Skocz do zawartości

Słuchawki za około 300zl


Recommended Posts

Witam! Posiadam słuchawki CAL od dobrych 4 lat niestety połamałem jedna muszlę i wszystko powiązałem sznurkiem i jakoś działa, minijack tez był wymieniany i już nie jest to samo. Jestem bardzo zadowolony z dźwięku ale nadszedł czas na wymianę. Można powiedzieć ze jestem pewnego rodzaju audiofilem i lubię czuć mocne brzmienie. Aktualnie posiadam kartę sound blaster titanium. Chciałbym słuchawki za około 300zł, które mnie zadowolą. Jak da rade to najlepszą opcją byłby słuchawki z wbudowanym mikrofonem jednak opcja sluchawki+mikrofon tez biorę pod uwagę.

Słucham ogólnie każdego rodzaju muzyki i lubię czuć mocny bass.

 

Proszę o poradę :)

Link to post
Share on other sites

Budżet: około 300zl

Czego potrzebujesz?: słuchawki

Przeznaczenie: muzyka,gry

Źródło: karta dźwiękowa Sound Blaster Titanium

Oczekiwania: dobry bass, lepsze od CAL! , ponieważ przesiadam się właśnie z tych słuchawek

Inne: słuchawki z wbudowanym mikrofonem, jednak słuchawki+mikrofon też biorę pod uwagę

Link to post
Share on other sites

Te K518DJ wyglądają trochę delikatnie, szczególnie to połączenie z muszla , nie chce aby moje nowe słuchawki skończyły tak samo jak CAL!, 

SRH240 dosyć ciekawe, wygląd mi się podoba i chyba są dość solidne. Ale czy odczuje różnice przesiadając się z CAL!?

A jak jest z wygoda SRH240? Bo używałem CAL i szczerze górna część trochę wyrywała mi włosy, szczególnie podczas długiego użytkowania. W SRH240 widzę ze jest podobnie to wykonane ale jest ta część trochę szersza, wiec może być lepiej.

 

Przeglądałm tematy i tafiłem na:

-Sennheiser PC 320 welurowe+ mikrofon, 

-Sennheiser HD 439 welurwe

-Audio-Technica ATH-TAD400 welurowe

-Shure SHR440 

 

Słuchawki które mieszczą się w moim budżecie i są dość atrakcyjne stylistycznie. Tylko które dadzą mi odkryć cos nowego po CAL!?Czy jednak warto zostać przy SRH240?

Edytowane przez Sinus
Link to post
Share on other sites

K518 DJ to typowe portable, jeszcze nie słyszałem o ich samoczynnym połamaniu.

W mojej sugnaturze jest odnośnik do recenzji ich, także przeczytaj. Same w sobie są dużo większe od CALi, również muszle i są dużo solidniejsze. Jedyne co, to polecam zakupić pady od Brainwavz HM5, wykonać bass mod i nie spodziewać się, że plastik nie będzie skrzypiał i nie rysował. :) Niewątpliwą zaletą shurkòw jest nieosiągalna przez konkurentòw (w tej cenie) średnica, góry jest wiecej w calach, ale za to bas jest bardziej miesisty i dużo nizej schodzi.

 

Jeszcze z tego segmentu masz HD681, HD330, HD681b, ale to już są jasne słuchawki i do elektroniki/basowych kawałków mogą się nie spodobać.

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Link to post
Share on other sites

No te SRH240 naprawdę mnię ciekawią. A co myślisz o tych które wymieniłem?

 

-Sennheiser PC 320 welurowe+ mikrofon, 

-Sennheiser HD 439 welurwe

-Audio-Technica ATH-TAD400 welurowe

-Shure SHR440 

 

Czy te pady od Brainwavz HM5 kupie na polskiej stronie?

Edytowane przez Sinus
Link to post
Share on other sites

PC320 gorsze, HD439 są bardzo podobne sygnaturą do CALi, ale pod każdym względem gorsze. Obudowa tylko in plus, bo bardzo solidna i pady materiałowe wygodne.

 

TAD400 niestety nigdzie nie znalazłem w sklepie, a sama audio-technica nie jest zbyt skłonna do przesyłania po ludziach swoich produktów.

 

SRH440 są podobne do SRH840, ale to już takie monitorkowate (tj. bardziej sterylne i mniej rozrywkowe brzmienie), nie powiem, że złe, ale to trochę inny kierunek.

 

Pady w audiomagic podobno mają być, a jak nie to zapraszam na forum mp3store.

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

Edytowane przez iDaft
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy zamiana z Cali na Shure 240 będzie dla użytkownika przyslowiowym wow!. Pomimo lepszego wykonania gra nie warta świeczki. 

Jak dla mnie do domu polecam  Pioner Se-A1000. Tu poczujesz już jakąś różnice, choć tu już musisz sam ocecić swoje preferencję, teretycznie takie shure 240 mogą być bezpieczniejszym wyborem, no ale ty już masz jakieś doświadczenie w postaci użytkowania cali, więc poszerzaj horyzonty.  ;)

Edytowane przez Hearthland93
Link to post
Share on other sites

Tylko, że różnica pomiędzy Shure a Cal jest jak BMW vs Camaro.  Kosztują podobnie, jeżdżą, ale zupełnie inaczej. Tak jak CAL, które mają wycofaną średnicę i więcej góry. Jak ja je zakupiłem, to faktycznie jakbym wszedł na inny poziom. Aurvany są okej, ale tam gdzie ważny jest wokal nie mają nic do powiedzenia przeciwko tym Szczurom.

 

SE-A1000 to mi się wydaje jasne słuchawki, które są analityczne. Fatalne połączenia do takiej muzyki.

Link to post
Share on other sites

 

To ja nie wiem czemu w ogóle wspomniano o shure 240 ?

 

Powiedziałem SRH240, bo:

- W hip-hopie baaaardzo ważna jest średnica i niskie zejście basu, a tony wysokie schodzą za kulisy

- Są wygodne

- Są solidniejsze od CALi

 

Nie rozumiem zbytnio o co chodzi, bo gdybym dostawał za to pieniądze, to chyba nie rejestrowałbym się pod nickiem, którego używam na kilku forach.

Edytowane przez iDaft
Link to post
Share on other sites

Myślałem ze wybór nowych słuchawek będzie łatwym wyborem ale wcale tak nie jest:P

 

Te Pioneer Se-A1000 też dość ciekawie wyglądają, przede mną długa noc na forach,testach. Trzeba znaleźć swój ideał :)Tylko tutaj jest problem bo na większości forach w moim przedziale polecane są własnie CAL! i ciężko coś wybrać takiego jak powiedziałeś żeby zrobiło "wow". Pewnie będe musiał zaryzykować.

Edytowane przez Sinus
Link to post
Share on other sites

Myślałem ze wybór nowych słuchawek będzie łatwym wyborem ale wcale tak nie jest:P

 

Te Pioneer Se-A1000 też dość ciekawie wyglądają, przede mną długa noc na forach,testach. Trzeba znaleźć swój ideał :)

to znaczy Pioneer Se-A1000 byłyby dobre gdyby grały w parze z niezłym źródłem. Wtedy mogą gnieść wiele droższych słuchawek, mają świetną scenę ale czy takich słuchawek szukasz ?  W zasadzie akg k518 to nawet w media markcie przesłuchasz w razie czego.

Edytowane przez Hearthland93
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zarzucać mi mogą, ale co mnie to obchodzi, nie polecam Shure do jazzu i metalu.

 

SE-A1000 to są dobre słuchawki, ale w stylu K701. Analityczne, jasne brzmienie z dużą sceną i punktowym basem. Miałem je [K701] na głowie podpięte do mojego ampli i ni jak nie dało się na tym słuchać hip-hopu, bo basu były znikome ilości, ale np. Jazz i Rock zabrzmiały tak jak chciał producent, miód na uszy.

 

Z efektem wow trzeba wyłożyć jeszcze drugie tyle, na np. K550/SRH750DJ/K181. Wtedy dostajemy dużo lepsze słuchawki od SRH240, ale z tą samą ideę. Naprawiona zostaje góra (K550, świetne pod tym względem), bas (SRH750DJ, schodzi nisko i jest go dużo) i polepszony wokal (K181DJ).

 

Tylko należy pamiętać, że przydałby się tu E07K.

Edytowane przez iDaft
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No źródło tak jak mówiłem to będzie PC z SounBlaster Titaniu. Na to wychodzi że będę musiał pochodzić po sklepach i przesłuchać wybrane przez Was modele i podjąć męska decyzje.

 

Faktycznie te co podałeś kosztują już trochę. Poszukam we Wrocku jakiś salonów, może akurat uda mi się coś przesłuchać i wybrać następce CAL! 
 

Dzięki za pomoc! Jak podejmę decyzje to dam znać.

Link to post
Share on other sites

Zarzucać mi mogą, ale co mnie to obchodzi, nie polecam Shure do jazzu i metalu.

 

SE-A1000 to są dobre słuchawki, ale w stylu K701. Analityczne, jasne brzmienie z dużą sceną i punktowym basem. Miałem je [K701] na głowie podpięte do mojego ampli i ni jak nie dało się na tym słuchać hip-hopu, bo basu były znikome ilości, ale np. Jazz i Rock zabrzmiały tak jak chciał producent, miód na uszy.

 

Z efektem wow trzeba wyłożyć jeszcze drugie tyle, na np. K550/SRH750DJ/K181. Wtedy dostajemy dużo lepsze słuchawki od SRH240, ale z tą samą ideę. Naprawiona zostaje góra (K550, świetne pod tym względem), bas (SRH750DJ, schodzi nisko i jest go dużo) i polepszony wokal (K181DJ).

 

Tylko należy pamiętać, że przydałby się tu E07K.

Dlatego nie nadaję się na polecanie słuchawek, bo patrzę pod siebie  :D  Dla mnie te pionery to cudeńko.  

A do autora:

Te Sony co polecałem byłyby bardzo sensowne pod twoje gusta. Ode mnie to tyle. pozdrawiam.  :zamykamy:

Link to post
Share on other sites

Ja chyba też nie, skoro zarzucają mi jednostronność i działanie na zlecenie Shure.  :rotfl:  :rotfl: Chociaż jeżeli byłaby taka robota, że piszesz co lubisz i dostajesz chociażby te 3k/miech, to biorę z miejsca! 
 
Pionki - tak jak pisałem - są fajne, ale na tym, no... ciężko słuchać czegoś co ma "jaja" i nie potrzebuje szerokiej góry. 
 
XB-700 nawet spoko, ale mają trochę braków w średnicy. 
Tutaj jako tako to obrazujący, choć nigdy nie powinien być to główny argument, wykres:
http://www.picshot.pl/pfiles/379565/graphCompare.png

Bo ja słuchawki dzielę na trzy grupy: 
- Grające średnicą (prawie wszystkie Shurki, K181DJ)
- Grające dołem (K518, XB700)
- Grające górą (większość Superluxów, SE-A1000)
 
Te pierwsze zwykle mają ubytki w górze, drugie wycofaną średnice, a trzecie i wokale i bas odsunięte do tyłu.

Edytowane przez iDaft
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...