Skocz do zawartości

Kilka pytań na temat Sapphire R9 280X Vapor-X 3GB.


Recommended Posts

Witam,

 

zaczynam myśleć nad kupnem nowego PC. Codziennie czytam o kartach i w stosunku prędkości do ceny bardzo atrakcyjna wydaje mi się Sapphire R9 280X Vapor-X 3GB.

 

Nie planuje podkręcania ani sli. karta ma być na 2 - 3 lata.

 

Nie podaje żadnych danych zestawu bo póki co chodzi mi tylko o karte.

 

stąd mam kilka pytań:

 

1. Jako ,ze jest to AUTORSKA karta, będę musiał korzystać tylko ze sterowników  Sapphire? czy standardowe od amd będą dobre? Wolałbym korzystać z tych od amd...

 

 

2. Ponoć kartę można odrobinę przyśpieszyć poprzez naciśniecie jakiegoś przycisku (tak jest w artykule) o jaki przycisk chodzi? 

 

3. jak jakościowo wyglądają dzisiaj sterowniki amd na tle tych do geforców?.

 

 

 

5. Karta ma służyć do gier i filmów. Mam monitor fhd i tv fh. Ale większość czasu przerzucam obraz na tv lub klonuje. Moj stary monitor ma wejście dvi, a tv hdmi. wiec nie wiem czy karta z 1 hdmi będzie dobra, bo jak przyjdzie mi kupic nowy monitor to one są juz chyba z hdmi a nie z dvi, jak to wyglada? 

 

6. czy bez AMD TrueAudio karta będzie generowała dźwięk? i na jakim poziomie? 

Edytowane przez auranoir
Link to post
Share on other sites

1. amd
2.Nie ma czegoś takiego.
3. Nie jest źle, ale mogłoby być lepiej (jest sporo lepiej niż kiedyś).
4. To nie jest pytanie, więc nie odpowiadam, bo nie wiem na co.
5. Można kupić przejściówki, a i tak większość nowych monitorów posiada jeszcze z DVI, ja sam korzystam nadal.
6. Karta sama z siebie nie generuję dźwięku tylko obraz, za dźwięk jest odpowiedzialna karta dźwiękowa(zazwyczaj zintegrowana). Jednak dokładnie nie mogę Ci powiedzieć bo nie znam tej funkcji.
Dobrze by było jakbyś podał specyfikację swojego komputera. Bo okaże się że masz zasilacz firmy krzak i c2d, a chcesz walnąć kartę za 1200zł.

Link to post
Share on other sites

6. czy bez AMD TrueAudio karta będzie generowała dźwięk? i na jakim poziomie? 

Po pierwsze: Ta karta nie obsługuje AMD TrueAudio, gdyż jest oparta na starszym rdzeniu ThaitiXT.

To jest tylko odświeżona HD 7970, więc nie ma mowy o obsłudze AMD TrueAudio bo to jest oddzielny chip, nie ma nawet jeszcze gier obsługujących tą technologię, a będzie ona wykorzystywana tylko w grach.

Po drugie: W tym przypadku dźwięk będzie generowany przez kartę dźwiękową zintegrowaną tą co będziesz miał na płycie głównej chyba, że kupisz oddzielną.

Edytowane przez fighter535
Link to post
Share on other sites

 

 

Mam jakiegoś Tagana 800 wolt czy coś takiego, kupiony w 2011. Chyba będzie dobry .to jedyna część jaką sobie zostawię.

W takim razie podaj zestaw jaki składasz, podaj model zasilacza, firma tagan ok, ale trzeba dla sprawdzenia, model zaslacza, a no i nie WOLT tylko Wat, jest to jednostka mocy, a ty podałeś napisałeś wolt (V)czyli jednostkę napięcia.
 
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze: Ta karta nie obsługuje AMD TrueAudio, gdyż jest oparta na starszym rdzeniu ThaitiXT.

To jest tylko odświeżona HD 7970, więc nie ma mowy o obsłudze AMD TrueAudio bo to jest oddzielny chip, nie ma nawet jeszcze gier obsługujących tą technologię, a będzie ona wykorzystywana tylko w grach.

Po drugie: W tym przypadku dźwięk będzie generowany przez kartę dźwiękową zintegrowaną tą co będziesz miał na płycie głównej chyba, że kupisz oddzielną.

no tak, to rozumiem, chodzi mi o to, czy jak podłącze PC przez HDMI do TV, aby oglądać filmy i grać to czy będzie dziwięk w tv ? No i czy radeony są problematyczne w kwestii podłączenia kilku ekranów? 

Link to post
Share on other sites

2.Nie ma czegoś takiego.

 

"Częstotliwość taktowania standardowo wynosi 1050/1500 MHz, zaś po wciśnięciu przycisku z logiem producenta, zostają podniesione do wartości 1070/1550 MHz. Na takich ustawieniach przeprowadziliśmy testy wydajnościowe."

 

 

 

 
 
 
 
Czym karta z tytułu tematu różni się od tej karty:
 
 
 
??
 
 
zakładając temat myślałem, o tej z linku do allegro. Widzę ,ze producent ten sam, układ ten sam. To czemu wychodzi pod różnymi nazwami?
Edytowane przez auranoir
Link to post
Share on other sites

 

SHAPPIRE  Radeon R9 280x Toxic ma rozbudowaną sekcję zasilania procesora PCB  10 faz co przekłada się na wyższe taktowania zegarów GPU 1100 MHz i pamięci 6400 MHz .  SAPPHIRE R9 280x Vapor-X  ma już PCB 8 faz co przekłada się na niższe częstotliwości zegarów GPU 1070 MHz i pamięci 6200 MHz oraz słabsze możliwości na podkręcanie (OC)

 

Link to post
Share on other sites

^ Co nie zmienia faktu, że na 8 fazowym układzie zasilania wyciągniesz nawet wyższe zegary niż te z wersji Toxic ;) Toxic jest nieopłacalny - nie na tle innych modeli R9, ich wydajności, możliwości OC i przede wszystkim ceny. Karta dla entuzjastów.

Link to post
Share on other sites
Nie podaje żadnych danych zestawu bo póki co chodzi mi tylko o karte.

 

Chwila, chwila. Podanie danych przy prośbie o pomoc to wymóg i tyle. Nie możemy doradzać w ciemno. Autorze nie zastosowałeś się do wzoru(GPU) tego działu co może wynika z tego , iż zestawu jeszcze nie masz (nawet nie wiemy do czego chcesz ładować tą 280tkę ). Jeśli tak jest lepiej założyć temat w dziale "Zestawy" - zgodnie ze wzorem(zestawy) ofc.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...