Skocz do zawartości

Co Lepsze Buda Otwarta czy Buda Zamknięta???


Co Lepsze Buda Otwarta czy Buda Zamknięta???  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co Lepsze Buda Otwarta czy Buda Zamknięta???

    • A) OTWARTA
      4
    • B) ZAMKNIĘTA
      32
    • C) NIEWIEM
      4


Recommended Posts

To zależy od wielu czynników. Przykładowo: porządku w obudowie. Jak masz pospinane i pochowane kable, nic się nie wala, to lepszy obieg powietrza będzie w zamkniętej obudowie. Jak jest bałagan i nie ma żadnej dmuchawy, to lepiej mieć otwartą, a jeszcze lepiej POSPRZĄTAĆ. :menda: Poza tym przy otwartej jest większy hałas i brudy lecą do komputera.

Link to post
Share on other sites

Buda powinna być zamknięta. Daje to lepszą izolacje hałasu i lepszy obieg powietrza a co za tym idzie niższe temperatury chodź tu akurat jest wiele spekulacji.

Co do temperatur to się nie zgodzę, aby zamknięta buda miała niższe tempy niż otwarta, musiałbyś zrobić w środku huragan wiejący 2500obr/min :menda:

Normalne wiatraki kręcące się z prędkością ok. 1200 obr/min NA PEWNO nie zapewnią takich temperatur jak otwarta buda. :wariat:

Link to post
Share on other sites

Buda powinna być zamknięta. Daje to lepszą izolacje hałasu i lepszy obieg powietrza a co za tym idzie niższe temperatury chodź tu akurat jest wiele spekulacji.

Co do temperatur to się nie zgodzę, aby zamknięta buda miała niższe tempy niż otwarta, musiałbyś zrobić w środku huragan wiejący 2500obr/min :menda:

Normalne wiatraki kręcące się z prędkością ok. 1200 obr/min NA PEWNO nie zapewnią takich temperatur jak otwarta buda. :wariat:

Kiedyś gdzieś czytałem, że zamknięta obudowa obniża temperatury ale prawie wszędzie każdy mówi odwrotnie dlatego napisałem chodź tu akurat jest wiele spekulacji :wariat:
Link to post
Share on other sites

Najprościej jest sprawdzić :menda:

W moim przypadku, jak nie mam zadnych wentylatorkow w budzie, to lepiej jak mam otwartą, gdyz powietrze moze sobie uciekac do gory swobodnie, lecz IMO lepiej jak sie ma zakmnieta z dobrym przewiewem. A jak chcesz miec otwarta to najlepiej zdejmij górną klapę i ew. jeden wentyl z przodu na dole daj :wariat:

 

Tak swoją drogą, do kilku osób w tym temacie:

TO jest wiatrak

To jest wentylator

 

Widać różnicę?

Link to post
Share on other sites

Normalne wiatraki kręcące się z prędkością ok. 1200 obr/min NA PEWNO nie zapewnią takich temperatur jak otwarta buda. :menda:

Szacun za znalezienie wiatraków wirujących z taką prędkością.

 

A wentylatory kręcące się ~600obr/min dadzą niższą temperaturę od otwartej obudowy z jednego prostego powodu - obieg powietrza jest wtedy wymuszony a mają otwartą obudowę powietrze praktycznie "stoi".

Link to post
Share on other sites

No No widzę duże zainteresowanie moim tematem... no ale mam jeden dodatkowy wiatraczek który przy zamkniętej obudowie był przykręcony do tylnej ściany obudowy i wywiewał powietrze temperatura procka i tak była wyższa niż przy otwartej obudowie a jego obciążenie było takie same...

mOŻE tylko o 6'C ale zawsze coś ...

 

PS.: Sorry ale jakie wy macie wentylatory że wam na 800obr/min chodzą ja mam zwykłego ARCTIC COOLING 90mm i chodzi na 1800obr/min może się nie znam no ale... i dałem za niego tylko 22zł :menda:

Link to post
Share on other sites

Szacun za znalezienie wiatraków wirujących z taką prędkością.

 

A wentylatory kręcące się ~600obr/min dadzą niższą temperaturę od otwartej obudowy z jednego prostego powodu - obieg powietrza jest wtedy wymuszony a mają otwartą obudowę powietrze praktycznie "stoi".

A jak wytłumaczysz że po otwarciu obudowy z 4 wentylatorami 80mm 1500obr (słabe ale wieją) temperatura grafiki spadła mi o 12C ?? :menda:

Wiem bo sam testowałem

Link to post
Share on other sites

A jak wytłumaczysz że po otwarciu obudowy z 4 wentylatorami 80mm 1500obr (słabe ale wieją) temperatura grafiki spadła mi o 12C ??

Słaby obieg w okolicach karty. :wariat:

 

________________________________________________________________________________

niewiem

:menda:

Link to post
Share on other sites

A jak wytłumaczysz że po otwarciu obudowy z 4 wentylatorami 80mm 1500obr (słabe ale wieją) temperatura grafiki spadła mi o 12C ?? :menda:

Jeżeli to obudowa jak w profilu to co się dziwisz - nie dość, że wentylatory 80mm można sobie wsadzić do kieszeni, to otwory służące do wentylacji są śmiesznej wielkości (ktoś je tam chyba gwoździem porobił) i zupełnie blokują (i tak już mały) przepływ powietrza wentylatorów.

Zakładając, że te z przodu są identyczne to jedynie pozostaje się zaśmiać z jej projektantów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...