Skocz do zawartości

Tablet exel, pdf, net, ebbok


Recommended Posts

  • mój budżet : max 1000PLN, ale jak będzie za 500 to też fajnie, proszę o propozycje w przedziałach 500, 700,1000PLN
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : wsio ryba: allegro, sklep, ebay (może być nawet z Barbados :) )
  • nówka czy używka : bez znacznia
  • preferowany rozmiar wyświetlacza : minimum 7" (to trochę mało), duże wrażenie zrobił na mnie 8" SGS note 8. Preferowane to właśnie 8 albo 9.7. Jak będzie ciekawe 10 też pomyślę
  • preferowany system mobilny : Andek
  • do czego będę używać urządzenia : internet, ebook, pdf, office (czasem film-żadko)
  • moje najważniejsze wymagania : Przede wszystkim płynność, szybkie ładowanie dużych pdf z wykresami tabelami itp. Płynne i bezproblemowe działanie pakietu office- głównie exel. Możliwie mocna bateria tak na ok 10h użytkowania z wymienionych wyżej dziedzin, co do gier- średnio - czasem tam jakieś carmageddon czy inotia albo pokemon ale to nie jest wymóg :D Jakby się dało to z małą ramką- wiem, że jest Nexus ale właśnie te 7" i wielka ramka mnie skutecznie odstrasza od zakupu.
  • rodzaj połączenia z internetem : jak będzie coś z 3G- fajnie, ale nie jest to niezbędne.

Mam na co dzień do czynienia z Pipo M9 Max pro. Konfiguracyjnie wygląda to bardzo ładnie niestety właśnie płynność pozostawia wieeeeele do życzenia- freezy, czasem nawet dłuższe zwiechy potfornie długie ładowanie pdf i lagi w exelu.

Proszę jeszcze o poleceni mi dobrego pakietu office -głownie exel na andka. Tutaj cena nie gra roli.

Link to post
Share on other sites

Nowe w cenie do 1000zł z wbudowanym modemem 3G i ekranem 10-cali -

GoClever Aires 101 3G

Overmax Solution 10+ 3G

Prestigo Multitab 10.1 Ultimate 3G

Kiano Core 10 Dual 3G

Shiru Shogun Power 10 3G

 

BRAK ARGUMENTACJI

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Samsung Galaxy Note 8 posiada czterordzeniowego Exynosa 4412, dokładnie takiego samego jak w moim Samsungu Galaxy Note 2. Również rozdzielczość jest podobna a ilość pamięci (2GB) i procesor graficzny (czterordzeniowy Mali-400MP4) identyczny w obu przypadkach. Zatem wydajnościowo jest bardzo dobrze i w porównaniu z Rockchipem czy MediaTekiem, stosowanym w typowych "chińczykach" jest lepiej. Również jakość wykonania owego Note 8 (czy mojego Note 2) stoi na odpowiednio wysokim poziomie - oczywiście są malkontenci, którzy uważają iż to mydelniczka (z uwagi na plastik, z którego jest wykonany Note) ale mi osobiście to nie przeszkadza.

Dodam, ze podobne podzespoły jak Note 8 / Note 2 ma proponowany przeze mnie wcześniej Shiru Shogun Power 10 3G jednak ludzie narzekają na jakość jego wykonania, co może go dyskwalifikować.

Ogólnie oceniam, że Note 8 to lepszy tablet niż wszystkie proponowane przeze mnie wcześniej.


EDIT- mogę jeszcze dodać od siebie, że do zastosowań, o których piszesz większy niż 7 cali ekran jest plusem ponieważ na dużej tafli internet przegląda się przyjemniej a praca z dokumentami jest łatwiejsza - mogę to powiedzieć z doświadczenia (mam 5.5 cala a porównywałem z zarówno Nexusem 7 [7 cali] jak i z Kiano Core 10 Dual 3G [10.1 cala]).

Link to post
Share on other sites

Ten tablet ma procesor Rockchip RK3066 a więc spodziewaj się problemów w przypadku podłączenia zewnętrznego modemu 3G / LTE. Ponadto producent procesora nie udostępnia jego dokumentacji technicznej zatem zapomnij o jakimkolwiek alternatywnym oprogramowaniu (modzie) do niego. Do tego tablet ma gorszą niż konkurencja wydajność pamięci (benchmarki pamięci). Plusami są natomiast złącze HDMI, dwa wyjścia USB, host USB (OTG) oraz ładowarka sieciowa nie-USB (tu: nigdzie nie znalazłem informacji, czy można ładować tego tableta przez złącze USB jak to ma miejsce u większości konkurencji). Plusem może też być Gorilla Glass oraz bateria aż 8000mAh.

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites

Pokaż mi które tablety (budżetówki) można je lądować przez usb. Bo jak widzę wszystkie kiano, shiru, goclever, modecom, lark mają dedykowaną ładowarkę.

 

W takim razie jaki mi polecasz tablecik na 2 jajkach z rozdzielczością ok 1280x800 9,7"? Większej rozdziałki nie chcę bo w 99% wypadków albo proc nie wyrabia albo bateria poda po 3h. (ten kiano śmiga ponoć i do 10h- sprawdzałem w chyba 20 testach).

 

Obsługa zewnętrznych modemów mi nie potrzeba- mogę udostępnić neta z mojego Note, a nie chce brać 2 abonamentu/karty bo i tak za rok mnie w PL już nie będzie ;)

 

Dodam tylko na koniec, że szukam sprzętu używanego tak do 400PLN.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...