Skocz do zawartości

Podłączanie dysku HDD/SSD do laptopa


Recommended Posts

Witam,

W domu mam jedynie internet z ograniczonym transferem, a w dobie dystrybucji cyfrowej jest to dość ciężkie rozwiązanie. Dlatego też wpadłem na pomysł użycia dysku z komputera, na który ściągnąłbym grę ze Steama, a następnie znowu podpiął do stacji roboczej. 

 

Niestety nie jest to takie proste i oczywiste, jak mi się na początku wydawało. Sam dysk wyjąć umiem (niebywałe jak na moje zdolności manualne), aczkolwiek pozostaje jeszcze sprawa podłączenia i jego użycia. Wujek google wysypuje jedynie wynikami, które sprowadzają się do podłączenia pustego dysku i używania go jako głównego, a na mój rozum to chyba nie to samo. 

 

W kwestii kabli to jak mniemam jedynie przejściówka SATA>USB.

 

Jeżeli ma to jakieś znaczenie, to laptop nosi nazwę Lenovo Y650, a dyski to Kingston HyperX 3K 120GB i WD Blue 500GB.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie zrozumieliśmy się, ja chcę to podpiąć do lapka i zabrać ze sobą np. do znajomego w celu ściągniecia gier ze steama.

 

Przypomniało mi się jeszcze, że mam dysk przenośny Adaty, więc na pewno prościej będzie go podłączyć. Tylko pojawia się pytanie, czy mogę w Steamie wybrać jako folder zapisu ten dysk i jak potem to zainstaluję na PCcie?

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli jest to dysk 3,5" to będziesz miał problem z używaniem go bez dostępu do gniazdka, tam gdzie będziesz miał gniazdko nie powinno być problemu. Ten przenośny dysk od adaty jest zapewne tylko pod usb, więc powinien działać w terenie. Na steamie wybierz ten dysk, pobierz grę a później po prostu skopiuj do odpowiedniego folderu na pc, oczywiście możesz sobie skopiować ściągnięte gry, z dysku znajomego. Gry pobierają się głównie do: .../Steam/steamapps/common  .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No ten dysk to 3,5, ale już nieważne.

 

Adata ma oddzielne zasilanie, ale to mi nie przeszakadza. Mówisz, że pobrane pliki mam przerzucić tak po prostu do folderu steama na moim kompie? A jak zainstaluje np. Slepping Dogs? Jest tam jakiś launcher w plikach?

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

Edytowane przez iDaft
Link to post
Share on other sites

Gry przerzucasz i mają działać (nie raz tak robiłem). Nie wiem do końca o co ci chodzi, ale steam'owskich gier bez steama nie odpalisz(w większości), żeby odpalić grę skopiowaną od znajomego musisz mieć ją na swoim koncie.

Edytowane przez filo301
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zaraz, wróć. Nie chcę gier znajomego tylko ze swojego konta ściągnąć u niego (ja mam ograniczony transfer) i zapisać na moim dysku. Potem chcę to przerzucić na mojego kompa stacjonarnego i tam zainstalować. :) Jeżeli tak zrobię, to mi się w Steamie automatycznie zmieni na "graj" (ten przycisk pod tytułem gry w Steamie)?

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Link to post
Share on other sites

To super, mam nadzieję w ten weekend uda mi się to przetestować.

 

Dzięki wielkie, leci +.

 

Tylko jeszcze spytam, gdzie przerzucić zapisane pliki?

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

Edytowane przez iDaft
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...