32GB ramu (4 sloty ddr3, max.8GB na moduł)

 

Odnośnie dysków - pod PS, LR możesz rozważyć opcję z 2x SSD. Jeden standardowo pod OS i aplikacje (250GB), a drugi pod cache / scratch disk, częściowo można pod media (120GB).

Do tego magazyn (media) - coś na tradycyjnych "twardzielach" z racji dużych pojemności- może być 1x2TB, może to być również bezpieczna macierz RAID 1 np. 2x2TB (mirror), lub jej wydajniejsza pochodna w formie RAID 10 (mirror < stripe) 4x 1TB / 2TB. Dla jasności w przypadku LR / PS masz takie rozłożenie danych :

- PROGRAM (ssd pod OS i programy - najważniejszy parametr to prędkość odczytu)

- MEDIA + EXPORT - plik projektu ".psd" itd., zdjęcie przed edycją(open) i po edycji (export) - zalecany coś szybkiego : RAID lub ssd

- CACHE - scratch disk itp.  - zalecany bardzo szybki dysk - najlepiej sprawdza się SSD. Macierz RAID zawodzi pod względem czasu dostępu. O ile w plikach media to nie przeszkadza, o tyle tu mamy do czynienie z ciągłym odczytem i zapisem wielu małych ilości danych. Do tego, po zapchaniu ramów ten dysk będzie robił jako SWAP więc można śmiało go traktować jako awaryjną pamięć programu. 

W tym wszystkim najważniejsze jest rozłożenie po fizycznych napędach :

- programu

- plików otwieranych w aplikacji : od projektów po nieobrobione NEFy (media)

- plików cache (scratch disk)

Następnie "wzmocnienie" poszczególnych miejsc zależnie od budżetu :

- program : SSD

- media : HDD < macierz RAID < spory dysk SSD

- cache : HDD < nieduży SSD

 

Najtaniej wyjdzie SSD 250GB + SSD 120GB + HDD 1-2TB  ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@stelek

 

Autor tematu chciał przyszłościową platformę, a taką jest tylko i wyłącznie 2011.

Nowe hasswele rfresh pojawią się na LGA 1150 ale maja być kompatybilne tylko z nowymi chipsetami co powoduje ze sytuacje w której kupno i7 4770k lub pokrewnego zamyka możliwość dalszego upgradeu.

Natomiast na S2011 zawsze pozostaje możliwość kupienie 6 rdzeniowego - 12 wątkowego cpu. Model taki jak twój kosztuje na allegro około 1500zł.

Uważam, że w przypadku autora tematu oszczędność około 200zł na płycie głównej jest nie warta różnicy między LGA 1150 a LGA 2011, bez względu na to w jakim czasie autor będzie kupował mocniejszy procesor.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Albo 4930K od razu, albo 4770K na s1155 i zmiana platformy za 2-3 lata na coś całkowicie nowego w miejsce s2011 - mam na myśli s2011+ddr4. Jak dla mnie i7 4770K @4,2GHz to jest jeden z najlepszych wyborów pod Photoshopa, a 4930K to po prostu overkill. 

S2011 jest może przyszłościowy, bo zostawia furtkę na 6 rdzeniowca, tylko chodzi o to że w podanych przez autora zastosowaniach wielowątkowość można sobie ... no :) Inaczej mówiąc 2x Xeon 12rdzeniowy, czyli 48 wątków, słabiej wypada w PS, LR od podkręconego i7 (4C/8T) - większe znaczenie dla tych aplikacji ma mocny rdzeń, a nie jego ilość. OC procesora tak naprawdę realnie daje zauważalnego kopa, bardziej niż przeskok z 4 rdzeni na 6 rdzeni. Do tego szybkie dyski, kupa ramu i można komfortowo pracować.

Pytanie zasadnicze - czy jest sens zakupu 6 rdzeniowego 4930K/3930K ? Jeżeli niema to polecam i7 4770K, a  za 2-3 lata można się zastanowić nad zmianą całej platformy na coś na ddr4 (o ile będzie to miało sens). 

Pomysł z zakupem i7 4820 i sprzedażą go za jakiś czas, gdzie za 300zł więcej jest 3930K do wyrwania uważam za niezbyt dobry - od razu brać tego 3930K jak jest okazja  :D , albo nową i7 na s1155 w sklepie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Co do samego 4930K - wydajność ma znacznie wyższą, problem, tylko w tym że PS, jak i LR bardzo rzadko pracują na pełnych obrotach i nie wykorzystują mocy w postaci dodatkowych rdzeni - inaczej mówiąc procek przyśpieszy pracę, ale w bardzo wąskim gronie zadań, co przełoży się na kilka sekund, może minut w ciągu godziny realnej pracy. Sumarycznie zakup 6 rdzeniowca typowo pod PSa to zabawa dla profesjonalistów dla których czas to pieniądz, spory pieniądz patrząc na cenę samego procka.

 

Mam pytanie jak wykorzystywane są rdzenie np I5 w LR i PS

- przy zmanie wielkosci zdjec, balansu bieli, eksporcie, i innych operacji

- kiedy program korzysta tych rdzeni, ile ich wykorzystuje realnie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No teraz Panowie to już czuję totalny zawrót głowy.

Wychodzę z założenia, że za jakiś czas (pewnie nie szybko) zmodernizuję zestaw, który teraz tworzę (właściwie Wy tworzycie ;) ). Wolałbym wtedy np. wymienić procesor na 6-cio rdzeniowca mocniejszego i dołożyć RAM'u niż znów konstruować wszystko od początku. Także MBO to podstawa, tak aby zestaw mógł być rozbudowywany. Nie wiem - może przyjąłem złe założenia (poprawcie mnie proszę, jeśli myślę... źle). Obrabiam dużo zdjęć, sporo też gram :) Dla mnie kilka minut z godziny przy projektach, które robię to nie jest jakaś masakryczna strata czasu. (chociaż wiadomo - czas to pieniądz) - dlatego wyszedłem z założenia pierwotnego, że jeśli już zmieniam tyle komponentów (CPU, MBO, obudowa, cooler, dyski, pamięć) to praktycznie jest to prawie całkowicie nowy komputer (za jakiś czas miesiąc dwa, trzy zmienię także kartę graf.) i dlatego zestaw ten musi być do dalszej rozbudowy.

Naprawdę jeśli źle kombinuję to komentujcie i poprawiajcie mnie. Za lat kilka wymienię procesor i dołożę RAM'u + ewentualnie jak już moja jeszcze nie nabyta-nowa karta gfx przestanie wystarczać to wumienię i ją - ale już nie będę chciał wymieniać wszystkiego od nowa.

Trochę nie pasuje mi biorąc pod uwagę przyszłościową rozbudowę, że s1155 to "tylko" :) 32GB RAM'u (wiem na chwilę obecną to i tak jest szaleństwo ;) ), ale programy graficzne lubią  żreć RAM jak nic (chyba się nie mylę? ;) ).

Do tego dwukrotnie większa przepustowość pamięci 4820K i szybsza pamięć i więcej (do 64GB)

Z drugiej strony jest teraz nad czym myśleć. Stelek podałeś godne uwagi argumenty. Jednak biorąc pod uwagę fakt rozbudowy tego zestawu w przyszłości (a nie zmioanę całego zestawu) bardziej mnie ciągnie w stronę propozycji Bakaka :)

Mam pytanie teraz z innej beczki - jakąś pastę do instalacji procesora moiglibyście polecić? Czy ją stosować przy montażu?

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście różnica jest. Tworząc zestaw do rozbudowy w przyszłości zostaje mi zastanowienie się i przekalkukowanie oraz ewentualny zalup 4930k. Ta decyzja wyniesie mnie ok. 1k na plus do kosztów, ale różnice w testach widać wyraźne. Ehhh gdyby tak te procki były pod jedną platformę ;)

Rozwiązanie zatem nasuwa się samo: doinwestować w 4930K. Oj czuję, że trzeba o jakąś premię się postarać :D

 

Bakak jeszcze mam pytanie do obudowy-bardzo fajńie wygląda to oświetlenie, natomiast czy można je wyłączać/włączać .... chodzi mi o to, że czasem może mi ono np. w nocy przeszkadzać i czy można wyłączyć je przy pracującym komputerze?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...