Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam stoję przed wyborem dysku SSD nie dysponuję wielkim budżetem , wybrałem dwa dyski SSD , o pojemności 60 Gb.60 Gb to dla mnie wystarczająca ilość , teraz mam aktualnie dysk HDD 40 Gb i jakoś sobie radzę , więc proszę nie pisać że jeśli SSD to 120 Gb+.Dyski jakie wybrałem to :

 

1 Sandisk ultra plus 60 Gb

 

2 Intel SSD 330 60 Gb

Link to post
Share on other sites

Podaj jeszcze budżet :) 

Generalnie takie małe pojemności (kiedyś-jeszcze nie dawno) miały gorsze wyniki (odczyt zapis) od większych braci. Gdzie granica się zrównywałą przy 120GB. 

 

Przy 60gb też jest mał wybór dysków. Podaj budżet. Oczywiście mocno doradzam większą pojemność :)

Link to post
Share on other sites

Akurat jeśli chodzi o SSD to zakup nośnika o pojemności 60 GB to obecnie pomysł mocno kulawy. Kiedyś większość dysków występowała w wersjach o takiej pojemności, obecnie najlepsze napędy to modele od 120 GB w górę, a najmniejsze mają i tak gorsze parametry od swoich większych braci.

 

http://www.neonet.pl/?p=crucial_ct128m4ssd1

 

29 zł nie będzie chyba aż tak wielkim problemem, a w zamian dostajesz bardzo dobry dysk, który ostatnio został sporo przeceniony.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, jeżeli masz zamiar kupować dysk ssd 60 GB to nie kupij tego ssd wcale. Lepiej dozbieraj i kup dysk co najmniej taki jaki podałem   http://krsystem.pl/-item-20469.html  a najlepszym wyborem był by plextor gdyby udało ci się dozbierać do ok 350 zł  http://www.salurion.pl/product/180596/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Plextor_SSD_2_5_128GB_520-200_MB-s_70k_IOPs.html . Dyski ssd 60 GB są wolniejsze i mało opłacalne, oraz 60 GB to mała pojemność i dlatego je odradzamy. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Breaky83 zwracam honor. Napisałem na szybko post i nie wiem, co mi strzeliło do łba. Pamięć szwankuje. Kiedyś przemknął mi test w którym, to Crucial rywalizował na równi z Samsungiem 830. Utkwił mi ten fakt, a że Plextor M5S to jednak nie ta półka... No i masz. 

 

Ewentualnie można rozpatrzyć Vertex 450. To praktycznie OCZ Vector, ale z trzyletnią gwarancją. Bliski konkurent Samsunga 840 Pro a przy tym nieźle wypozycjonowany.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Poprzednicy mają rację.

Ja mam 120GB Kingston-a HyperX-a.

http://www.komputronik.pl/search/pl/run/showProducts/1/hide_boxes/1//searchString/c2gxMDBzMyUyMDEyMEdC/category/1/

Nie są już drogie takie dyski.

 

Ja mam tak:

96,6GB na C:/ System Win 7 Home 64-bit.

15GB na partycję recovery - ukryta.

 

A mam zewnętrzny

WD 500GB USB 3.0 (HDD)

 

Doszedł mi jeszcze wyjęty z nEtbook-a 500GB (HDD).

 

Co w konsekwencji daje Za...iście szybki komp (dokupiłem także pamiątki Kingston-a PnP HyperX),

a do tego mam 1TB pojemności zewnętrznej do 2ch portów USB 3.0 w moim nEtbook-u.

Jak nie potrzeba zew. dysków, to komp jest świetny. Filmy mogę mieć na SD o sporej pojemności.

Mam teraz zamiar kupić najszybszą kość SD SanDisk-a 64GB lub 128GB. Co mi da komputer o pojemności 256GB bez dysków zewnętrznych. D:/ Dane zapisywać będę na SD, a gdy pojawią się 256GB w mniejszej cenie, to pojemność D:/ zwiększy się. A dysk w nEtbook-u ma zapis powyżej 500... i do smaego systemu starczy.

Poza tym i tak, trzeba będzie kupić coś, co pozwoli zmagazynować dane (filmy, zdjęcia, pliki, dokumenty,...).

 

Zobacz opis mojego sprzętu.

 

Pozdro

Edytowane przez WIPI1979
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...