Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie. Mam problem z moim dyskiem. Od dziś jakoś, zaczął strasznie harczeć gdy robie coś większego (kopiowanie, pobieranie, itp - wcześniej tak głośno nie charczał). Załączam Crystal Disk Info, a tam..

Martwić się? Dysk ma około 3-4 lat. Jeszcze na stare SATA2 + 5400 rpm. Zacząć kopiować pliki i szukać nowego dysku?
Link to post
Share on other sites

5400 rpm ?

Ten dysk siedzi w laptopie ?

W każdym razie takie charczenie może wynikać z np. tarcia głowicy o talerz.jeśli to laptop, to może upadł i od tego momentu zaczęły się dziać cuda.Równie dobrze może to być silnik, swoją drogą wyrazy dźwiękonaśladowcze nie do końca dobrze oddają brzmienie faktycznego dźwięku. W każdym razie odpal check diska pot kątem błędów logicznych, jak nie ma to dobrze, SMART wywala coś o niestabilnych sektorach więc zrób te remapowanie i ale najpierw najlepiej będzie poprzedzić zerowaniem. Uważaj, skopiuj najpierw wszystkie dane na inny dysk bo zerowanie skasuje ci wszystko co miałeś. Wyzeruj programem PrivaZer a remape zrób pod dosem programem MHDD

Link to post
Share on other sites

No ale ma 4 lata prawie XD


//Ktoś, coś? Potrzebuje szybkiej pomocy.


Słyszałem coś o dekalibracji głowic - możliwe że mój dysk właśnie ma taką dekalibracje? Mam wrażenie też, ale na 99 procent tak jest, że od wczoraj, gdy wyłącze gre która obciąża PC tyle co nic (Counter Strike 1.6), to po prostu, po wyłączeniu gry, dysk wyłącza się na 1 sekunde i po chwili słyszę dźwięk wznawiający jego prace. Martwić się i zacząć kopiować pliki?

Edytowane przez razoreg321
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...