Skocz do zawartości

Agito zwrot towaru.


Recommended Posts

 

Jeśli sklepy zmieniają zapis w regulaminie na taki jak powyżej to stety lub niestety robią to niezgodnie z prawem.

A na dowód jedna z niedozwolonych klauzul:

 

Numer wpisu 3900, data wpisu 29.10.2012:

 


Zwrotowi nie podlegają towary, w której wybrana została opcja odbioru osobistego w siedzibie firmy. Ponieważ w takim przypadku do faktycznej sprzedaży i zawiązania umowy kupna/sprzedaży dochodzi w siedzibie sklepu XXX. Przez Internet składane jest tylko zlecenie dostarczenia towaru do salonu.

 

Jak już napisałem jest to klauzula niedozwolona. Jeśli byłbyś tak miły to podaj proszę nazwy firm które zawarły w swoim regulaminie taką lub podobną klauzulę  ;) Zakładam, choć nie wiem czy słusznie, że znasz konkretne przypadki takich naruszeń  :menda:

 

Znałem, bo właśnie z tego co sprawdziłem, większość zdążyła wprowadzić zmiany, 

zanim zostało pociągniętymi do odpowiedzialności :)

 

Co nie zmienia faktu, że powinno mieć miejsce jedna z dwóch wymienionych rzeczy, żeby można było uniknąć sporów 

na tle konsument - sklep :

 

Albo przedsiębiorcy powinni zrezygnować całkowicie z możliwości odbiorów osobistych w punktach sprzedaży 

( co byłoby poniekąd uderzeniem w interes klienta ) albo dopracowanie samej ustawy na zasadzie samej umowy, a podmiotu umowy,

który w momencie odbioru w sklepie zmieniałby swoją tożsamość prawną.

 

 

Marc, a Ty który sklep reprezentujesz? Ja swoje napisałem i z mojej strony koniec dyskusji. Traktowanie patologii jako normy jest dla mnie nie do przyjęcia. Praktyka o której piszesz jest sprzeczna z prawem na co, w przeciwieństwie do Ciebie, starałem się przedstawić dowody.

 

W tym momencie nie reprezentuję żadnego :)

Dla Ciebie to jest patologia ? 

Może i z punktu prawnego tak, ale z punktu sprzedaży jest moim zdaniem jeszcze gorzej, bo przez takie właśnie ustawy i 

klauzule, ludziom za przeproszeniem w du***h się poprzewracało,każdy by chciał kupić wszystko najtańszym kosztem,

sprawdzić, oddać, kupić jeszcze raz i najlepiej dostać gratisa, od tak - bo przecież firmy to fundacje charytatywne.

 

I dal mnie to też koniec rozmowy na ten temat.


Tak na marginesie, @MarcDGZ na maszynie piszesz, że masz takie odstępy? Nie molestuj tego entera bo robisz ścianę tekstu i dziwnie się to czyta.

 

Przyzwyczajenie, teraz będzie lepiej ;)

Edytowane przez MarcDGZ
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...