Skocz do zawartości

Która karta graficzna będzie wydajniejsza?


Recommended Posts

Cześć,

Mam zamiar reanimować mój stary komputer i muszę kupić kartę graficzną. Do wyboru mam:

  • GIGABYTE GV-N76G256D-RH GeForce 7600GS 256MB 128-bit GDDR2 (50 zł)
  • SAPPHIRE HD 2600XT GDDR3 (130 zł)
  • Asus AH3650 SILENT/HTDI/512M (70 zł)
  • Galaxy GF6600GT AGP-8x 128MB DDR3 128Bit TV/DualDVI (35 zł)

Mój złom to:
MSI K8N Neo-FSR/ V V2.0
AMD Athlon 2800+
2 GB RAM
Radeon 9600Pro

Która karta będzie najbardziej opłacalna do tego zestawu?

Link to post
Share on other sites

Posiadalem wiekszosc z tych kart. Mialem 7300 6600 i 3650. Z tego to polecilbym ci 3650. Co do 2600XT, cos kojarze problemy ze sterami itp... juz co do wydajnosci to nie powiem ale chyba bedzie wydajniejsza tycio jak 3650, ale watpie czy to jest warte doplaty drugie tyle. Ciekawa opcja bylby rowniez 8800 gs czy gt, ceny teraz powinny byc w okolicach 100 zl lub ponizej.

Link to post
Share on other sites

Najwydajniejsza z tych z pewnością będzie 2600XT, jednak nie wkładałbym jej do tego procka, wydaje mi się że 3650 będzie najlepszą opcją mimo mniejszej wydajności, powinien dobrze współgrać z resztą podzespołów. 3650 będzie najlepszą ponieważ wspiera rozdzielczości HD, fullHD no i jest najnowszą ze wszystkich kart.

Link to post
Share on other sites

Pamietam jeszcze jak jak GF6600 wyszedl, kupilem nowa i wio do akademika w DOOM 3 pogierzyc :D heh stare dobre czasy....:)


Na 3650 przegralem caly dodatek The Lich King, a nawet czesc pre Caty. Potem zakupilem okazyjnie klasyka 8800GS i cataclysm juz na nvidii. 

 

Wspomnien czar :)


Wtedy grafiki troszke stanely z wydajnoscia (podobnie ak procki teraz) i mozna bylo pograc w nowe tytuly karta zakupiona 3-4 lata wczesniej :)

Link to post
Share on other sites

Wg mnie HD3650 to najlepsza opcja. Miałem swego czasu AthlonXP 2600+ Barton razem z 7600gt (niestety się spalił, wróciłem do 6600gt (zimne luty, podgrzany w piekarniku), odczułem spadek wydajności, niestety po ok 3latach znów zimne luty (niecały miesiąc temu) i jako że nie mam aktualnie pasty termoprzewodzącej to go jeszcze nie wygrzałem. Wsadziłem tymczasowo nieśmiertelnego geforce 2 i tutaj znowu odczułem spadek wydajności, w przeglądarce już nie da się nic na YT obejrzeć.

 

Więc nie polecam ani 6600gt ani 7600gs bo to słabe karty o podobnej wydajności, nawet jak do tego sprzętu i proponuję hd3650, z wyżej wymienionych ma najlepszy stosunek ceny do wydajności no i na pewno będzie wspomagał odtwarzanie filmów hd. Można od czasu do czasu pograć w jakieś stare gry sieciowe typu CoD2 lub 4. Na 7600gt cod4 chodził bez problemów, na 6600gt niestety już było bardzo słabo, został co najwyżej cod2.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

2600XT najwydajniejszy ze stawki, aczkolwiek brałbym 3650, nieznacznie ustępuje a nowsza konstrukcja, więc i pewnie jej więcej życia zostało


i zrobić OC athlona też by wypadało


osobiście miałem do czynienia z Athlonem64 3000+ wraz z kartą 8600GT i całkiem spoko sprzęt, pamiętam że ogrywałem wtedy medal of honor airborne i śmigało znakomicie

Link to post
Share on other sites

Ja 6600gt bym nie brał, niezależnie od jakiego producenta. Jeżeli sterowniki nie będą sprawiać żadnych problemów, to ten Radeon 3650 będzie najlepszym wyjściem. Niestety nie jestem w stanie nic powiedzieć o sterownikach tej karty ale po tylu latach ile minęło od premiery raczej nie powinno być już z nimi problemów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...