Skocz do zawartości

Jaki AMD APU żeby dał rade z grami.


Recommended Posts

Oki a więc pytanie apu da sobie rade z grami np gta IV na wysokich? Jesli tak podajcie linki którego apu z którą płytą do 1000zł żeby żeby na tym procku i on sam i karta była wydajna. Przy okazji napiszcie miej więcej na jakich ustawieniach bym na nim grał w farcry3, gtaIV i bf3. Rozdzielczość monitora 1440x900  :).

Link to post
Share on other sites

Za tysiac zl to wyboru nie masz zadnego oprocz APU, ktore i tak bedzie rzezbic. W tym budzecie jedynie konsola albo upgrade czegos istniejacego. Masz juz jakas baze ?

Btw, i3 i 650~tka pomimo ze lepsza od APU, to raczej. nie do GTA i BFkw online na wysokich, sorry.

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites

Miałem 5600k i daję rade na tym grać ,tylko trzeba brać kości powyżej 1800Mhz ,cpu i gpu fajnie się kręci , wiedzmin 2 w 720p na średnich , c3 też 720p  detale średnie , sprzęt niski , dirt showdown ,dirt 3 na wysokich detalach 1440x900 . Jesli się zdecydujesz to bierz 5800k i pamięci min 1866Mhz ,nie ma sesu brać 6800k bo to praktycznie to samo tyle że po oc .

Link to post
Share on other sites

Ci co gadają że się nie nadaje nie mają racje. A8-3850 nie dał rady dopiero w C3.

 

Jeśli chcesz coś zamknąć w małej budzie i jeszcze pograć to spokojnie bierz A10-6800k ew poczekaj do premiery kaveri.

 

Pamiętać trzeba o jak najszybszych pamięciach w dualu dobra płyta i większość gier powinna śmigać na średnich. Po OC nawet wysokich.

 

GTA to specyficzny tytuła ale jak myślisz o tej grze poczekaj na Kaverii.

Link to post
Share on other sites

Podniecacie się tymi wynikami cpu...90% typowych uzytkownikow i tak praktycznie nigdy nie wykorzysta jego potencjalu. Skoro chłop pyta o coś taniego, by jako tako pograć, to raczej nie szuka topowej wydajnosci CPU. Pierwsze co mu nie wyrobi w gierkach to bedzie zintegrowane GPU.

Niemniej w 1000 zł większą wydajność do gierek osiągniesz kupując 2 rdzeniowego procka i jakąś zewnętrzną kartę, która to zrobi odpowiednią ilość fps.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Nic dodać nic ująć.

 

Ci co gadają że się nie nadaje nie mają racje. A8-3850 nie dał rady dopiero w C3.

 

 

A właśnie że mają, miałem a8 3870K wykręconego i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że to się nie nadaje do gier, wydajność procka ok, ale grafika słaba choćby w porównaniu do hd7750 czy nawet słabszych kart.

 

Nie dało rady pograć w fc3, crysis 3 itp w 1024x768 detale minimum, nie mówiąc już o tej grafice :/

 

Dobrze że szybko odesłałem tego APU proca i zwrócili mi kasę ufff

 

Nie polecę najgorszemu wrogowi do gier :)

 

Zestaw z podpisu w praktycznie takiej samej cenie jest ponad 2x szybszy od wykręconego apu a8 3870K z szybkimi pamięciami.

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

APU to świetne rozwiązanie do domowego kompa, HTPC czy co tam byście nie chcieli, ale kurde bele nie do gier, nie w rozumieniu gracza

nie oznacza to, że nie da się na APU grać, da się i to z powodzeniem, w strategie, w erpegi w całą masę casualowego szajsu czy w zdecydowaną większość gier, które wyszły na xpudło czy psa3, ale nie w Crysis do diabła, gdzie rzym, gdzie krym

 

btw nie biorę tych informacji z powietrza, składałem platformę jeszcze na A8 Llano także miałem okazję sprawdzić co on może, a czego nie,

 

jeszcze uwaga do Pawel7, sam procesor to nic innego jak zmodyfikowany Phenom II (llano), a później bulldozer i piledriver i ma moc obliczeniową zbliżoną do "dorosłych" wersji więc nie jest słabszy od intel G, natomiast układ graficzny jest silnie podatny na zastosowaną pamięć, szczególnie jej taktowanie i szerokość szyny, także w testach strasznie łatwo jest namącić bez szczególnego wysilania się, by udowodnić, że jest słabszy czy mocniejszy, a przecież żaden redaktor nie podaje w metodologii tak dokładnych danych  ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Używane, tanie i5 np. i5 2300, 2320, 2400 itp.

Do tego fajna byłaby taka płyta http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z68ap-d3-intel-z68-lga-1155-2xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr-crossfire-ga-z68ap-d3-404873/ na niej będziesz mógł lekko podkręcić procesor (jakieś 400 MHz). Do tego zamiast tamtej 650 Ti Boost od Palita wziąłbym http://www.allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx-650-ti-oc-boost-1gb-ddr5-fvat-i3652172172.html

 

W obecnej chwili taki zestaw wychodzi ~1100 zł, więc 100 zł musiałbyś dorzucić. Jeśli nie dasz rady dorzucić stówki, to można się rozejrzeć za tańszą płytą główną i czekać aż pojawi się tańsza i5 (obecnie najtańsza używka na Allegro kosztuje 469 zł).

Jakbyś zdecydował się na tamten wcześniejszy zestaw (z i3), to również radzę wziąć Gigabyte 650 Ti Boost z tej aukcji

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...