Skocz do zawartości

Komputer do grafiki DTP, WebDesign & Motion (Adobe Creative Suite CS6) 3000-4000 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez MrShuvar,

Recommended Posts

Witam!

 

  • Zastosowanie komputera: tworzenie i edycja grafiki na potrzeby druku (DTP), mediów cyfrowych (Web Design) oraz mediów audio-video (Motion); praca na pakiecie Adobe Creative Suite CS6 - głównie Illustrator, InDesign, Dreamweaver, Flash, Photoshop, ale ostatnio również coraz więcej Premiero Pro + After Effects, Audition; nie zajmuję się grafiką 3D;
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3000 zł (max. 4000 zł)
  • Których części potrzebujesz?: sam zestaw typu stacja - gównie płyta, procesro, pamięc karta graficzna i nie wiem czy jakieś chłodzenie? posiadam dyski, obudowę i zasilacz
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? nie wiem - nigdy nie korzystałem z tych funkcji
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: EIZO ColorEdge CG222W - chyba 1680 x 1050
  • Specjalne wymagania: proszę o sugestie na dodatkowy monitor
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Tak - mam obecnie zestaw:

    Operating System
    Windows 7 Professional 64-bit SP1
     
    CPU
    Intel Core 2 Quad Q8200 @ 2.33GHz
     
    RAM
    8,00 GB Dual-Channel DDR2 800MHz (5-5-5-15) - 2x4GB Geil BlackDragon
     
    Motherboard
    ASUSTeK Computer INC. P5K/EPU (LGA775)
     
    Graphics
    CG222W (1680x1050@60Hz)
    512MB ATI Radeon HD 3800 Series (Undefined)
     
    Hard Drives
    932GB Western Digital WDC WD10EZRX-00DC0B0 ATA Device (SATA)
    699GB SAMSUNG HD753LJ ATA Device (SATA)
    932GB SAMSUNG HD103UJ ATA Device (SATA)
    112GB OCZ-AGILITY3 ATA Device (SSD)
     
    Audio
    Realtek High Definition Audio

    Obudowa Chieftec
    Zaislacz
  • Własna propozycja zestawu: brak
  • Inne: chciałby jeśli to możliwe zostawić obudowę i zasilacz, oraz dyski twarde. interesuje mnie głownie płyta, procesor, pamięci oraz karta graficzna. 

Obecny zestaw w zasadzie jest całkiem sprawny, jednak niestabilny. Od 2 miesięcy mam problem z dyskiem systemowym OCZ Agility3 - po wymianie na gwarancji niby działa (wykonany upgrade softu), ale są problemy ze startem komputera (muszę wyłączyć całkiem zasilacz na kilka sekund by znów odpalił) i stabilnością pracy (nieustannie wykonuję backup). To dla mnie sygnał, że czas na zmiany. Ponadto chciałbym podnieść wydajność - re: projekty audio-video.

 

 

Komputer głownie do Adobe CS6 - (+ net + multimedia).

To mój pierwszy wpis na forum - jeśli czegoś brakuje - proszę o pytania. Dzięki i czekam na porady.

Łukasz

Edytowane przez MrShuvar
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • Rozwiązanie

Witam,

brak podpowiedzi użytkowników z becnhmark, ale znalazłem już rozwiązanie:

 

z poprzednich gratów zostawiam obudowę, zasilacz, DVD oraz dyski - są całkiem nowe. dokupuję 1TB WD by sparować go z tym co mam w RAID-0

 

Co dokupiłem:

Intel Core i7 4770K
ASUS Z87 WS
32GB DDR3 Kingston HyperX 1600 DC
ASUS nVidia GTX 770 2GB DCUII
Czytnik kart Samsung 24 in 1
Chłodzenie SilentiumPC Fortis
 
To tyle. Dzięki za uwagę. Pozdrawiam.
Link to post
Share on other sites

Bardzo dobry wybór - sorka za brak odzewu z mojej strony, temat jakoś mi umknął :/ 

Co do chłodzenia to możesz jeszcze rozważyć True Spirit 120 B&W, jest tej samej cenie co Fortis, a prezentuje znacznie lepszą kulturę pracy. W Fortisie wentyl się wyrabia z czasem i zaczyna hałasować. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...