Skocz do zawartości

Phenom II c4 965BE nie daje rady wykręcić wiecej niż 3,8 gHz


Recommended Posts

Witam,

mam taki oto problem, moj procek nie chce iść wiecej niż 3,8 GHz, jak temu zaradzić?

Moj sprzęt to:

Mobo - Gigabyte 790XT-USB3

Cooler - Scythe Ninja 3 rev.B

Zasilacz - Modecom Carbon 630W

Pamięci - Geil 4x2GB DDR3 1333

Obudowa - Zalman Z11 Plus

Grafika - HiS Radeon 7850 1GB

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk.

Link to post
Share on other sites

Podstawowa zasada przy kręceniu tego procka to dać odpowiednie napięcie  te procesory to uwielbiają   ja miałem ustawione 1,5V  cpu voltage  i 4260mhz  na 1,525V robił 4320mhz  procesor chodził na takich ustawieniach 3 latka [ 6 miesięcy na 4320mhz, 1,525V i dwa i pół roku na napięciu 1,5V i 4260mhz  ] procka mam do dzisiaj   i jest w pełni sprawny   , jak mu nie dasz papu  to zapomnij o wysokim oc . obecnie przesiadłem sie na intel core i5 4670k na razie lekko podkręcony na 4,3ghz będę miał trochę czasu to popracuje jeszcze nad nim liczę przynajmniej na 4,5ghz

Link to post
Share on other sites

T już od ciebie zależy ja również nie miałem radiatorów na sekcji zasilania  ale sobie poradziłem ustawiłem dodatkowy nawiew  na sekcje zasilania  i nie było żadnych problemów . Bezpieczne napięcie dla tego procesora  to 1,5V-1,525V   temperatury to 62-64 stopnie mi w upalne dni dobijał do 65  a nawet 66 stopni a podniosłeś taktowanie NB? jesli nie to warto podnieść przynajmniej na 2,4ghz  trochę się zyska na wydajności . Swoją drogą to naprawdę udany procesor był  pomimo że miał już swoje lata to nadal całkiem nieźle się spisywał zwłaszcza po wysokim oc  . Szkoda że amd  nie robi już tak udanych procków

Link to post
Share on other sites

Jak nie możesz ustabilizować mnożnikiem to kręć szyną.

Patrz na moją sygnaturę i nie myśl, że osiągnąłem to samym mnożnikiem.  Wczoraj dość sporo sobie pograłem i jak na razie stabilna skała.

Celuje w 4.2 ale jak na razie nie mam idei jak to ugryźć.

Edytowane przez rangerson
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...