Skocz do zawartości

laptop do 2000 zł matowy


Recommended Posts

Witam, szukam laptopa którego zabierał bym co tydz na weekend na studia (informatyka),w przyszłości może służyć jako stacjonarny najlepiej matowego gdyż błyszczyki jak wiadomo są wkurzające jednak grzebiąc już parę dni na allegro przekonałem się że za dobrego laptopa z matowa matryca trzeba dać więcej niż mój budżet przewiduje, najbardziej mi pasował lenovo b590 z i3 i 8 gb ramu ale ma tylko zintegrowana grafikę co myślę ze z czasem by mi przeszkadzało, nie zrozumcie mnie źle, nie chce grac w najnowsze gry aktualnie gram tylko w Lola jednak mój stacjonarny komputer się starzeje (amd x2 245 2,9 GHZ, 4 ramy ddr2, radeon 4670 1GB) więc jak już wydaje pieniądze to chciałbym kupić coś lepszego niż stacjonarny żeby móc zagrać w jakieś nowsze gry niż na stacjonarnym bo skoro mam mieć ograniczenie grania tylko w to co na stacjonarnym to po co mi grafika dedykowana w laptopie, mogę zawsze zagrać na stacjonarnym, Dlatego też zacząłem już rozpatrywać laptopy z błyszcząca matrycą, zależy mi żeby laptop miał usb 3.0 przynajmniej 1 port ( najlepiej 2) oraz żeby miał jakaś w miarę baterie a nie jakieś śmieszne pojemności 2600 mAh, ramu najlepiej jakby było 8 od razu gdyż pewnie za jakiś czas się przydadzą, ale z drugiej strony zawsze można dokupić.

1. Ile chcesz przeznaczyć na laptopa?
jak w temacie 2000 zł ewentualnie z 100 zł więcej jednak tylko w przypadku matowych laptopów, na błyszczyki zamierzam mniej wydać

2. Wielkość matrycy(w calach)
15

3. Do czego będzie wykorzystywany? (np. gry*, grafika 3d, internet)
Myślę że sprecyzowałem wyżej mniej więcej czego oczekuje od niego

4. Czy musi być z systemem?
mam system własny

5. Czy zwracasz uwagę na wykonanie oraz kulturę pracy(głośność/temperatury)?
trochę zwracam, wiadomo

6. Dodatkowe uwagi (np. preferowany rodzaj matrycy)
matowa

z matowych nie podam propozycji bo nie znalazłem chyba zadowalającej mnie, zawsze czegoś brakuje z błyszczyków to myślę ze ten http://www.x-kom.pl/p/157567-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-g500h-i3-3110m-8gb-1000-dvd-rw-hd8750m.html?partnerid=100421822&sm12=Mjc=&ts=1381661955&token=8e98f1c54501d68b4bd99552ff2c5a8e  jest najlepsza opcją za tą cenę, myślałem o wersji z 4 gb ramu ale jest tylko 120 zł tańsza wiec nie wiem czy jest sens. Zauważyłem również że podrożały laptopy w ciągu ostatniego tygodnia dla przykładu wcześniej się przymierzałem do tego"http://allegro.pl/laptop-lenovo-g580ah-i...88245.html jednak teraz kosztuje on z 130 zł drożej poza tym zapewne ta grafika nie jest jakaś rewelacyjna wiec teraz za 1670 się nie opłaca

Link to post
Share on other sites

cena tego g580 jest normalna a na tej aukcji była wyjątkowo promocyjna, zresztąświadczy o tym ilość opchniętych egzemplarzy, takzę nic nie podrożało bo tylko w tamtym momencie byla tak niska. Zresztą gt gt710 to grafika bez rewelacji

g8750 jest od niego znacznie lepsze

Do 2 kafli możesz jeszcze zastanowić się nad Acerem V3-571g z i3 i gforce gt730 Ram ostatnio podrożał ( pewnie jakaś fabryka się w Azji się spaliła :wariat: ) Mocy ma nawet ok 1/5 więcej niż ten radeon 8750.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...