Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

Zestaw do oceny. Chłodzenie dla poprawy kultury pracy, procesor z myślą w przyszłości o dodaniu grafiki(w kwietniu planuje wstawić R9 lub GTX 970). Komputer ma służyć do bardzo sprawnej i szybkiej pracy na wielu kartach w przeglądarce, szybkim działaniu systemu. Dobrze zaplanowany budżet w kwocie 2300 zł? I jeszcze jedno pytanie - jaka jest różnica(praktyczna) między jedną kością RAMu 8 gb a dual ddr 2x4gb? Nigdzie nie mogę znaleźć sensownej odpowiedzi. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Procesor. i5-6600k

Chłodzenie. SilentiumPC fortis 3

Płyta główna. MSI B150M PRO-VDH

RAM. Kingston 8GB RAM 2133 MHz CL14 HyperX Fury

SSD. A-data sp920 128GB

Obudowa. SilentiumPC Gladius M20

Zasilacz. Corsair VS 450W 80+ 120

Link to post
Share on other sites

 

 

RAMu 8 gb a dual ddr 2x4gb?

minimalna, właściwie nieodczuwalna- ale z zasady:

masz 2 banki na ram- 2x8gb

masz 4 banki na ram- 4x4gb

Cpu nie do oc? to zejdź do i5 6500, trochę budżetowe ssd no ale w tej cenie będzie, mimo to warto pomyśleć nad crucial bx100, a i nad thermaltake smart se 530w. 

Link to post
Share on other sites

minimalna, właściwie nieodczuwalna- ale z zasady:

masz 2 banki na ram- 2x8gb

masz 4 banki na ram- 4x4gb

Cpu nie do oc? to zejdź do i5 6500, trochę budżetowe ssd no ale w tej cenie będzie, mimo to warto pomyśleć nad crucial bx100, a i nad thermaltake smart se 530w. 

Dzięki za sensowną odpowiedź. A co sądzisz o wydajności takiego zestawu w zastosowaniu, które opisałem? 

Link to post
Share on other sites

 

 

A co sądzisz o wydajności takiego zestawu w zastosowaniu, które opisałem? 

Szczerze mówiąc to bez sensu, bo jeżeli nie przewidujesz grania to CPU bardzo mocno przesadzone - tutaj wystarczy coś pokroju i3. Z tak dużych oszczędności wystarczy na lepsze części do reszty zestawu. 

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc to bez sensu, bo jeżeli nie przewidujesz grania to CPU bardzo mocno przesadzone - tutaj wystarczy coś pokroju i3. Z tak dużych oszczędności wystarczy na lepsze części do reszty zestawu. 

W chwili obecnej nie przewiduje, dlatego nie uwzględniam w wydatkach karty graficznej. A co do procesora - chce kupić PC, który pośmiga mi kilka lat i mieć "zapas" jak mogę jakieś większe pieniądze wydać bez największego wydatku w tej chwili - czyli karty graficznej. 

Link to post
Share on other sites

440W na linii +12V, w teorii wystarczy, ale ile on ma lat? Z 2006? Jeśli tak to najlepiej niech pójdzie do wymiany. 

Kupowany był chyba w 2008, jak dotąd nie miałem z nim żadnych problemów. Może warto jest go podłączyć pod zestaw i sprawdzić stabilność skoro teoretycznie powinien podołać?

Edytowane przez Niwiel
Link to post
Share on other sites

Jeszcze jendo szybkie pytanie! Zamówiłem komputer na esc.pl i dałem sposób zapłaty - przedpłata na konto bankowe. W pewnym momencie miałem dane przelewu lecz ich nie skopiowałem. Na maila przyszło tylko potwierdzenie (bez danych). Gdzie mam teraz zrobić ten przelew? ;_;

 

EDIT: Zadzwoniłem tam. Dali mi wszystkie dane. (A przy okazji namówili na lepszy procek xD )

Edytowane przez SuSeu1414
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...