Skocz do zawartości

Dysk przenośny - foldery zamieniły się w skróty


Recommended Posts

Witam!

 

Wziąłem ostatnio do panny swój dysk przenośny, podłączyłem do stacjonarki i na dysku wszystko nagle było jako skróty. Na tym kompie siedzi gówniażeria zazwyczaj wiec jest totalny syf. Potem podłączyłem do laptopa dziewczyny i AVG wykrył 2 konie trojańskie.

 

I teraz nawet po podłączeniu dysku do mojego kompa jest takie coś:

http://forum.podkrecamy.pl/uploads/imgs/thumb_pre_1382298832__beztytulu.jpg

 

na dysku mam praktycznie wszystkie fotki i najlepsze filmy więc bardzo mi zależy na zawartości, tak się dzieje jak chcę otworzyć jakiś folder na dysku, wszystko jest jak widać skrótami.

 

Dodam też że dysk jest nadal zapełniony tak jak był wcześniej ale widnieją na nim tylko skróty.

Link to post
Share on other sites

Kiedyś w rodzinie to złapali. Twoje foldery tam powinny być, tylko poukrywane. Najpierw pozbądź się szkodnika (chyba ukryty w recycled czy coś), potem myśl nad danymi. Pamiętam, że z poziomu explorera nie udało mi się odkryć tych folderów, jakiegoś softu użyłem - niestety nie potrafię sobie przypomnieć.

BTW do usunięcia szkodnika też będziesz pewnie potrzebował jakiegoś narzędzia. Może inni bardziej Cię nakierują.

Edytowane przez Fiber
Link to post
Share on other sites

Dane skopiować wchodząc do folderów poprzez scieżkę dostępu, np: jeśli na dysku G był folder film, a obecnie jest to skrót do film, to wpisujemy w pasku G:/film. Zawartość wyświetli się, kopujemy, analogicznie postępujemy z resztą folderów. Potem format. Z tego co pamiętam problem występował w XP bez SP3. Można na przyszłość zrobić własny autorun na pendrive.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...