Skocz do zawartości

Jaki procesor z zintegrowaną do 900 zł?


Recommended Posts

Ewentualnie tymczasowo możesz zakupić jakąś używaną grafikę. Integry są coraz lepsze ale nadal 7750 bije takiego proca 6800k. 
http://pclab.pl/art53197-3.html (intel g2020 + 7750 vs 6800k : / )

Jeśli chcesz się zmieścić w 900zł z płytą to wtedy 6800k i porządną płytę pod proca, lub kup jakąś i3, płytkę i do tego słabszą grafikę.

Bądź dołóż do i5 z płytą ; ) dobrze by było do jakiejś z HD4600, aby mieć jakąkolwiek płynność, bądź dokupić słabszą grafikę.

W co ogólnie chcesz grać i w jakiej rozdzielczości?

Link to post
Share on other sites

Co jak co ale jak już i5 to tylko najnowsza, Haswell jak kolega wyżej...różnica w cenie to parę groszy, a wydajność HD4600 do HD4000 jest na pewno znacząca jeśli chodzi o różnicę w cenie.

 

Polecam jednak APU od AMD jeśli przez dłuższy czas nie chcesz nic kupować. 

Link to post
Share on other sites

Oki a więc pytanie apu da sobie rade z grami np gta IV na wysokich? Jesli tak podajcie linki którego apu z którą płytą do 1000zł żeby procek i karta na nim dali rade. Przy okazji napiszcie miej więcej na jakich ustawieniach bym na nim grał w farcry3, gtaIV i bf3. Rozdzielczość monitora 1440x900 :).

Link to post
Share on other sites

GTA IV na wysokich przy rozdzielczości 1440x900? Może być ciężko... http://www.youtube.com/watch?v=D8mlyNzq7GM przy pamięciach 1866 pisze, że ma 30-50 fps przy rozdzielczości 1280x1024 i bez cieni... Lepiej kupić i5 nawet na chwilę z tą HD4600 i dokupić potem kartę jeśli liczysz na płynność i porządne ustawienia.

Link to post
Share on other sites

Nie licz na płynność w GTA4 na jakiejkolwiek integrze. Nie ważne czy to i5 czy A10. Zresztą w tej kwestii i5 leży i kwiczy. Intelowskie integry są do zadań biurowych i gier na niskich i bardzo niskich ustawieniach (testowałem i5 2500).  

Jeżeli masz ograniczony budżet, to bierz APU. Najmocniejszy na jaki możesz sobie pozwolić. Najlepiej "k" czyli z odblokowanym mnożnikiem. Zawsze można podkręcić. Później dokup kartę Radeona i będzie ok. Ja miałem A6 3670K (Llano 2.7GHz 4-rdzeniowy) z Radeonem 6950 i nie miałem żadnych problemów w Far Cry 3, Wiedźminie 2 czy Battlefield 3. Wszystko na High, tylko AA 2x lub zero.

Link to post
Share on other sites

Jeśli ma za półtora roku kupować kartę to nie wiem czy dobrze na tym wyjdzie... Pamieć ddr4 niedługo ma być nie? Posiadanie takich w apu mogłoby być świetne i użerać się na i5-4570k przez tak długi czas to przegięcie. Niech kupi słabszy procek i grafikę do niego (według mnie najlepsza opcja) ewentualnie APU bodajże A10 6800k i liczyć, że wyjdą w 2014 płyty z obsługą tego proca i ddr4 i tylko płytę zmienić na porządną. Prędkość pamięci powinna dać wtedy kopa, ale jak już mówiłem lepiej bierz i3 i jakąś tanią grafę bądź jest ryzykowna opcja z A10 6800k i crossfire z tanią grafiką (6670, 7750). 

Link to post
Share on other sites

Oki a więc pytanie apu da sobie rade z grami np gta IV na wysokich? Jesli tak podajcie linki którego apu z którą płytą do 1000zł żeby procek i karta na nim dali rade. Przy okazji napiszcie miej więcej na jakich ustawieniach bym na nim grał w farcry3, gtaIV i bf3. Rozdzielczość monitora 1440x900 :).

A8-3850 dawało rade na średnich w tej rozdziałce więc na A10-6800k bez problemu powinieneś pograć.

 

Jeśli budujesz w miarę tani, oszczędny i mały komputer do grania typu HTPC to A10-6800k można z czystym sumieniem polecić tylko nie oszczędzaj na pamięciach i szukaj płyty pod FM2+ bo będziesz mógł zrobić przesiadke na Kaveri

Edytowane przez mbe13
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...