Skocz do zawartości

660TI SLI


Recommended Posts

Witam.

 

Posiadam:

 

1. CPU XEON E3-1280 @ 3.8GHz + Prolimatech Panther

2. Mobo: GA-Z68X-UD3H-B3

3. RAM:  8GB Patriot PGD316G CL8

4. GPU Gigabyte 660Ti OC 1111MHz edition

5. PSU: Be Quiet Straight Power 580W

6. NOX Hummer + ModernV AeroCoo +2x20cm,1x14cm,3x12cm

 

Zestaw jest bardzo wydajny, nie mniej apetyt rosnie w miare jedzenia, dlatego zastanawiam sie czy jest sens w niedalekiej przyszlosci dokupic blizniaczego 660Ti i sprobowac zabawy w SLI.

Z tego co zdazylem sobie posprawdzac taki zestaw czysto teoretycznie ma wydajnosc wyzsza niz Titan, nie mniej wiadomo ze "pewniejszym" rozwiazaniem sa rozwiazania single GPU.

 

Z drugiej jednak strony SLI z 660Ti to koszt ok 1500zl ( uzywki z GW ) co powoduje ze wydajnosc/cena jest dosc duza.

 

Pierwsze pytanie do ludzi ktorzy maja doswiadczenie z SLI.

Czy moj zestaw - glownie PSU i obudowa da rade  w SLI?

Z moich obliczen wynika ze cala platforma max obciazona nie powinno przekroczyc ~480W - takze zasilacz bedzie mial jeszcze ok 50W zapasu.

Buda jest ogromna i dobrze wentylowana - dodatkowo kontroler moze dosc sprawnie podkrecic wentylatory - oczywiscie zawsze istnieje mozliwosc zmiany wszystkich 12 na 14 - czy jednej 20cm na 25cm   ale nie wydaje mi sie zeby to bylo konieczne.

 

Drugie pytanie

Jak w praktyce spisuja sie zestawy z SLI - CF ma?/mialo problem z mikroprzycieciami. Czy ta teoretyczna moc jest wykorzystywana w praktyce.

 

Pytam raczej pod katem nowych grier ktore mocno siedza na GPU.

No i nie ukrywam ze mysle nad ta zmiana pod katem Wieska 3 ktory ma miec kosmiczne wymagania jesli chodzi o GPU.

 

Link to post
Share on other sites

Z doświadczenia wiem że 2 układy graficzne nie dają takiego przyrostu mocy w każdej sytuacj jak wymiana na 1 nowsze GPU w tej samej cenie .

Testowałem radeon 6850 CF na LGA 775 quad 3,7 GHz i efekt był mizerny w grach , tylko w jednym tytule właśnie w widzeminie 2 odczułem wyraźny skok klatek. Pozostałe tytuły jak Crysis3, Metro, NFS MW2, Battlefield nie zanotowały przyrostu mocy.Lepiej było tylko benchmarkach i to nie wszystkich, np w Unigine Heaven średni framrate wzrósł z 20 fps do 36. W 3d marku 2006 wzrost wyniku to zaledwie 10%.

Fakt że procesor mam przestarzały i płyta główna też nie daje rade bo sloty PCIE są x 16 drugi x4.

Myśle że prawdziwa moc CF czy SLI może być wykrzesana w momencie kiedy płyta główna ma dwa złącza x16 fizycznie i elektrycznie.

Jeśli masz taką płytę to może warto się przekonać , zawsze możesz sprzedać i kupić 1 GPU.

 

 

//e

PCIe nie ma za wiele do powiedzenia, Twój przypadek to raczej wina samego procesora GPU.

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites

Co do CF to czytalem wiele negatywnych opinii dlatego mysle nad SLI.

Wg tych testow:

http://www.guru3d.com/articles_pages/evga_geforce_gtx_660_ti_sc_review,23.html

Calkiem niezle wypadaja w wiekszosci nowych tytulow, ale nie lubie sugerowac sie tylko artykulami, na tym forum jest sporo entuzjastow ktorzy maja lubi mieli SLI i bardzo jestem ciekaw ich opinii.

 

Co do predkosci PCIE to moja plyta obsluguje SLI w predkosci 2x8 z tego co podaje producent. Czytalem ze nie powinno to miec wplywu na wydajnosc ale jak wyglada w praktyce chcialbym sie tutaj dowiedziec :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...