Skocz do zawartości

Wybór SSD do 600-700 zł


Recommended Posts

Witam!

 

Nie orientuję się zbyt dobrze na rynku SSD, a więc zwracam się do tutejszych ekspertów. Jaki byłby najlepszy dysk i najbardziej pojemny do ok. 600-700 zł? Windows 7 64-bit, głównie zastosowanie to gry, a także obróbka i składanie krótko montażowych filmików.

 

Płyta główna to ASRock Z77 Extreme4.

Link to post
Share on other sites

samsung ma parę dysków ssd 256gb ale różniących się osiągami i ceną:

w granicy 600-700zł jest najnowszy 840 EVO 250GB

z kolei 840 Pro to koszt ponad 900zł - nie wiem czy jest sens dopłacać

tu jest ciekawe porównanie: http://ssd-comparison.whoratesit.com/Compare/Samsung-840-Pro-256GB-vs-Samsung-840-Evo-250GB/1408vs1594

 

sam stoję przed wyborem nowego ssd (stary Vertex 2 64gb do wymiany) i wersja EVO jest dla mnie najbardziej opłacalna.

Link to post
Share on other sites

Samsung EVO jest bardzo szybkim dyskiem, ale z gorszymi pamięciami TLC, co oznacza, że w teorii jest mniej trwały. W praktyce ciężko mi to ocenić bo ani z plextorem M5S ani samsungiem evo nie miałem problemu, ale jak to będzie w przyszłości to się okaże. Samsung EVo to nowy dysk i ciażko tu mówić póki co o jego niezawodności. Zatem ja tam jak wcześniej zalecam wziąć plextora m5s, który jest juz od dłuższego czasu na rynku i nie ma z nim problemów.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Breaky83 - czy trwałość obu dysków - plectora i samsunga można określić jako 3-4 lata? O ile nie więcej? Później to trzeba i tak wymienić na większy...

jak kupowałem obecnego vertexa 2 65gb to też wyszedłem z takiego założenia i po niecałych 2 latach kupuję nowy, a stary może sprzedam albo zostawie...

Link to post
Share on other sites

Witam.

Polecam ten:

http://www.komputronik.pl/search/pl/run/showProducts/1/hide_boxes/1//searchString/c2gxMDBzMyUyMDEyMEdC/category/1/

A ten co wyjmiesz z laptopa/notebook-a wsadzisz do zew. kieszeni na USB 3.0.

Komp Ci przyspieszy. Patrz na parametr zapisu. 

A Filmiki popakujesz na zewnętrzny po obróbce.

Nie przepłacaj za pojemność - 256GB SSD. Niech stanieją. 

Na zewnętrznym (jesli go nie masz, to teraz są najtańsze dyski od kilku lat) zyskasz pojemność.

za******e uzupełnienie dyskiem zewnętrznym, który i tak będzie potrzebny, by przechować mnożące się dane.

Pozdro.


Sam mam taki - spr opis mojego sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...