Skocz do zawartości

Jakie głosniki stereo do komputera


Recommended Posts

A sam sklep DeniKomp polecam, miła obsługa, zawsze pomocni, mozna napwet na gadu do nich napisac. Nie mialem jeszcze do czynienia z oddawaniem u nich czegos na gware więc nie moge nic w tym kierunku powiedziec. Jakbym mial kase (i nie zbierał na karte graf.) to sam bym kupił se Solo6c :menda: Masz jakąć karte muzyczna, czy integra?

Link to post
Share on other sites

Do głośników lepiej brać DS'a. Wymienne OP-AM'py i zdecydowanie niższa cena. DX ma przewagę w postaci wzmacniacza słuchawkowego (ale i tak nie grzeszy mocą) i trybu emulowania zestawu 5.1 na słuchawkach. Jednak ten tryb IMO psuje filmy i gry bo dźwięk ma słabą lokalizację.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Bozia dala i dzisiaj mialem troche wiecej czasu na szperanie po sieci.

 

Glosniki - bo to do nich przymierzam sie od dawien dawna, byly dzisiaj obiektem moich poszukiwan. A mowiac bardziej precyzyjnie - dlaczego produkty Microlab sa tak drogie. Znalazlem gdzies informacje, ze model SOLO 6c kosztowal kiedys 250 zl. Obecnie natomiast to wydatek blisko 400 zl. Czemu tak jest? Odpowiedzi nie ma nigdzie, lecz nasuwa sie ona po wertowaniu zawartosci asortymentu wielu, wielu sklepow internetowych. Okazuje sie, ze jesli chodzi o glosniki tego typu, na polskim rynku nie ma zadnej innej alternatywy. Producent z pewnoscia ma tego swiadomosc, dlatego, majac niemal pelna kontrole, stosuje zbojeckie ceny. Zapotrzebowanie jest spore (czego dowodem jest, ze Microlaby sprzedaja sie na allegro jak panienki za zlotowke), mamy wylacznosc, to czemu nie poniesc ceny o 160 procent? Ludzie beda chcieli dobry sprzet - beda musieli zaplacic, bo wyjascia i tak miec nie beda.

 

Czynnikow, ktore determinuja taka a nie inna cene, z pewnoscia jest wiecej. Nie zmienia to jednak faktu, ze brak konkurencji, tudziez konkurencja w ilosci sladowej, jest powodem takich zagrywek.

 

Wyczytalem takze, ze za granica Microlaby sa duzo tansze niz w naszym kraju. To takze jakas przeslanka potwierdzajaca moje spostrzezenia.

 

Dziwne, ze w Polsce nikt o tym jakos nie chce pomyslec. Ach, najbardziej na tym tracimy my - zwykli ludzie.

 

Reasumujac - Microlaby, niewazne ktore i jakie - sa i beda produktem przewartosciowanym.

Link to post
Share on other sites

sam jestes przewartosciowany glosniki sa warte swojej ceny w przeciwienstwie do co niektorych kart dzwiekowych gdzie nikt nie narzeka ze placi 300 za cos co tak samo brzmi na jak na spidifie

chcesz "tanio"- kup wzmacniacz i glosniki audio

 

a nie dociekasz czemu wszystko poza mlekiem i chlebem jest tansze poza granicami kraju - to nie jest kwestia tylko i wylacznie glosnikow - zyjemy w kraju popier.. gdzie "oplaca sie" sprowadzac truskawki z hiszpanii a wlasnych sie "nie oplaca" zbierac, jesli sie dopiero obudziles to przyzwyczajaj sie

 

chetnie na Ciebie zaglosuje w wyborach kiedy uznasz ze cos jest nie tak i wystartujesz by to zmienic

Link to post
Share on other sites

Oczywiscie, ze sa warte swojej ceny, bo nic innego nie ma. Genius? Mahnattan?

 

Tu nie chodzi o to, ze glosniki kosztuja 200-500-1000 bo to grosze dla kogos, kto pracuje. Mowie jedynie, ze wzrost ceny o 160% i brak konkurencji to na pewno nie zbieg okolicznosci.

 

Co zas tyczy sie truskawek - z szacunkiem, ale nie zachowuj sie jak nieudacznik. Polska jest krajem, w ktorym mozna legalnie sie dorobic. Za komuny gadaliscie, ze wam zle, teraz tez wam zle. Fustraci, sojalistyczni wygodnisie - z tendencja, ze to panstwo powinno dac. Do roboty jak za malo!

Link to post
Share on other sites

nie chodzi o to komu zle bo mi tam dobrze chodzi o idealy - sa gowniane to i ceny gowniane

 

sam idz do roboty to Tobie za drogo , mnie to wali i walilo bedzie bo mam wiecej niz solo iles tam - krytykujesz ceny a nie rozumiesz skad sie biorą i nie zrozumiesz bo masz w pewien sposob ograniczone myslenie typu idz sie dorob bo jakos mozna - a chodzi o to ze powinno byc pracuj i korzystaj

Link to post
Share on other sites

nie chodzi o to komu zle bo mi tam dobrze chodzi o idealy - sa gowniane to i ceny gowniane

Jakie idealy? Zlodziejstwo? W ktorym ustroju go nie ma? Gdzie ludzie na swiecie sa inni? W przeciwienstwie do Ciebie, guzik mnie to obchodzi co sie dzieje w kraju. Robie swoje i nie ogladam sie na nikogo. Dobrze na tym wychodze i przede wszystkim niczego nie oczekuje od panstwa z emerytura na pierwszym miejscu.

I przestan narzekac, bo w Polsce i tak zle nie jest. Poczytaj na temat sluzby zdrowia w Norwegii, albo chociaz popatrz na sytuacje juz-nie-bogatej Grecji.

 

Idealy, he, he. Idealisto. :D

Link to post
Share on other sites

i wlasnie przez takich ktorych nic nie obchodza idealy ceny sa takie jakie sa - dziw sie sam sobie a nie cenom- bo ja sie wam dziwie i do konca zycia sie dziwlil bede ludziom bez idealow - byle sie dorobic pogrzebac wszystko po sobie i pusta ziemie zostawic ale grosz swoj sciagnac i do tego jeszcze narzekac ze solo sa drogie :D

 

dobra tu nie polityka - dorob sie i nie marudz - proste

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Tak narzekalem, narzekalem, a w koncu sam kupilem te Microlaby (solo 3c) za 399 zl + 25 przesylki.

 

Chociaz przyznac musze, ze cos zlego zaczyna sie dziac, bo ceny calej serii Microlaba leca w gore.

 

Tutaj mamy juz solo 3c za 500 zl z przesylka:

 

http://www.allegro.pl/item1049676711_gl ... _basy.html

 

Natomiast solo 7c na Ceneo juz po 585 zl.

 

Jak ktos planuje zakup tego sprzetu, niech sie spieszy, bo przyjdzie zaplacic naprawde sporo.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem. Jak dojda to Ci powiem. Wczoraj dopiero co zamowilem.

 

W tych swoich c7 jak dlugie miales kable? Mi by sie przydal jeden 2 metrowy, a drugi 5m. Kompa przestawiac niestety nie bede.

Link to post
Share on other sites

ale na takim tragedii nie będzie :o

 

http://allegro.pl/item1054820318_kabel_ ... _wiez.html

Otoz to. Tego mi bylo trzeba. Jak dojdzie sprzet, napisze jak sie sprawuje. :)

 

Za poltora roku czeka mnie przesiadka ze stacjonarki na laptopa, wiec dzwiekowke kupie oddziela. Ciekawe co wybrac? ASUS XONAR za dwie stowki?

@up to już jest sprawa na osobny temat :>

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...