Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem dysku ide przez adapter ide sata do płyty msi z87 g43


Recommended Posts

Witam serdecznie  na początek podam swoja konfiguracje 

 Procesor  core i5 4670k@4320mhz

płyta główna  msi z87g43

ram 8gb ddr3 1600

zasilacz aerocool templarius 750W 80+ silver

dysk sata hitachi 72000rpm

dysk ide segate  7200rpm

Mam taki o to problem zakupiłem taki oto adapter ide sata  http://www.amazon.co...de sata adapter    ponieważ mój drugi dysk   ma złącze ide    , po podłączeniu wszystkiego  system dziwnie długo się uruchamia  w lewym dolnym rogu pisze system setup a w prawym dolnym rogu ekranu  A2  i tak z 20 sekund to trwa [ wcześniej tego nie miałem tzn gdy nie był podpięty drugi dysk system startował  bardzo szybko ] po tym czasie zaczyna się procedura rozruchowa  i system startuje .

Niestety  bios i sytem nie wykrywają drugiego dysku twardego  który został podpięty przez adapter ide sata  macie jakieś pomysły co może być przyczyną ?

Z góry dziękuje za pomoc

Edytowane przez robertgr1
Link to post
Share on other sites

Czy dysk z interfejsem IDE nie wymaga założenia zworki, żeby ustawić go jako slave?

Dociśnij adapter, może coś nie styka.

Nie masz na płycie głównej żadnego złącza, żeby podpiąć dysk bezpośrednio do płyty (bez adaptera)? Choćby na próbę, może przejściówka jest niesprawna?

Link to post
Share on other sites

Niestety nie ma   na płycie  złącza ide  sa tylko sata  zworkę przestawiałem w każdą możliwą pozycję  slave master  itd   nie mam jak tego sprawdzić wcześniej dysk działał  na płycie gigabyte am2+  która miała interfejs  ide ale jak staruje system   i mam podłączone  dwa dyski  to bardzo długo  wczytuje   bios  w dolnym prawym rogu pojawia sie  najpierw  A3 pózniej za około 10 sekund a2 i następne mniej więcej 10 sekund  i wtedy następuje dopiero rozruch systemu . Przy jednym dysku sata  system staruje błyskawicznie

Link to post
Share on other sites

Problem z przejściówką może być. Miałem dwie, została mi jedna, gdyż potrafiła namieszać mi w biosie, np włączam komputer jest dysk, reset komputera dysku niema, więc poszła do kosza. Jeeli masz więcej na stanie to sprawdź inną.Ta prejściówka jest z IDE---->SATA a nie z SATA----->IDE

Edytowane przez maoper77
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...