Skocz do zawartości

DRUKARKA LASEROWA --------- czarno-biała czy kolorowa (WYDAJNOŚĆ)


Recommended Posts

Cześć, poszukuję drukarki odznaczającej się niewygórowaną ceną i rozsądną jakością, możliwością łatwego i taniego zakupu tonerów. Nie wiem tylko czy czarno biała czy kolor. Bo chodzi o to że tekstu będzie drukowane najwięcej ale czasami też coś na kolorowo. mam takie propozycje:

1) HP P1102w(drukarka 329zł, zamiennik toneta na 2000 str. - 99zł)

2) HP LaserJet Pro Color CP1025 (drukarka 569 zł, zamienniki tonera: czarny 119 zł, kolory - 3X119 zł. zarówno czarny jak i kolorowe wg sprzedawcy mają wystarczyć na 1200 str)

 

I chodzi o to że czasami jak moja dziewczyna będzie coś drukować do szkoły dla uczniów lub do szkolnej gazetki , to kolor jak znalazł a druk w punkcie usługowym to 3zł za strone. i tu nie wiem ile tych stron da sie wydrukować z tych tonerów co są w drukarce juz fabrycznie zamontowane. na ile to wystarczy i kiedy staniemy przed koniecznością zakupu następnych a to oznacza 4 X 119 zł za 1200 str. Aw czarnobiałem 1 X 99 zł za 2000 str. i nie wiem po prostu co jest grane. i co sądzicie o tych konkretnych modelach. Dzieki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o drukarki laserowe dla użytku "domowego" to wielkiej różnicy nie ma. Najważniejszym współczynnikiem jest koszt wydrukowania jednej strony (w kolorze lub czarnego tekstu). Inną sprawą jest trwałość bębnów i układu obrazującego - wymiana ich przekracza koszt samej drukarki (sprawdź ile wytrzymają wydrukować stron). Przy laserze mono i przy napełnianiu tonera z butli koszt wydruku jest poniżej 3 gr. Przy kolorowej już jest znacznie drożej. Do druku kolorowego idealnie nadają się drukarka atramentowa Canona (te starsze wersje, gdzie jeden wkład jest za 5zł).

Edytowane przez marcin1ja1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...