Skocz do zawartości

Zamówiłem nowe ramy i mam problem....


Recommended Posts

Witam zakupiłem 2 kości ram po dosc okazyjnej cenie 18£ za sztukę http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00AHWXQCU/ref=ya_aw_oh_pit

 

Aktualnie mam wsadzone 1x4gb ddr3 1333 patriot signature cl9

 

I teraz nie wiem:

1. Czy wsadzić te jako dual channel i ta stara jako dodatkowo czyli razem 12gb co mi w sumie nie jest potrzebne

2. Czy wsadzic te nowe a stara sprzedać

3. Czy anulować zamowienie i kupić tylko jedna i je pomieszać patriot + kingston

 

Proszę o poradę

Edytowane przez Saylin
Link to post
Share on other sites

Jak obsadzisz wszystkie kości dual channel nie będzie działał. Dual działa albo na 2 albo na 4 jednakowych kościach. Obsadź sobie wszystkie kości i zrób testy pamięci (odczyt, zapis itd.) w np. programie AIDA64. Potem zostaw tylko dual i też zrób test. Duża ilość ramu ma znaczenie jak kopiujesz duże pliki np. filmy HD. Przy oglądaniu cały plik ładuję się do ramu i nie ma problemu z płynnym przewijaniem wideo. W grach ilość pamięci też jest istotna ale przyrost wydajności między 8GB a 12GB musisz sam ustalić odpalając kilka gier.   

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Czy gdy wezmę opcje numer 3 ramy bedą ze sobą współpracować?

Patriot PSD34G13332h DDR3 1333MHz 4GB CL9 oraz Kingston Technology KHX13C9B1B/4 HyperX Series 4GB 1333MHz DDR3

Mam takie pytanko, troche off topic... Na Amazonie jest napisane, ze beda dostepne on 1/11/13, czy to oznacze ze kupujac je po £18 teraz, otrzymasz je po pierszym nast. miesiaca? Czy jest mozliwe, ze cena sie zmieni gdy beda dostepne?

Nie powinna sie zmienić jeżeli tak to cie o tym przed pobraniem poinformują czy nadal chcesz zakupić, kasę z konta pobierają w momencie wysyłki. Przewidziana dostawę mam na 11 listopada wybierając darmowa opcje czyli poczta za kuriera UPS musisz zapłacić wybierając opcje express delivery wtedy czas dostawy to 24-48h

Edytowane przez Saylin
Link to post
Share on other sites

Ramy będą działać razem na pewno tyle, że nie w dualu. Kości są markowe i mało prawdopodobne by były niekompatybilne.

 

Tylko ja tych kości jeszcze nie mam. Estetyka mnie nie obchodzi i tak płyta ma czarny laminat i niebieskie radiatory a kości bym miał tak samo jedna niebieska i jedna czarna, teraz pytanie czy ten dual channel jest warty tego żebym zamawial 2 takie same - komp tylko do gier

Link to post
Share on other sites
Tak, mogą być różnych firm. Jeśli nie pojawią się jakieś nieprzewidywalne komplikacje, to wszystko powinno być OK.
I o to mi chodziło wiec mogę anulować zamowienie i kupic tylko jedna

 

Heh, wlasnie zamowilem dwie sztuki, zobaczymy co bedzie pierwszego ;)
Możesz być spokojny zamawialem tam już wiele rzeczy w m.in. Wentylatory, mobo, chłodzenie, obudowę Zalman z5 (32£ z darmowa przesyłka a ważyło 8,5kg) teraz ramy zawsze maja dobre ceny i darmowa wysyłke powyżej 30£ Wszystko dochodzi w tydzień od momentu wysyłki. Czasem pobierają 1£ słownie jeden funt w celu weryfikacji karty kredytowej i dopiero resztę w dniu wysyłki.Update: Jednak zamawiam 2 a stara sprzedam ze względu na to ze te kingstony zapewniają prace 1600mhz na napięciu 1,65 co mi sie przyda przy kręceniu szyną i będę miał większe pole manewru przy Oc procka bez zmartwień ze ramy bedą wywalać błędy itp. Edytowane przez Saylin
Link to post
Share on other sites

 

 

Możesz być spokojny zamawialem tam już wiele rzeczy...

Jestem spokojny, sam kupuje na Amazonie od dawna (bude za £40 z darmowa przesylka, przy wadze ok 8kg tez kupilem). Martwie sie tylko tym, ze taka atrakcyjna cena na te pamieci jest "pozostaloscia" po niezbyt czestym uaktualnianiu cen na stronie i w momencie kiedy stana sie one dostepne, cena wzrosnie. Nic, pozyjemy - zobaczymy :)

Link to post
Share on other sites

Jestem spokojny, sam kupuje na Amazonie od dawna (bude za £40 z darmowa przesylka, przy wadze ok 8kg tez kupilem). Martwie sie tylko tym, ze taka atrakcyjna cena na te pamieci jest "pozostaloscia" po niezbyt czestym uaktualnianiu cen na stronie i w momencie kiedy stana sie one dostepne, cena wzrosnie. Nic, pozyjemy - zobaczymy :)

 

Znalazłem ta ofertę na hotukdeals już tydzień temu, wyrzucili wcześniej 120 sztuk wszystkie poszły w pare godzin wiec nie zdążyłem kupic bo było Out of stock - miałem dodane te kości do wishlist na Amazon oferta pojawiła sie ponownie, potwierdzają to tez posty na wyżej wymianianej stronie.

Znalazłem ta ofertę na hotukdeals już tydzień temu, wyrzucili wcześniej 120 sztuk wszystkie poszły w pare godzin wiec nie zdążyłem kupic bo było Out of stock - miałem dodane te kości do wishlist na Amazon oferta pojawiła sie ponownie, potwierdzają to tez posty na wyżej wymianianej stronie.

Update cena sie zmieniła na 39.99 jednak w moim zamówieniu nadal jest 37£ za dwie - zobaczymy;)

Link to post
Share on other sites

Nie wniosę dużo do tematu ale może zaczniecie używać poprawnego nazewnictwa.

Kość pamięci to jest to (przykładowy obrazek)

http://sklep.e-kafka.pl/galerie/k/kosc-pamieci-hynix-hy5rs_2650.jpg

a to o czym piszecie nazywa się moduł pamięci i wygląda tak

 

http://img2.sprzedajemy.pl/540x405_pamiec-ram-kingston-mhz-gb-kosci-11560357.jpg

 

Skoro forum naciska na poprawną polszczyznę to wypadało by i trzymać się poprawnego nazewnictwa części komputerowych

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Mam takie pytanko, troche off topic... Na Amazonie jest napisane, ze beda dostepne on 1/11/13, czy to oznacze ze kupujac je po £18 teraz, otrzymasz je po pierszym nast. miesiaca? Czy jest mozliwe, ze cena sie zmieni gdy beda dostepne?

Chciałem dać znać ze dostałem maila ze dostali ramy wcześniej wiec wysyłają już dziś kasę pobrali - przewidziany czas dostawy na 1 listopada - ale nam sie udało 18£ za sztukę ;) teraz już sa po 39.99£ niezły deal ;)

 

 

Wysłane z Iphone 5 przy użyciu TapaTalk

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...