Skocz do zawartości

Wysoka jakość, strumieniowanie 1080p (lub więcej), fraps 1080p, edycja video


Recommended Posts

W zasadzie opis mojego tematu powinien powiedzieć już sporo na temat tego jakiego laptopa poszukuje. Przede wszystkim, składam zapytanie ponieważ od kilku długich miesięcy absolutnie nie śledziłem tego co działo się na rynku podzespołów pc, a sprzętu przenośnego to już w ogóle. Problem polega więc na tym, że nie mam zielonego pojęcia czym różnią się kolejne wersje i7, gdzie zaczyna się wydajne strumieniowanie (streaming), a gdzie się kończy (ram nieistotny?). Brak mi też możliwości ocenienia czy warto dopłacić 100$ za dodatkową opcję płyty głównej, bo z opisów producentów "zawsze się opłaca"

 

Dlatego też nie mając na celu być niemiłym, dziękuje za wszystkie porady, które nie wykraczają poza moją wiedzę. Prosiłbym o wypowiedzenie się osób, którym będzie się chciało poświęcić kilka chwil, zanim wpiszą swoje typy. Dziękuje też za podpowiedzi w stylu : kup stacjonarny skoro i tak będziesz podpięty pod prąd cały czas.

 

Zgodnie z waszym poradnikiem:

1) Maksymalnie 1700$ (mieszkam w USA i tutaj kupię sprzęt)

2) 17-19 cali, 1920x1080 3)

3)Główne zastosowanie - jak w temacie, nagrywanie rozgrywki w najwyższej jakości, streamowanie gry, głównie League of Legends, edycja video

4) Miejsce użytkowania: głównie w domu

5) nic specjalnego, poza tym żeby ekran był wygodny do przeglądania dużej ilości tekstu

6) Osobiste preferencje: dotychczas miałem okazję korzystać tylko z delli, plus miałem kontakt z laptopami kolegów. Większość z nich nie była dellami, i jakimś cudem zawsze coś się psuło. Jakies 3 miesiące temu jedna osoba z mojej najbliższej rodziny kupiła hp, już po 3 dniach było po 4 pikselach o przewodzącej prąd obudowie nie będę wspominał. Tymczasem jedyne co było awaryjne w dellach to obudowa, ale tylko po "intensywnym" użytkowaniu. Wniosek: preferowałbym sprzęt od tej firmy, choć może pewne mity na temat pewnych marek które wytworzyły się w mojej głowie przez lata są już nie aktualne.

7) Myślałem o tym http://www.dell.com/us/p/alienware-17/pd.aspx opcja 1 tyle że wzmocnić trzebabyłoby kartę graficzną (tak aby nie zdezaktualizowała się w ciągu roku) + dysk wydaje się dosyć mały pod obróbkę video.

 

 

Jeśli ktoś z was potrafi określić dokładną granicę między komputerem (PC) do "streamowania" i może mi pokazać dobry sprzęt alternatywny do laptopa, a atrakcyjny cenowo będę wdzięzny.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...