Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ma ktoś z Was Pianocrafta Yamahy? Chcę wymienić Kino Domowe na jakieś stereo i zacząłem odsłuchy. Może ktoś wypowie się o modelu E-840? Powiem szczerze że szukając słuchałem już z Yamahy RX-797, HK3390 oraz 3490, Marantz SR5023, Denon DRA-700 oraz wzmacniacze CA 340, Onkyo A-9155 i tak dla żartu, może przez przypadek włączyłem Pianocrafta E-840 i zachorowałem - dużo taniej, mniej miejsca zajmują, a gra jak dla mnie rewelacja. Miałem kupić SR5023 + DV4003 ale taki zestaw bez głośników trochę kosztuje - a takie maleństwo wcale według mnie nie odbiega aż tak bardzo (z wymienionym głośnikami na Dali Concept2). Mam 21m2 pokój i nie potrzebuję mocarza. Jakieś opinie - sugestie - rady :menda: ?

Link to post
Share on other sites

No wiesz co ?? xD Takie bobaski :menda:

 

Ale fakt, rodzice kolegi maja coś podobnego, Yamahy, ale starszy model i wiem że sobie bardzo chwalą. Jednak oni są zainteresowani głównie muzyka poważną. No i w sumie sam tego nie słuchałem, ale jeśli Cię to interesuję to następnym razem zerknę dokładnie na model i przesłucham.

Link to post
Share on other sites

Wiem :menda: nie myślałem o takich małych pulpetach ale powiem, że po odsłuchu jestem mile zaskoczony. Wiadomo podłogówek do nich nie podłącze. Słucham różnej muzy od klasyki poprzez rap i inne (techno raczej nie:) ) i takie puszczałem na tym pianocraft właśnie z DALI. Wcześniej byłem pewien co do SR5023 lub HK3490 dla mnie obydwa rewelka - ale to małe coś gra też fajnie (nie mówię o możliwościach mocowych) I tak myślę - ale zawsze miałem potężne kloce Kina Domowego. a teraz takie coś małego :) czy to nie obciach?hehe

Link to post
Share on other sites

Pianocraft - kolega niedawno zakupił sobie coś takiego, jak to zobaczyłem i usłyszałem cenę to się uśmiechnąłem (ironicznie) ale jak usłyszałem jak to gra to ten ironiczny uśmiech przeobraził się w minę zdumienia. Jak na taki mały sprzęcik dźwięk jest rewelacyjny. "Czy to nie obciach" - moim zdaniem nie! Nie liczy się co inni myślą - najważniejsze żeby Tobie to pasowało. Ale jeżeli uważasz, że to w czymś Ci uwłacza to zbuduj sobie pokazowy zestaw 7.1, który i tak nie spełni swojej funkcji w małym pokoiku.

Link to post
Share on other sites

Mam dobry zestaw 6.1 - kupiłem dwa lata temu wydałem parę ładnych tysięcy - ale szybko mi minęła fascynacja. W kinie gra ok, ale pokój za mały aby ładnie to porozmieszczać. Mimo, że frontowe głośniki mam dobre i ich nie będę zmieniał to w amplitunerze KD stereo gra dosyć słabo. Ostatnio więcej słucham niż oglądam i stąd decyzja o zmianie KD na stereo. Słuchałem dużych klocków, ale Pianocraft właśnie tak gra jak normalnej wielkości wzmacniacz.

Link to post
Share on other sites

Mam starego Pianocrafta, jeszcze bez żadnych Dolby Digitali czy innych THX'ów :menda:

Sprzęt jest naprawdę dobrze wykonany, gra bardzo dobrze. Testowałem pasmo przenoszenia i rzeczywiście bardzo dobrze się spisuje, małe głośniki Pianocrafta może nie mają takiej "mocy" ale potrafią zagrać głośno, dynamicznie i co najważniejsze czysto w całym zakresie.

 

Zakładam że z jakością się nie popsuli więc raczej polecam z czystym sercem :)

Link to post
Share on other sites

Na pewno z jakością nie poszli w dół. W magazynie Hi-Fi i Muzyka napisali, że wręcz seria ta jest prawdziwie audiofilska (o ile można tak mówić o sprzęcie w tej cenie :hahaha: ) i bazuje na wzmacniaczu serii 700 więc dobra półka. Jeszcze muszę parę razy jej posłuchać i bezpośrednio porównać np z SR5023 czy innym.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...