Skocz do zawartości

Blue screen Windows 7


Recommended Posts

Witam 

 

Mam mam problem z blue screen w Windows 7 ultimate 64bit wywala go podczas różnych czynności najczęściej podczas przeglądania neta np w chwili zamknięcia przeglądarki bądź pauzy przy filmiku ale też podczas normalnego przewijania strony, zdarza się też BS przy samym pulpicie. Natomiast podczas gier nie zdarzyło się żeby wywaliło. Macie jakieś pomysły gdzie może być przyczyna ? 

moja konfiguracja 

płyta Asus sabertooth 990fx R2.0

pamięci Patriot 2x8gb 1866

procek Amd fx 8350 + silentium fortis

grafa Sapphire 7970 dual x oc boost

zasilacz Antec high current gamer 750w

dysk systemowy ssd kingston 3k

HDD WD red 1tb

 

z góry dzięki za pomoc 

Link to post
Share on other sites

Nie podałeś kodu błędu... jasnowidzem nie jestem, ale z Twojego opisu wynikałoby, że jest to problem ze sterownikiem od karty graficznej. Zainstaluj najnowszy, sprawdź, czy problem występuje, jeśli tak, to zainstaluj starszy.

 

Niezależnie od tego możesz sprawdzić pamięci memtestem (są wysoko taktowane, mogą mieć błędy)

Link to post
Share on other sites

Sterowniki są najnowsze od płyty i od grafy na poprzedniej wersji sterowników podobny problem. a co do pamięci to po zmianie taktowania na 1600 jest to samo. 

 

 <Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">

- <System>
<Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />
<EventID>41</EventID>
<Version>2</Version>
<Level>1</Level>
<Task>63</Task>
<Opcode>0</Opcode>
<Keywords>0x8000000000000002</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2013-10-27T14:41:08.089604500Z" />
<EventRecordID>9410</EventRecordID>
<Correlation />
<Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />
<Channel>System</Channel>
<Computer>DrDing-Komputer</Computer>
<Security UserID="S-1-5-18" />
</System>
- <EventData>
<Data Name="BugcheckCode">78</Data>
<Data Name="BugcheckParameter1">0x99</Data>
<Data Name="BugcheckParameter2">0xa0ac8</Data>
<Data Name="BugcheckParameter3">0x2</Data>
<Data Name="BugcheckParameter4">0xa5cc7</Data>
<Data Name="SleepInProgress">false</Data>
<Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
</EventData>
</Event>
Link to post
Share on other sites
Sterownik od grafiki jest najbardziej prawdopodobną przyczyną (obstawiam jakieś 85% prawdopodobieństwa), choć mogą być inne. Nie instaluj sterownika od producenta karty, pobierz sterownik od producenta chipsetu (w Twoim przypadku jest to AMD). Spróbuj zainstalować sam sterownik, bez Catalysta (po wystartowaniu instalatora, przerwij instalacje i przejdź do katalogu, gdzie pliki są rozpakowane - jeśli nie ma ich bezpośrednio na dysku C, poszukaj w katalogach z plikami tymczasowymi: ukryty katalog AppData/local/temp).

 

Wejdź w ustawienia BIOSu i ustaw tryb pamięci na pracę w tryb jednokanałowy, następnie zapisz ustawienia i wyłącz komputer. Wyjmij jedną z kart pamięci i sprawdź, czy problem nadal występuje. Jeśli tak, wyłącz komputer i zamień tę pamięć na tamtą wyjętą.

 

Niezależnie od tego sprawdź obie pamięci memtestem, pojedynczo.

 

Sprawdź dysk SSD, czy nie ma jakichś błędów programem od producenta.

 

Odinstaluj program antywirusowy i sprawdź, czy problem występuje. Jeśli nie, zmień na inny program antywirusowy (na starym komputerze spotkałem się z tym, że moduł firewalla gryzł się ze sterownikami od grafiki, tu może być podobnie).

 

Na wszelki wypadek zaktualizuj sterowniki od dźwięku i sieci.

 

W ostateczności - format dysku i instalacja systemu od nowa, ale najpierw sprawdź te rzeczy, które podawałem wyżej, bo 99% problemow można rozwiązać bez ponownej instalacji systemu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...