Skocz do zawartości

Windows 7 OEM


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez uppersilesian,

Recommended Posts

Witam, mam do was pytanie przy którym gubię się totalnie. Otóż kupując Win7 OEM z serwisu morele.net wraz z zestawem komputerowym oni instalują cały system i odbieram gotowy komputer. Ale przejdźmy do sedna, chcę w przyszłości wymieniać części w tym płytę główną. Z tego co słyszałem będę musiał kontaktować się z MS i wszystko będzie git. I tu moje pytanie czy to dotyczy tylko płyty głównej czy wszystkich podzespołów?

 

Przepraszam, jeżeli taki temat już jest, ale chcę to "przerobić od zera".

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

... chcę w przyszłości wymieniać części w tym płytę główną. Z tego co słyszałem będę musiał kontaktować się z MS i wszystko będzie git. I tu moje pytanie czy to dotyczy tylko płyty głównej czy wszystkich podzespołów?

 

Przepraszam, jeżeli taki temat już jest, ale chcę to "przerobić od zera".

Korespondowałem, tak z ciekawości, na ten temat z MS PL i sprawa wygląda następująco: możesz wymienić wszystko z wyjątkiem płyty głównej, chyba że uległa awarii, ale wtedy masz prawo wymienić tylko w serwisie (dowolnym) i tylko na płytę możliwie zbliżoną do "padniętej".

Ale masz prawo sprzedać cały zestaw z zainstalowanym Windowsem, a nabywca staje się wtedy legalnym właścicielem systemu. Gdybyś sprzedał tylko płytę główną z OS, to nowy właściciel płyty nie staje się legalnym właścicielem Windowsa. Oczywiście, rzecz nie do sprawdzenia i nie do wyegzekwowania, ale tak sobie wymyślili. Trochę dziwne, ale takie jest ich stanowisko. 

Zachowaj dowód zakupu i naklejkę, bo rozumiem, że płyty nie otrzymałeś, na wypadek awarii systemu i konieczności kontaktu z MS PL. Choć pewnie w twoim przypadku załatwisz sprawę z morelami, czego wcale nie jestem pewien.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...