Skocz do zawartości

i5 3350p czy i5 3470 + płyta do tego, pomoc w zakupie


Recommended Posts

Witam składam drugi komputer z którego będzie korzystała rownież zona i potrzebuje pomocy w wyborze procesora,płyty i ewentualnie cichego taniego chłodzenia do niego, płyta i procesor ma starczyć na 2-3 lata, typowo do gier, podkręcany nigdy nie będzie dlatego nie rozpatruje żadnego z literka k.

 

Budżet 230£ proszę o linki z amazon.co.uk ponieważ mieszkam w Irlandii.

 

 

Wysłane z Iphone 5 przy użyciu Tapatalk

Edytowane przez Saylin
Link to post
Share on other sites

Niestety ten cooler mi nie wejdzie max 160mm, zintegrowana grafika tez by mi sie przydała, a nie wiedziałem ze ten 3350p jej mie ma ,dało by mi to czas na zakup grafiki:)

 

Zauważyłem ze zmieścił bym sie w budżecie gdybym zakupił taki o to zestaw:

 

I5 4570 -149.99£

MSI B85-g43 - 60£ jest jeszcze na chipsecie h87 i kosztuje 80£ nie podkręcam wiec nie wiem jakie to ma znaczenie bo wyglądają na identyczne

Cooler Master Hyper EVO 212 - 26£

 

Lub płyta Asrock Fatality h87 ale wtedy już bez coolera tylko na boxie przez jakiś czas bym go miał. Tylko pytanie czy jest sens brać droższa płytę skoro procek bez możliwości oc.

 

Jakieś porady?

 

 

 

Wysłane z Iphone 5 przy użyciu Tapatalk

Edytowane przez Saylin
Link to post
Share on other sites

I5-4670 to dobrze wyważony wybór (wydajnościowo i cenowo).

 

Jeśli chodzi o płytę, to faktycznie nie ma sensu dopłacać i B85 w zupełności wystarczy (nawet h81 powinno), a B85-G43 to najtańszy model w pełnym ATX.

 

 

Chłodzenie - wystarczy, choć w podobnych cenach widzę http://www.amazon.co.uk/Thermalright-Macho-Pulse-Width-Modulation/dp/B008SAOCHG/ref=sr_1_2?s=computers&ie=UTF8&qid=1383242593&sr=1-2

które zapewnia bardzo dobrą wydajność i powinno zmieścić się do obudowy.

 

 

W tej konfiguracji nie ma już sensu kombinować, gdyż lepszą wydajność zapewni tylko odblokowany, kręcony proce

sor.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...