Skocz do zawartości

Phenom II x4 965 - temperatury po oc


Recommended Posts

 Witam podkręciłem swojego Phenoma do 4ghz samym mnożnikiem na napięciu 1,416 

 
Chłodzenie Corsair H55 + 2 wentylatory SP120 push/pull skręcone do 1000RPM(Tak wiem niestety przed kupnem nie czytałem przyklejonego tematu na forum, no ale cóż mogę zrobić skoro już go posiadam)
Pasta Arctic Cooling MX-2 
Temperatura w pokoju 20c-22c 
 
Prime 95 - 3 godziny blend 
Vcore: 1,416 
Cpu temp: 52c -54c 
Core temp: 55-57c 
gpu: 30c 
mobo: 28c 
 
Prime 95 blend + furmark extreme burn - 1 godzina 
Vcore: 1,416 
Cpu temp: 56-57 
Core temp: 58-60 
Gpu: 61c 
mobo: 28c 
 
Wiem że max to jest 62c Czy te temperatury sa bezpieczne? w Grach będą mniejsze prawda? Pasta świeżo położona wczoraj wieczorem czy jak się przyjmie czy jakkolwiek to można nazwać bedzie jeszcze spadek?Czy moge zapuścić test na całą noc i jeśli przejdzie uznać to za sukces?
Edytowane przez Saylin
Link to post
Share on other sites

Z uwagi na to ze moje kompy sa online 24/7 sukces w OC uznaje conjmniej  po 12h primie'a. Najwiecej bledow plulo mi zawsze po 8 godzinie. Standardowo robie 24h dla swietego spokoju.

 

Jak mialem phenom'a, chodzil tak samo jak twoj 1,4V ; 4GHz; w max load'dzie mialem po 12godzinach 61C po 20godzinach 62C. Pozniej w codzinennym uzytkowaniu + gaming nie przekraczalem 55C.

 

Ja puscilbym jeszcze jeden na cala noc, na 99% masz stabilny setup (+ jesli zmieniales tylko mnoznik to ustaw voltage na sztywno, upwniej sie ze caly inny syf masz off, typu C1e...)

Link to post
Share on other sites

Możesz spać spokojnie. 3 godziny pod obciążeniem dają bardzo duże prawdopodobieństwo, że komp jest 100% stabilny, niemniej, jeśli posiadasz w sobie pierwiastek sprzętowego onanisty, zostaw test na noc czy nawet na dobę. Tak czy inaczej, stabilność lub jej brak wyjdzie w praniu (a raczej w graniu). Gry nie obciążają procka tak mocno jak programy do stresowania, więc temperatury podczas grania będą niższe, niemniej jeżeli chodzi o stabilność, to mój procek przechodził testy Primem95 a w grach się wysypywał, więc tym bardziej, niezależnie od wyników testu, stabilność przyjdzie zweryfikować w praktyce.

Link to post
Share on other sites

@up moze przechodzil stress testy ktore robiles przez 3 godziny a w grach sie wysypywal, wlasnie dlatego ze wiekszosc bledow nie wywala po 3godzinach. Z mojego doswiadczenia + z tego co czytalem jesli przejdzie stress test ponad 12 godzinny, to prawdopodobienstwo ze wykrzaczy ci sie pozniej jest bliskie 0. +wiekszosc bledow wywalalo po 6 godzinach.

Link to post
Share on other sites

Szczerze ja z reguły robię max 30 min w OCCT jak jest stabilnie odpalam powiedzmy BF 3 pogram sobie z 1-2 h i wszystko wychodzi w praniu czy stabilny czy nie.

Szkoda mi prądu, katowania mostku północnego i samego proca aby robić test pod obciążeniem 100%.

 

 

Tempy masz OK.

 

Aktualnie używam 4.0 GHz na napięciu 1.42 V i stabilnie.

 

Męczy mnie jednak więcej. Teraz mam 4.1 GHz na napięciu 1.472 V. Pora potestować w gierce.

Edytowane przez rangerson
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za pomoc , na noc puszczę ten test a na weekend jak będę miał więcej czasu w coś pogram. Mam jeszcze jedno pytanie włączyłem teraz Q&C i obniża taktowanie jak przy stocku ale napięcie pozostaje takie same przez co temperatury w idlu wachaja sie 36-38 cpu i 39-41 core, czy to jest prawidłowe ? B

 

 

Wysłane z Iphone 5 przy użyciu TapaTalk

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie , 14 godzin testu occt zaliczone 0 błedów , poprostu jak wstałem rano program robił dalej swoje, Cpu temp 55 core temp 58, pograłem godzinke w Splinter Cell Blacklist i też zero problemów.

 

Jednak nie pokoi mnie jeszcze kilka spraw, gdy włącze Q&C obniża tylko mnożnik ale napięcie jest stałe 1,404 nawet przy 800mhz przez co w idle procesor ma 39-40c czy taka temperatura jest do zaakceptowania?

 

Sciągnełęm k10stat jak mi poleciłeś i działa tylko jeśli w biosie ustawie wszystko na auto, ustawiam P0 na odpowiedni mnożnik napięcie na 1,4 a wszystkie programy pokazują że daje 1,348 i komp sie wysypuje , dopiero jak w k10stat dam w okolicach 1,5 to jest te 1,416 i jest stabilnie - tak ma byc?

 

 

Kręce na nowej 5 dniowej płycie M5A97 EVO R.2.0 i po 20 minutach grania/ stress testu radiotor na chipsecie dosłownie parzy że nie idze na nim przytrzymac palca dłuzej niż 1,5 sekundy, dla porównania radiator na sekcji zasilania jest też gorący ale nie aż tak. Nic sie nie dzieje wszystko stabilnie o tak sobie przypadkiem dotknełem :-) Czy to jest normalne? 

Link to post
Share on other sites

NB i sekcja zasilania zawsze są gorące. U mnie dochodzą do 70 C. Mógłbym jajecznice zrobić. To jest normalne. Wszystkie elementy są przystosowane do wysokich temperatur i nawet 90 C nie robi na nich wrażenia. Wiadomo, że im mniejsze temperatury tym lepiej wyjdzie to dla scalaków ale nie ma się czego obawiać.

Co do temperatur w idle to troszkę wysokie tempy. Aktualnie przy skręconych na minimum wentylatorach na procku w idle mam 33 C. Tak na prawdę nie ma to znaczenia. Grunt aby temperaturki nie przekraczały 55 C stopni podczas normalnej pracy komputera oraz w stresie max 60-63 C. Są to całkowicie bezpieczne temperatury. Nie ma nad czym myśleć.

 

Co do k10stat mam ustawione teraz na P0 3.8 GHz 1.4 V, P1 3.6GHz 1,32 V itd.  i tyle mam stabilnie bez V dropu. W biosie napięcie nie mam na auto tylko na sztywno na 1.375 jak mnie pamięć nie myli. Bynajmniej program powinien automatycznie poprawiać napięcie takie jakie podałeś tak więc coś jest nie tak.

 

Co C&Q nie działa on powyżej 3.8 GHz może wprowadzać niestabilność OC oraz nieprawidłowo działać tak jak u ciebie.

 

Mały tip polecam także kręcić NB CPU ( tak na 2.6-2.8 GHz przy około 1.35 NB CPU voltage ) zwiększa to stabilność proca przy OC oraz wydajność komputera. Dzięki temu może być sytuacja, że będziesz mógł zjechać o jedno oczko z napięciem proca a będzie stabilnie i bardziej wydajnie.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za pomoc. Rozwiązałem swój problem dodając drugi wentylator z przodu dało to niezłe efekty chyba załapała obudowa dobry przepływ powietrza - teraz mam dwa z przodu jeden u góry i dwa z tylu na radiatorze - temperatura w idle spadła do 32-35c wiec nie będę sie już bawił k10stat w occt i prime95 50-52c w grach 45-47c, Temperatura w pokoju 23c - radiatory na sekcji oraz mostku północnym tez wydają sie być mniej gorące można już spokojnie przytrzymaj palec 5 sekund. Jestem zadowolony. Jeszcze raz bardzo dziękuje za pomocne informacje.

 

http://img42.imageshack.us/img42/6769/aki7.png

Wysłane z Iphone 5 przy użyciu TapaTalk

Edytowane przez Saylin
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...