Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

Siema,
Aktualnie mam taki komputer, chce jakoś zainwestować. Jednak mam nie dużo pieniędzy na takie rzeczy więc pojawia się tu moje pytanie czy opłacalna jest inwestycja w nowy zestaw, czy da to lepsze efekty niż aktualny komputer ? Dysponuję kwotą około 900 PLN. W proponowanym, nowym zestawie nie ma karty graficznej dlatego też moje pytanie. Czy lepiej mieć aktualny procek + kartę czy nowszy sam procek i w przyszłości (dalszej/bliższej) dokupić kartę?

Komputer miałby mi służyć do celów multimedialnych, nauki oraz okazjonalnej gry w tytuły z serii Fifa i Football Manager.

Nowy komputer: purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2016?page=0,1
AKtualny komputer:
zapodaj.net/b5d53d4173a91.bmp.html 

Link to post
Share on other sites

Najlepiej powyciągać ze starego blaszaka jak najwięcej czyli jak wyżej- dysk / buda / napęd itp. i złożyć coś na lga 1155 z używek. Załóż swój temat, bo to nie jest kwestia na jeden lub dwa posty.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

AMD Phenom II X4 955 Quad Core (AM3,125W)
Asus M4A88TDVEVO/USB3
Obudowa ATX Midi Thermaltake V3 VL80001W2Z
Zasilacz do obudowy OCZ Stealthxstream 2 500W
WD 1TB WD1002FAEX SATA III 64MB
Nagrywarka DVD NEC AD-7263S SATA LF czarna OEM
WD Green 4TB WD40EZRX (64MB, SATA/600)
Pamięć DDR3 Kingston HyperX 8GB PC1333 Dual 2x4GB
 
Poszukuje grafy do wyzej wymienioneego zestawu. Gry w ktore celuje to : Anno 2205, Cities: Skylines ,Heroes Might and Magic VII, Nie potrzebuje najwyzszych detali , mma monitor HD ale ta rozdzielczosc nie jest krytyczna.
 
Myslalem o czyms takim : MSI RADEON R7 240 2GB DDR3 128BIT
 
Pzdr i
Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie i pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.

 

Składam zestaw, który ma mi służyć głównie do oglądania filmów, amatorskiego montażu filmów z wakacji, a w późniejszym czasie, jak środki pozwolą, planuję dorzucić jakiegoś GTXa 970 i pograć w najnowsze tytuły. Stary PC starczył mi na 8 lat i chciałbym żeby ten też długo wytrzymał. Budżet to 4 500 zł.

 

Bardzo proszę o poradę czy ten zestaw jest odpowiedni do powyższych celów.

 

http://www.morele.net/inventory/info/E7LfrU/

 

Czy dzięki wyjściu HDMI w tej płycie głównej podłączę PC do TV wraz z dźwiękiem wykorzystując zintegrowaną kartę graficzną z procesorem?

 

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Msi ma dobre opinie. ASUS strix / EVGA SSC (różnica cenowa 50-100 zł)- czymś się różnią ?

Tym, że nie płacisz za logo MSI. Chłodzenia mają dobre - z podanych przeze mnie najlepiej brać Asusa. 

Link to post
Share on other sites

Cześć! W polecanych płytach głównych do OC pod Skylake często widnieje MSI z170A G43 plus. Natomiast MSI ma teraz promocję zwrotu gotówki za te płyty: LINK

 

Czy można by zamienić na którąś z objętych aktualnie promocją i wyjść na tym na korzyść? Czy lepiej zostać przy G43 plus, bez zwrotu??

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy można by zamienić na którąś z objętych aktualnie promocją i wyjść na tym na korzyść? Czy lepiej zostać przy G43 plus, bez zwrotu??

Z170A Tomahawk to model o takim samym wyposażeniu, w innej kolorystyce i niewiele droższy od G43 Plus. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Które mobo lepiej wybrać i dlaczego? Oczywiście wykluczając cashback, interesują mnie sprawy techniczne.

Asus to półka wyżej pomimo, że technicznie wygląda podobnie - również 10 faz na sekcji zasilania z chłodzniem. Na pewno będziesz miał lepszy zintegrowany układ audio. No i asus wypadnie taniej po cashbacku więc to na pewno lepszy wybór. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...