Skocz do zawartości

Lizard desk


Recommended Posts

Podjąłeś ten temat ? Bo przeleciałem topic i nie widzę, albo ślepy jestem. :P

 

Tak. Kiedyś czytałem o wyciągnięciu ferromagnetyka z taśm audio/video. Niestety efekt jest mizerny. Trochę się tego pyłu uzbierało. Ale jego parametry są poniżej krytyki. Cząsteczki mają nawet milimetr i więcej. Frakcja jest strasznie mieszana. Co niestety dyskwalifikuje ten produkt :(

Zostaje opcja syntezy chemicznej - dosyć skomplikowana, aby uzyskać odpowiedniej jakości ferromagnetyk. Ale powiedzmy akceptowalna cenowo - pewnie w 200 zł bym się zamknął.

Albo opcja zakupu gotowej cieczy ferromagnetycznej - ale tu mnie koszty zjedzą - więc odpada :(

 

Nie wiem, czy nie zrezygnuję z pomysłu. Potrzebuję przynajmniej 100 gramów, aby miało to sens.

 

 

-------------------------------------------------------------------------

 

Szuflada już zamontowana. Musze ją jeszcze "dopracować". Trochę szlifowania i lakierowanie wnętrza.

 

http://www.awadon.eu/lizard/lizard_desk_250.jpg

 

http://www.awadon.eu/lizard/lizard_desk_251.jpg

 

http://www.awadon.eu/lizard/lizard_desk_252.jpg

 

http://www.awadon.eu/lizard/lizard_desk_253.jpg

Edytowane przez awadon
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

masakra tle mogę powiedzieć gratuluję umiejętności i determinacji.

Jeśli jeszcze szuflada na klawiaturę i szczura będzie się chowała w korpusie biurka to będę pierwszym wyznawcą Lizard deskowej religii ;)

 

A jak z chłodzeniem tego sprzętu ????

Link to post
Share on other sites

masakra tle mogę powiedzieć gratuluję umiejętności i determinacji.

Jeśli jeszcze szuflada na klawiaturę i szczura będzie się chowała w korpusie biurka to będę pierwszym wyznawcą Lizard deskowej religii ;)

 

A jak z chłodzeniem tego sprzętu ????

 

Szuflada miała się chować. Taki była zamysł :) Co wyjdzie - jeszcze nie wiem.

A chłodzenie powietrzem. Nie mam chęci i kasy na zabawę z wodą.

Zresztą cały czas nie mam sensownych bebechów, więc wejdzie, to co mam - czyli zabytek sprzed 4 lat :(

Link to post
Share on other sites

Takie rzeczy tworzysz a sponsora nie masz, gdzie tu sprawiedliwość. Poza tym dobra robota, oby tak dalej.

@Down

To jest też trochę (a nawet bardzo) kwestia znajomości.

 

Edytowane przez Jubno
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Takie rzeczy tworzysz a sponsora nie masz, gdzie tu sprawiedliwość. Poza tym dobra robota, oby tak dalej.

 

Bo to Polska właśnie. Wiesz. Mam już kilka lat doświadczeń w tym co robię. Miałem już do czynienia ze "sponsorami". A porównując to ze znajomymi np. na Bit-Techu, to w Rosji jest lepiej :)

Link to post
Share on other sites

Nieźle to wygląda, ale mam kilka pytań:

1. Wnętrze szuflady jest wykonane z metalu, bo nie widać dokładnie na zdjęciach?

2. Co to są za wytłoczenia nad otworem gdzie powinna się znajdować zaślepka płyty głównej?

3. Gdzie będzie znajdował się zasilacz?

Link to post
Share on other sites

Nieźle to wygląda, ale mam kilka pytań:

1. Wnętrze szuflady jest wykonane z metalu, bo nie widać dokładnie na zdjęciach?

2. Co to są za wytłoczenia nad otworem gdzie powinna się znajdować zaślepka płyty głównej?

3. Gdzie będzie znajdował się zasilacz?

 

Ad. 1. - Tak. To stara buda ATX. Tylko została "przespawana". Tutaj zamontuję tylko płytę główną. Pozostałe komponenty idą w inne miejsca.

Ad. 2. - Gniazda montażowe dla RS'a, SCSI, itp. Kiedyś takie rzeczy montowało się "na kabelkach" :)

Ad. 3. - Zasilacz będzie głębiej w biurku. Tam jest duuuuużo miejsca :)

Link to post
Share on other sites

Wow, szacun ogromny :)

 

Gdyby pan sprzedawał,dajmy na to, podobne biurko, cena by była powyżej 1500? :P

 

Jak się tą szufladę otwiera?

 

Mógłby pan rozrysować na którymś zdjęciu wymiary biurka?

 

EDIT: chyba to była obraza, powinienem do kwoty 1500 dopisać jedno zero, prawda :P?

Edytowane przez BumCykCyk
Link to post
Share on other sites

Wow, szacun ogromny :)

 

Gdyby pan sprzedawał,dajmy na to, podobne biurko, cena by była powyżej 1500? :P

 

Jak się tą szufladę otwiera?

 

Mógłby pan rozrysować na którymś zdjęciu wymiary biurka?

 

EDIT: chyba to była obraza, powinienem do kwoty 1500 dopisać jedno zero, prawda :P?

 

Niestety powinieneś :)

 

Sam nie wiem, po co robię te kompy. Pewnie dlatego, że lubię :)

 

Szuflada otwiera się, tak jak niektóre szuflady kuchenne. Musisz lekko popchnąć i "odbijacz" ją wysuwa. To ten wystający pręcik u góry w biurku.

 

Wymiary już kiedyś podawałem. Jak zrobię finalne zdjęcia, to postaram się je "rozpisać". Niestety tutaj nie mam miejsca na zrobienie porządnych zdjęć. A ponieważ biurko waży już na pewno powyżej 70 kg, to ciężko mi je przenosić z kąta w kąt.

Link to post
Share on other sites

Sprzęt nie będzie miał tam za ciepło?

Czy może wymyśliłeś jakiś system wentylacji? :)

 

Co to za obsesja z tymi temperaturami????

 

Mam już niejakie doświadczenie z nietypowymi obudowami.

 

Więc po kolej.

 

- Nie. Drewno nie jest problemem. To prawda, że ma niższą przenikalność cieplną. Ale i tak 90% wymiany odbywa się za pomocą cyrkulacji powietrza.

 

- Kubatura wnętrza "obudowy" jest przynajmniej 20 razy większa. Co oznacza większą bezwładność układu. Na dłuższą metę to i tak nic nie zmienia, bo o chłodzenie trzeba zadbać tak samo.

 

- "Noga" jest pusta, właśnie w celu "zasysania" jak najchłodniejszego powietrza. Góra będzie mieć wyloty - np. wejście kabli monitora. Całość zadziała jak komin.

 

- Mam tyle miejsca, że w ostateczności zawsze mogę wymusić obieg powietrza wentylatorami.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Tak. W globalnym procesie.

Nie. Bo lokalnie wszystkie podzespoły mają standardowe chłodzenie.


Skoro ciepłe powietrze będzie uchodziło do góry to chyba tak, wentylator faktycznie fajnie by wspomógł wymianę ;)

 

Wątpię, aby okazał się konieczny. Ale jest taka możliwość.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...