Skocz do zawartości

Jak zabezpieczyć Mobo przed wysyłką?


Recommended Posts

Witam,

wreszcie znalazł się ktoś, kto chce kupić starego P5K-E :D. Chciałbym, żeby do odbiorcy dotarła w jednym kawałku. Zna ktoś dobre metody, żeby zabezpieczyć płytę główną przed niszczycielską mocą rąk kurierów? Chciałbym zabezpieczyć płytkę jak najmniejszym kosztem oczywiście ;). Wypychanie pudełka papierowymi kulkami nie zdało egzaminu, wszystko w pudle się przemieszcza :/.

Edytowane przez krzesuo
Link to post
Share on other sites

Ja, jak wysyłałem owinąłem płyte w worek z folii bąbelkowej, który był 4x większy od niej, potem fliselina (duuużo), potem pół rolki taśmy przemysłowej, do pudełka, pudełko znowu we fliseline (duużo), znowu taśma i next karton i znowu taśma:P Paczką można było spokojnie rzucać, ale przynajmniej kupującemu zapewniłem minimum 15 minut zabawy, a jak wiadomo chyba każdy lubi odpakowywać nowy zakup.

Link to post
Share on other sites

Panowie nie przesadzajcie z tymi zabezpieczeniami przed wysyłką. Pamiętajmy, że płyty nie są produkowane w sklepach, idą do Nas z daleka i nikt ich tak nie pakuje tylko są w oryginalnych opakowaniach. W Polsce po sklepach też rozwożą to kurierzy tacy sami jakich używamy do naszych wysyłek. Do każdego pakowania należy podejść z głową, czyli zanim coś pakujemy należy pomyśleć w jaki sposób to może zostać uszkodzone. W przypadku płyty głównej, to najważniejsze, żeby nie urwał się żaden przylutowany element oraz nie uszkodziły się luty. Boków laminatu płyty nie uszkodzimy, bo jest on bardzo mocny i na pewno nie pęknie, przed wstrząsami również ich nie trzeba zabezpieczać jak dyski twarde. Jak przyjrzymy się oryginalnemu opakowaniu, od razu widać że w nim płyta jest bezpieczna, bo luty są zabezpieczone gąbka 0.5cm która zawsze w pudełku jest, a wierzch to równa kartonowa powierzchnia, dodatkowo przedzielona drugą komorą w której znajduję się pozostałe akcesoria płyty co daje podwójne zabezpieczenie wierzchu.

Nic nie powinno się stać płycie wysłanej tylko w oryginalnym opakowaniu owiniętym czarną folią.

Link to post
Share on other sites

 

gąbka 0.5cm

Tu jest mały problem - jak byłem młodszy i głupszy to wyjąłem ją i pociąłem na filtry do Ś.P Asgarda :ups: . Bez tego zapewne się nie obejdzie?

Ogólnie koncepcja chyba będzie taka:

-owinąć płytkę w folię bąbelkową

-włożyć ją do pudła wraz z resztą szpeju jak Bóg przykazał

-wolne miejsca wypełnić folią bąbelkową

-zakleić

-owinąć czarną folią

*-włożyć do nieco większej paczuszki i wypełnić styropianowymi kulkami/kostkami

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...