Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy i OS do 3000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Gość rezerwuar,

Recommended Posts

Witam,

 

chciałbym kupić nowy komupter, a że w sprawach hardwareowych jest laikiem to proszę o pomoc.

Przeznaczenie komutera to głównie gry i multimedia.

 

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 3000zł
  • Których części potrzebuję : Buda i system operacyjny
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie (nie znam się na tym, jesli są jakieś tutoriale to może :) )
  • Rozdzielczość mojego monitora 1920 X 1080
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera :
  • Własna propozycja zestawu :

Oczywiście jeśli będzie wyraźny skok w wydajności to jestem w stanie dorzucić kilka stówek ekstra (do 300 zł).

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Intel Core i5-3470 /3.2GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

GoodRam 8GB 1333MHz CL9

Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600 Barracuda 7200.12

Liteon iHAS122 SATA (black)

Zalman Z3 Plus (b/z)

Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL SP1

Gigabyte GeForce GTX 670 WindForce2 2GB DDR5 256bit (1019/6008)

Thermaltake Smart SE Modular 80+ 530W

Razem: 3253zł

 

Zestaw pod gry z możliwością lekkiego oc procesora(3,8-4GHz) oparty na sprawdzonych komponentach - jeśli możesz dołożyć to weź dysk 1Tb Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda [sT1000DM003]

 

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

670 po OC dogania 7970, natomiast 7970 = R9 280X

 

Oczywiście dopłata 100 zł ma tutaj sens do R9. Vapor-x wygląda na chłodną kartę, mniej niż 70 stopni w obciążeniu przy zachowaniu bardzo dobrej kultury pracy, zostaje kwestia chłodzenia sekcji zasilania, ale jak nie zamierzasz jej katować OC to będzie wszystko jak najbardziej ok. 

 

Co do zakupu GTX 670, tutaj proponowałbym ASUSA w tej samej cenie 

 

Asus GeForce GTX 670 DCII OC 2GB DDR5 256bit + podkładka SteelSeries

 

Z OC też może być różnie, od sterowników 340.XXX nV ustawiło throtling przy 1.21V na 56 stopni. Co prawda model ASUSA maksymalnie idzie na 1.22V więc z OC będzie OK 

Link to post
Share on other sites

Zdecyduje się chyba na tego ASUSa. Z ewentualnym podkręceniem też powinienem sobie poradzić, właśnie obejrzałem jakieś filmiki i poczytałem. Mam tylko pytanie czy gdybym chciał kręcic tą kartę to muszę martwić się o chłodzenie. I ponawiam wcześniejsze pytanie czy ta karta Asusa jest juz fabrycznie podkręcona. Będę wdzięczny za odpowiedź. Pewnie w weekend bądź na początku tygodnia będę chcaił zamówić zestawik.

 

Jeszcze raz dzięki za Waszą pomoc.

Edytowane przez no1hf
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...